SAMSUNG LE37C650 - filmy z USB

DżumA

New member
Witam

proszę wytłumaczcie co robię nie tak ?

Chciałem odtwarzać filmy z USB.
Na razie skupiłem się na mkv i DVD

z mkv - filmy odtwarza bez problemy - jednak z napisami w formacie txt mam problem.
jeden film odtwarza napisy ale bez polskich znaków , drugi np film nie odtwarza w ogóle napisów, które są zamieszczone w katalogu filmu w formacie txt micro DVD bo zamiast nawiasów takich {} mam takie [] a w nawiasach wartości klatek


DVD - mam zgrany na USB katalog VIDEO TS - widzi wszystkie pliki ale nie potrafię włączyć napisów podczas oglądania filmu.

Jak to wygląda - może coś po porostu źle robię ??
 
Ostatnia edycja:

ideJ

New member
z mkv - filmy odtwarza bez problemy - jednak z napisami w formacie txt mam problem.
jeden film odtwarza napisy ale bez polskich znaków , drugi np film nie odtwarza w ogóle napisów, które są zamieszczone w katalogu filmu w formacie txt micro DVD bo zamiast nawiasów takich {} mam takie [] a w nawiasach wartości klatek

To nie jest format microDVD tylko MPL2 te wartości w nawiasach [ ] to czas (w setnych częściach sekundy zdaje się) a nie liczba klatek.


Jak nie chcesz mieć problemów z napisami to przekonwertuj je do formatu SRT (pamiętając o FPS filmu) i nie będzie żadnych problemów.

Nie wiem jak w C650 ale w B650 pl-literki powinny być w Windowsowym CP1250.

DVD - mam zgrany na USB katalog VIDEO TS - widzi wszystkie pliki ale nie potrafię włączyć napisów podczas oglądania filmu.

Napisy masz w postaci osobnego pliku tekstowego? Jeśli nie to nie uda Ci się ta sztuka (odtwarzacz w telewizorze nie umie wyświetlać napisów zawartych w strukturze DVD
 

DżumA

New member
Ok - z MKV sprawdzę - pewnie będzie działało bez problemu

ale powiedz mi proszę z DVD - czy jest jakiś sposób żeby wyciągnąć napisy ze struktury DVD i jakoś odpowiednio zapasać żeby uporać się z problemem ?

Jak radzisz sobie z DVD żeby mieć napisy ?

Pozdrawiam
 

ideJ

New member
ale powiedz mi proszę z DVD - czy jest jakiś sposób żeby wyciągnąć napisy ze struktury DVD i jakoś odpowiednio zapasać żeby uporać się z problemem ?

Napisy DVD są w postaci obrazków/bitmap. Przy okazji różnych tutoriali na temat konwersji DVD -> AVI na pewno znajdziesz opisy wyciągania i konwersji napisów.

Jak radzisz sobie z DVD żeby mieć napisy ?

Wrzucam płytkę do PS3 albo X360 =o))
 
Q

quosek

Guest
ja mam LE40C650 (od wczoraj), wiec moge postarac sie pomoc:
- looknij w instrukcje obslugi - masz tam jakie rozszerzenie pliku z napisami powinno miec jaki typ napisow. Z tego co pamietam rozszerzenie .txt powinno byc w mDVD (czyli te z {}), obslugiwane sa tez inne standardy zapisywania napisow, ale nie pamietam ktore z nich powinno byc w jakim rozszerzeniu
- przekodowac napisy mozesz subeditem - w menu napisy masz podajrze zmien firmat i wybierasz np. mDVD
- z kodowaniem znakow tez mam problem (jest o tym watek) - probowalem w mDVD uzyc iso8859-2, cp1250, utf-8, utf-7 i caly czas mialem krzaki. Podobno B650 uzywa cp1250, ale u mnie to nei dziala
 

serav

New member
Mam pytanie, czekam właśnie na telewizor i mam kilka filmów w formacie mkv. Czy telewizor odtworzy mi te pliki nagrane na pedrive czy muszę kupić odtwarzacz HD ? Np. coś takiego Asmax Playbox HD Media Player FULL HD HDMI ?
 

elmoone

New member
Jeżeli masz problem ze znakami, powinieneś spróbować podczas oglądania filmu wejść to ustawień (przycisk "Tools") -> Ustawienia napisów -> Kodowanie -> Europa Środkowa.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Mam pytanie, czekam właśnie na telewizor i mam kilka filmów w formacie mkv. Czy telewizor odtworzy mi te pliki nagrane na pedrive czy muszę kupić odtwarzacz HD ? Np. coś takiego Asmax Playbox HD Media Player FULL HD HDMI ?

No ale ten TV radzi sobie dobrze z MKV z USB i nie potrzebny jest do tego odtwarzacz HD.
A raczej na pewno nie warto polecać Asmax Playbox HD.
 
Do góry