Samsung Le37r88bd

Basildon

New member
Witam.
Widziałem ten TV w sklepie. Prezentuje się pięknie na tle Panasoniców, Philipsów, LG, Sharpów w sklepie. Obraz jest ostry, kolory super. Akurat leciały trailery filmów i gdy patrzyłem na twarze, czy głębię, to wszystko było OK.
Chodzi mi o to, że na pewno jest polski odpowiednik. Czy ktoś mógłby mi coś na ten temat napisać?
W sobotę jadę do kumpla, który go kupił przeprowadzić test empiryczny na filmach DIVX, DVD, grach i Cyfrze+.
Dodam, że głównie będę oglądał DIVX, Canal+ Sport HD, oraz ogólnie Cyfrę.

Jak produkty z tej serii się spisują. Wszędzie czytam o modelach maksymalnie R82, a ten R88?
Specyfikacja po angielsku jest TUTAJ .

Z góry dzięki za opinie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Myśmy wykonali test modelu R 82 - i uczciwie trzeba powiedzieć że gra w HD i z komputera znakomicie. Niestety w SD przekolorowuje ,ma też problemy ze skalowaniem obrazu .
Zdjęcia będą w sobotę wieczorem na forum.
 

Basildon

New member
Mam 2 filmy, które na moim starym, bez HD, noname LCD wyglądały okropnie. Chcę sprawdzić jak się Samsung zachowa. Na co zwracać głównie uwagę? Mnie najardziej raził wygląd i kolorystyka twarzy i mogę się mimoolnie na tym skupić, pomijjąc ważne szczególy. N pewno zwróce uwagę na dynamikę (nie wiem jak w fachowym języku się to zwie) i ostrośc obrazu.
 

Basildon

New member
Byłem u kumpla, żonglowałem płytami, patrzyłem pod różnymi kątami i zmieniałem odległości.
Już go zamówiłem, bo efekt jest bardzo dobry. Nie piorunujący, ale bardzo dobry.
Zacząłem z odległości 2 metrów.
1. Cyfra + - dobrze. Zależy na jakim programie, ale ogólnie trzyma poziom. Widac lekko piksele na twarzach. Canal + Sport nadawał akurat NBA, czyli miałem okazję sprawdzić, czy telewizor nadążą za naprawde szybkim sportem. Nie nadąża, ale zniekształcenia są minimalne. Tak niewielkie, że nie warto wspominać.
2. Divx - dobrze. Wybrałem najgorszą możliwą jakość filmu i puściłem. Wygładził pięknie tekstury i twarze, które na moim były zlepkiem koszmarnych plam, tutaj wyglądały naprawde dobrze.
3. DVD przerobione programowo z DIVX - bardzo dobrze. Dobra ostrość, kontrast, kolory. Lekko widać po twarzach, że to LCD.
4. DVD oryginalne - puściłem "Autka" oraz "Szybkich i wściekłych", żeby zobaczyć szybką akcję. Film bardzo dobrze. Lekko nie nadąża przy szybkiej akcji i kwadraciki na twarzach pojawiają się, gdy jest noc. Film animowany wypadł wspaniale. Po prostu opad szczęki. Nic dodac nic ująć.

No ale przesiadłem się dalej, na 3 metry:

Cyfra+, DIVX - bardzo dobrze. To jest ta odległość. Będę z takiej oglądał, więc chciałem poczuć różnicę. Różnica jest, obraz wygląda wspaniale.
DVD - poezja!

Tak więc 3 metry dla tego TV to optymalna chyba odległość. Powiedzmy 2,5 - 3m.

Jak już pisałem, po próbie pobiegłem do siebie i zamówienie złożone.
Kiedy będę miał swojego, to może coś dopiszę.
Proszę pamiętać, że jest to opinia laika, ponoć dziś mają się pojawić oficjalne recenzje, to będzie można porównać.
 

deniro24

Member
Bez reklam
kiki napisał:
Myśmy wykonali test modelu R 82 - i uczciwie trzeba powiedzieć że gra w HD i z komputera znakomicie. Niestety w SD przekolorowuje ,ma też problemy ze skalowaniem obrazu .
Zdjęcia będą w sobotę wieczorem na forum.

Będę okrutny, ale to już kolejna "obiecanka-cacanka..."

No szkoda, kurde szkoda...

Mam z tym modelem doczynienia tylko w weekendy po kilka/kilkanaście godzin - już od kilku miesięcy. Z chęcią poczytałbym opinie naszego klubowego testera i porównał z moimi wrażeniami.
 

Basildon

New member
Ja też bym chętnie poczytał. Wprawdzie już nie ma możliwości, bym się wycofał z zakupu i wcale tego nie żałuję, ale ciekaw jestem, czy moje wrażenia estetyczne bardzo różnią się od... powiedzmy "profesjonalniejszych".
 

hawula

New member
Jak dla mnie bomba!!

Mam ten model LCD od ponad 5 mies.Kupilem go w Irlandii za calkiem przyzwoite pieniadze i jestem bardzo zadowolony z jakosci obrazu. Na poczatku mialem wrazenie jak bym ogladal teatr w telewizji bo wystepuja glębie ostrości, daje to fajny efekt ale trzeba sie przyzwyczaić. Bajki w stylu "Madagaskar" oglada sie super. Jasnosc obrazu, ostrość i kolory sa rewelacyjne. Poza tym uzytkuje Cyfrowy Polsat i nie moge powiedziec zlego slowa ze sa jakiesz szumy czy kratki. Na zwyklym kablu szalu nie ma ale to bardziej wina anteny.
 
Ostatnia edycja:
Do góry