Samsung Le37a656a1

mari007

New member
A jakie masz kable? To znaczy z jakiej półki cenowej. Może w tym tkwi problem? Nie chce mi się coś wierzyć, że na dzień dobry mamy obydwoje tak skaszaniony TV. To byłaby porażka. Ja mam kabel komponentowy po 50zł, a wdziałem na necie po 200zł. Sam już nie wiem teraz już w ogóle mi nie odbiera po komponencie. Zmuszony jestem czekać do jutra, aż przyjkedzie koleś z swoim DVD i porządnym kablem HDMI.

Do posiadaczy Samsung Le37a656 proszę o wypowiedzi czy Wy również borykacie się z takimi problemami? Po jakich kablach macie podłączony sprzęt no i jaki sprzęt?


cezar1983 napisał:
Ja podłączyłem DVD Samsunga 1080P7 i byłem pewien, że będą ze sobą bez problemów współpracować. Więc to na pewno w Twoim przypadku nie wina Manty. Zastanawiam się czy nie oddać TV do serwisu.
 

cezar1983

New member
Ja również za dużo nie zainwestowałem w kabel, bo płaciłem 60 zł. Może rzeczywiście to jest wina. postaram się sprawdzić na lepszym kablu HDMI i dam znać czy coś się zmieniło.
 

mari007

New member
Poczekaj z zakupem do jutra. Dziś będę wiedział gdzie leży przyczyna. Tzn. na pewno wykluczę lub potwierdzę urządzenia. Będę miał inne DVD z możliwością podłączenia po komponencie (moje kable niestety) oraz po HDMI (jeszcze nie sprawdzałem tego gdyż nie mam kabli ani DVD z takim gniazdem). Dodatkowo wgram do mojej Manty nowy firmeware (od nowości nie zmieniałem).

Reasumując na pewno dziś wieczorkiem coś napiszę. Pozdrawiam.

Aha pozwoliłem sobie napisać na PW do kolegi z tego forum, który również ma taki jak my TV oraz, a nawet przede wszystkim był tak miły, że odpisał. Poniżej jego słowa pisane:
"Cześć,

ja też mam podłączoną Mantę - Nagrywarkę DVD -
i nie mam z nią kłopotu - najpierw miałem ją podłączoną przez Euro - i było OK - teraz żeby działał PIP - podłączyłem przez Component - i to najzwyklejszymi kablami, jakie znalazłem z jakichś innych urządzeń - to nawet nie jest kabel Component - tylko zwykłe 3 pary chinchy - z jakiegoś innego tv - i działa ok, poza tym teraz też mam pełno innych kabli z tyłu TV - i to nie przeszkadza...

może to więc wina twojej Manty - nie mam pojęcia - ale na pewno nie wina kabli

Pozdrawiam
Marcin"



cezar1983 napisał:
Ja również za dużo nie zainwestowałem w kabel, bo płaciłem 60 zł. Może rzeczywiście to jest wina. postaram się sprawdzić na lepszym kablu HDMI i dam znać czy coś się zmieniło.
 

cezar1983

New member
Właśnie dostałem maila od pomocy SAMSUNGa i stwierdzili, że mam zadzwonić na infolinie i wezwać serwis w celu wyjaśnienia tej sytuacji, gdyż oni nie wiedzą co może być nie tak.
 

mari007

New member
cezar1983 napisał:
Właśnie dostałem maila od pomocy SAMSUNGa i stwierdzili, że mam zadzwonić na infolinie i wezwać serwis w celu wyjaśnienia tej sytuacji, gdyż oni nie wiedzą co może być nie tak.

No to ja czekam na informację od Ciebie co też mądrego serwis stwierdzi.
 

cezar1983

New member
A więc u mnie wszystko się wyjaśniło. Wina leżała jednak po stronie DVD. Ten model samsunga ma scalowanie do wysokiej rozdzielczości i ustawiłem to na 1080p. Jak sie okazało na tym ustawieniu jest za słaby sygnał. Przestawiłem na 1080i i teraz wszystko działa perfekcyjnie, bez przerywań itp. Obraz też bardzo dobry. Pewnie będziesz musiał wgrać nowy software do swojej Manty.

Pozdrawiem Dawid
 

mari007

New member
cezar1983 napisał:
A więc u mnie wszystko się wyjaśniło. Wina leżała jednak po stronie DVD. Ten model samsunga ma scalowanie do wysokiej rozdzielczości i ustawiłem to na 1080p. Jak sie okazało na tym ustawieniu jest za słaby sygnał. Przestawiłem na 1080i i teraz wszystko działa perfekcyjnie, bez przerywań itp. Obraz też bardzo dobry. Pewnie będziesz musiał wgrać nowy software do swojej Manty.

Pozdrawiem Dawid

No u mnie jest jednak inny problem gdyż ja mam kłopot z kablem komponentowym. Był kolega po kablu HDMI z jego DVD rewelacja żadnych problemów. Z moim kablem komponentowym u niego też były zaniki obrazu. No i teraz najlepsze wystawiłem DVD z półki położyłem w pewnej odległości od TV, kable przełożyłem jak najdalej od innych kabli i było ok. Po wstawieniu DVD w półkę znowu są zaniki. Jeszcze sprawdzę inny kabel. Jak to nie pomoże to jednak serwis.
 

amadeo

New member
cezar1983 napisał:
Już wiem, że na 100% nie ma Ultra Clear Panel. Znalazłem na brytyjskiej stronie samsunga, że to jedyny model który nie posiada Ultra Clear Panel. Dlaczego nie wiem.
Ponieważ Samsung nie produkuje matryc w rozmiarze 37".

Amadeo
 

mari007

New member
Pożyczyłem DVD kino domowe Samsung (3letnie) i tutaj totalna niespodzianka. Po komponencie poszło ale tylko w trybie progresywnym. Teraz to już nic nie rozumiem. Problem tkwi w TV czy w sygnale źródłowym (urządzenie). Proszę o pomoc.
 
Do góry