Samsung LE40A551 jakosć obrazu

Rucia1

New member
Witam !

Od wczoraj mam ten telewizorek i przyznam ,że jakosć obrazu rozczarowała mnie w stosunku do starego CRT LG.
Sygnał mam z Cyfry przez Fergusona 7018, połączony złączem scart z telewizorem. W czwartek będe miała nowy tuner Ferguson HD, może to coą zmieni ? Podpowieźcie jak podłaczyć programy HD oczywiście kabel HDMI, pozostałe SD component ? Dobrze kombinuje ?
Może zmienić cos w ustawieniach TV żeby poprawić jakość odbioru?
Poradźcie cos koleżance :)

Z góry dziękuje !!!
 

zbyszko74

New member
Dla TV niema znaczenia czy jest to sygnał SD czy HD przy podłączeniu tunera z TV kablem HDMI. Tak więc jeden kabel załatwia i sygnal SD i HD. Co do samego sygnału to HD będzie fajnie wyświetlane, natomiast SD na LCD różnie jest wyświetlane w zależności od jakości sygnału, jakości materiału transmitowanego przez stację i wielu innych czynników. Po prostu sposób wyświetlania jest całkowicie inny niż w TV CRT porównywalną technologię wyświetlania jak w CRT są TV plazmowe i tam sygnał SD jest dużo lepiej wyświetlany. Na jakość sygnału wpływ ma kwantyzacja sygnałów analogowych na cyfrowe, dodatkowa obróbka, szumy itp.itd. Dopiero transmitowanie sygnałów HD pozwoli wyświetlać na LCD obraz bez tzw. kaszki.

Pozdrawiam :)
 
Do góry