Samsung LE37c630 czy Panasonic TX-P42S20E

Samsung LE37c630 czy Panasonic TX-P42S20E?


  • Total voters
    0

Moxmox

New member
Po kilkudniowym czytaniu recenzji, opinii, testów chcę w końcu dokonać zakupu. Na oku mam te dwa telewizory.
LCD Samsunga i plazmę Panasonica.
Samsung LE37c630 czy Panasonic TX-P42S20E?
Obie są w podobnej cenie (2100-2400 zł).
Samsung jest 5 cali mniejszy, ale ma ciekawsze wejścia (VGA, USB z divx).
Oba mają dobre recenzje użytkowników.

Telewizor będzie używany głównie do konsol (PS3 i Xbox360) oraz rzadziej oglądania filmów (blueray, dvd, divx).
Nie będę na nim oglądał telewizji (przynajmniej na razie), więc kwestia wyświetlania sygnału telewizyjnego jest mało istotna.

Oglądałem je w sklepie i tam zdecydowanie lepiej wypadł Samsung. Ale to być może kwestia światła - w sklepie było bardzo jasno i plazmy ogólnie prezentowały się słabo - nawet te po 8 tysięcy.
Telewizor będzie stał w bardzo ciemnym pomieszczeniu (piwnica z niewielkim okienkiem wychodzącym na północ), więc kwestia silnego światła czy niematowego ekranu plazmy jest pomijalna.

Z opinii wyczytałem, że do gier lepiej nadaje się plazma (minimalny lag, lepsze kolory). Ale w sklepie te kolory nie zwalały z nóg... Dlatego się zastanawiam.

Odległość od telewizora 2-3 metry.

Proszę o pomoc bo sam nie potrafię się zdecydować.

Oczywiście bardzo proszę o merytoryczne argumenty, a nie samo głosowanie.

Z góry dzięki!
 
Ostatnia edycja:

Picuszek

New member
Jeśli TV ma ci służyć głównie do gier to mimo wszystko polecałbym raczej Samsunga. Możesz grać na nim całymi godzinami i nie martwić się żadnymi tam powidokami. Co prawda Panasoniki nie mają zbytniego problemu z powidokami ale bezpieczniej jednak będzie wziąć LCD. Co innego gdyby TV miałby ci służyć głównie do filmów to sytuacja miałaby się zupełnie odwrotnie.
 

Moxmox

New member
Na Samsungu możesz grać ile dusza zapragnie nie martwiąc się o powidoki.

To wiem. Kwestia powidoków jest istotna. Z opinii które wyczytałem między innymi na tym forum zaczynam skłaniać się jednak do LCD. Lubię kontrastowe, nasycone kolory, a plazma ma je podobno bardziej naturalne, ale mniej intensywne. Boję się tylko, czy lag LCD nie przeszkadza w graniu. Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie (PS3/Xbox360 na Samsungu LE37C630?).

Przy okazji w testach CHIP i na tym forum chwalone są jeszcze Philips 37PFL5405H oraz Toshiba 40XV733. Oba w podobnej cenie jak moi faworyci z sondy (2000-2200 zł). Oba LCD. Ja wiem, że to pewnie sprawa gustu, ale każda rada się liczy.

Czyli, jaki telewizor do grania PS3/Xbox360 i w mniejszym stopniu do filmów BD, BDRip (mkv, avi), DVD, DivX. Bez telewizji.
 

K.A.J.

New member
Jeśli głównie do konsoli to np Toshiba XV773, coś z Sharpa albo Panasonica. Mały input lag i można się cieszyć z konsoli zamiast psioczyć :p
 

Moxmox

New member
No to niezły klops. Kolejne trzy marki do rozpatrzenia :( Jakieś modele konkretnie polecasz bo tej Toshiby XV 773 to nie mogę nigdzie znaleźć, może 733 a nie 773?
 

Moxmox

New member
Martwi mnie, że większość w sondzie poleca plazmę bo na 95% już z się z plazmy wycofałem... Czemu ta plazma miałaby być lepsza? :)
 

Moxmox

New member
Jak widać z sondy prawie wszyscy polecają plazmę Panasonica (10:2 bo 1 na Samsunga jest mój). Czy to wypalanie naprawdę nie jest istotne i warto zaryzykować? Czy różnica tego laga i obrazu między tym LCD i plazmą jest naprawdę tak widoczna na korzyść plazmy?
 

Moxmox

New member
Hmmm... To czemu tyle osób ją poleca? Plazma ma bardzo niski czas reakcji, brak smużenia. Samsungi mają podobno wysoki lag co może przeszkadzać w graniu. Grać będę max 2 godziny dziennie, może w weekendy trochę dłużej, więc może nie ma aż takiego zagrożenia wypaleniem...

Prosiłbym o wypowiedź kogoś kto posiada jeden z tych trzech telewizorków:
LCD Samsunga (37l630/650, ewentualnie 40l630/650, ewentualnie 40l530/550)
Panasonica 42SE20
Toshiba XV733
I wykorzystuje go głównie do grania. Czy są z tym jakieś problemy czy śmiało można taki telewizor polecić do PS3/Xbox360/PC i sporadycznie do filmów HD.
 

don111

Banned
plazma jest bez porównania lepsza do grania, wystarczy włączyć grę fpp albo jakieś wyścigi i różnicę widać jak na dłoni, tło na plaźmie pozostaje ostre cały czas i nie rozmywa się jak na LCD
jeśli będziesz zmieniał gry a nie katował tv jedną i tą samą grą ze statycznymi elementami to nie ma się czego obawiać, nawet jeśli będziesz grał i 5h
warunek jest taki aby tv między sesjami z tą samą grą, wyświetlał ruchomy obraz w miejscu gdzie były te statyczne elementy przez przynajmniej kilka godzin, wyłączenie tv różnicy tutaj nie robi (tydzień po 1h dziennie spędzonej na grze i potem wyłączenie od razu tv, to tak jakbyś grał 7h z rzędu)
 

Moxmox

New member
Aaaa... Zaraz oszaleję...
Dobra, nie chcę ryzykować że zapomnę przełączyć gry i się coś wypali. Szczególnie, że nie będę na nim oglądał telewizji.
Zdecydowałem się na LCD.
Samsung 37c630
Zastanawiam się jeszcze nad wiekszym ekranem - 40c630.
Jest o 300 zł droższy, ale podobno samsung ma lepsze matryce w modelu 40 niż w 37 cali (?).
Z rozpiski matryc wynika, ze 630-tki mają w wersji 37 cali tylko matryce AUO, a w 40 calach AUO albo Samsung. Tyle, że to chyba loteria. Ta matryca Samsunga ma chyba lepsze parametry (np. 10 bitowy kolor, w AUO tylko 8-mio bitowy). Ktoś wie jak to wygląda z matrycami w tej ostatniej partii, która jest aktualnie sprzedawana w sklepach internetowych?
 

Moxmox

New member
No dobra. Zdecydowałem się.
Samsung LE40C650
Zadzwoniłem do MediaExpert gdzie ten model jest akurat w promocji.
Miły pan sprzedawca sprawdził mi matrycę - SQ01, czyli Samsung 10bit.
Zarezezerwowałem.
2499 zł - 150 zł w akcji system zwrotu kasy Samsunga,
Wychodzi 2349 zł.
Jutro odbieram.
Mam nadzieję, że będę zadowolony :)
Dziękuję wszystkim za pomoc.
 

maciek26

New member
C650 ma duzy input lag :/ Wzial bym na twoim miejscu 40XV733 ktory ma taka sama matryca jak samsung, z tym ze lag jest duzo nizszy.. Tosia ponadto lepiej skaluje obraz sd (z tego co slyszalem), ma hdmi 1.4 (wiem, wiem, po co to komu?) i jest troche tansza.. Ja swoj model kupuje za 2269 ;P (latwo w google znalezc).. A moze ktos widzial lepsza oferte?
 

Moxmox

New member
C650 ma duzy input lag :/ Wzial bym na twoim miejscu 40XV733 ktory ma taka sama matryca jak samsung, z tym ze lag jest duzo nizszy.. Tosia ponadto lepiej skaluje obraz sd (z tego co slyszalem), ma hdmi 1.4 (wiem, wiem, po co to komu?) i jest troche tansza.. Ja swoj model kupuje za 2269 ;P (latwo w google znalezc).. A moze ktos widzial lepsza oferte?

Ta Toshiba ma mieszane recenzje - przeleciałem kilka tematów na jej temat i jednak zdecydowałem się na Samsunga. Co do laga to wysoki jest podobno tylko na ustawieniach default, w trybie game podobno śmiga bez zauważalnego laga (info od posiadaczy w tym z forów niemieckich).
 
Do góry