samsung le40a551p2 i podlaczenie do PC

kikos

New member
witam . mam problem z podlaczeniem. wczesniej jak sprawdzalem na kablu o dlugosci 2m wszystko dzialalo idealnie - wszystkie rozdzielczosci byly OK.

kupilem kabel 15m no i po podlaczeniu dzialalo tylko logo powitalne no i to wszystko - teraz nawet jak podlacze na tym starym kablu to dziala logo no i rozdzielczosci do 1024x768 co sie moglo stac ? jak to sprawdzic lub usunac?

pozdrawiam
 

ivf

New member
a jaki to jest kabel? ze złączem HDMI czy D-Sub? (może jeszcze innym?) czy poprzedni kabel był z tymi samymi złączami?

powiedz też gdzie kupiłeś i ile kosztował ten długi kabel żebyśmy wiedzieli jakich unikać :mrgreen:

żartowałem.. spróbuj może w ustawieniach sterowników włączyć opcję "wymuś wykrywanie tv" czy coś podobnego (zależy jaką masz kartę i sterowniki). ten nowy kabel jest na tyle długi, że mogą być faktycznie problemy..
a może ta opcja jest przypisana tylko do wyjścia tv w karcie graficznej? już zapomniałem..

w ogóle coś mało informacji.. co to za logo? startowe windowsa? to skąd wiesz jaka jest wtedy rozdzielczość? no i powiedz jaką masz kartę..
 

kikos

New member
ok wiec tak ..
karta graficzna w lapku to ati w stacjonarce to radeon9550

przez jakis tydzien podlaczalem lapa do tv przez d-sub oryginalnym kablem z monitora i wszystkie rozdzielczosci dzialaly

po tym czasie podlaczylem stacjonarke przez dluzszy kabel dsub no i jak uruchomilem kompa to menu startowe czyli bios i uruchamianie systemu windows zadzialalo, dzialaja wszystkie rozdzielczosci do 1280x768 z 1280x800 juz nie dziala.

po ponownym podlaczeniu lapka na tym starym pewnym kablu efekt jest taki sam.


czy jest mozliwosc ze cos sie przepalilo?
lapek wykrywa ze monitor( tv) obsluguje rozdzielczosc do 1920x1080 lecz jej wyswietla
 

ivf

New member
hmm.. już teraz nie pamiętam jak wyglądały stery Ati, ale na pewno nic Ci się nie zepsuło, wg mnie coś w sterownikach jest namieszane..

po pierwsze nie musisz raczej uruchamiać co chwila komputera, podłącz go normalnie do tv i próbuj różne ustawienia (klonowanie pulpitu, zmiany rozdzielczości, monitor pojedynczy itp). na pewno jeśli używasz trybu klonowanie, na tv nie ustawisz rozdzielczości innej niż masz na monitorze głównym. próbuj na tym krótkim kablu. jesli uda Ci się uzyskać efekt jaki był dotychczas, spróbuj wtedy z tymi samymi ustawieniami podłączyć długi kabel i będziesz wiedział czy jest sprawny.
niestety z samymi ustawieniami nie pomogę bo już zbyt długo posiadam kartę nvidii.. (tylko niczym się nie sugeruj ;) wcale nie jest lepsza)
 

kikos

New member
znalazlem problem . ale dziwne troszke

jak zmienie opcje wspolczynnika proporcji z opcji:
zachowaj wspolczynnik proporcji na:
pelny ekran bez ramki

to wszystko dziala do czasu az nacisne np: pokaz pulpit albo minie ok 5 minut

aby znowu zadzialalo to musze znowu zmienic wspolczynnik na inny.

dziwne troszke -- wszystko to jest przy opcji : rozszerzenie pulpitu gdzie na lapku mam 1280x800 a na t 1920x1080
 

ivf

New member
a jest szansa, że wcześniej też tak było, tylko nigdy nie robiłeś tych czynności, które robisz teraz (pokaż pulpit, bezczynność 5 min)? bawiłeś się tylko tydzień, więc może tak byłeś zaaferowany nowym sprzętem, że nie zdążyłeś zauważyć że tak było również dotychczas?

może ta karta jest za słaba na 2 monitory o takiej rozdzielczości? trudno mi powiedzieć, nawet nie pamiętam co to za "współczynnik proporcji" w sterownikach ati.. wczoraj starałem się znaleźć informacje na temat maksymalnych rozdzielczości uzyskiwanych na kartach po podłączeniu dwóch monitorów, jednak bez skutku.. wszędzie są informcje o maksymalnych rozdzielczościach dla jednego monitora.. jeśli przełączając laptopa w tryb jednego wyświetlacza (tv) problem zniknie, to może coś w tym jest.. :niewiem:
 
Do góry