Samsung Le37a656a1

cezar1983

New member
Witam, mam jedno pytanie odnośnie powyższego modelu. W sklepach internetowych podają, że ten model posiada Ultra Clear Panel, jak cała seria 6. Jednak na stronie Samsunga jako jedyny model z tej serii nie posiada Ultra Clear Panel. Czy może wie ktoś z Was czy ten model to ma czy nie?
 

s76

New member
U mnie gra taki od wczoraj, i wydaje mi się że nie ma Ultra Clear Panel
- i to jest dla mnie plus - bo jedyne co mnie powstrzymyało początkowo
przed zakupem seri 6 - to były te "lustra" na matrycy, a tak w tym modelu 37A656 - żadnych mocnych odbić nie widać :eek:k:
 

cezar1983

New member
Już wiem, że na 100% nie ma Ultra Clear Panel. Znalazłem na brytyjskiej stronie samsunga, że to jedyny model który nie posiada Ultra Clear Panel. Dlaczego nie wiem. Ale to chyba nawet lepiej.
 

mari007

New member
Mam od wczoraj ten model. Czy wie ktoś jak włączyć funkcję PIP. Jest niby w menu lecz nie jest aktywna. Korzystam z sygnału TVkablowej.
 

s76

New member
mari007 napisał:
Mam od wczoraj ten model. Czy wie ktoś jak włączyć funkcję PIP. Jest niby w menu lecz nie jest aktywna. Korzystam z sygnału TVkablowej.

to gratuluję, ja też od wczoraj :D

żeby mieć aktywny PIP - musisz mieć drugi sygnał (np. DVD, tuner cyfrowy, komputer) podpięty pod component lub HDMI lub PC - inaczej nie działa

a co do Ultra Clear - to faktycznie lepiej bez!!
 

solofh

New member
Dylemat

s76 napisał:
to gratuluję, ja też od wczoraj :D

żeby mieć aktywny PIP - musisz mieć drugi sygnał (np. DVD, tuner cyfrowy, komputer) podpięty pod component lub HDMI lub PC - inaczej nie działa

a co do Ultra Clear - to faktycznie lepiej bez!!
Mój dylemat polega na tym, że nie wiem co wybrać: tego Samsunga czy Panasonica TX 37 LZD85. Kto mi doradzi???!!!
 

mari007

New member
s76 napisał:
to gratuluję, ja też od wczoraj :D

żeby mieć aktywny PIP - musisz mieć drugi sygnał (np. DVD, tuner cyfrowy, komputer) podpięty pod component lub HDMI lub PC - inaczej nie działa

a co do Ultra Clear - to faktycznie lepiej bez!!
Ok dzięki już do tego doszedłem. Mam teraz inny problem. Podpiąłęm sobie moją MANTĘ przez komponent i niby działa ale co jakiś czas gubi sygnał, znajduje i tak kilkakrotnie i znowu spokój. Teraz nie wiem co jest tego powodem. Moje DVD, zbyt duż ilość kabli koło siebie czy może coś z TV.
Dodam, że po EURO działa ok.
 
Ostatnia edycja:

lemmy777

New member
Witam, może ktoś mi pomoże albo wyjaśni dlaczego to nie działa: próbuje podłączyć laptopa pod samsunga 37 a 656, obraz przez D-sub idzie elegancko ale nie mogę podłączyć dźwięku. Podłączam dźwięk z laptopa z wyjścia słuchawkowego mały jack do telewizora "czinczami", sprawdziłem już wszystkie trzy pary wejść i nic. Kabelek mam dobry nie tani sprawdzony.
 

bonzo

New member
Dźwięk musisz podłączyć do gniazda mały jack, które jest przyporządkowane do D-sub. Powinno się znajdować zaraz obok gniazda D-sub.
 

lemmy777

New member
Z laptopa mam tylko jedno wyjścia mały jack jest to wyjście słuchawkowe, w telewizorze wejść "czinczowych" jest trzy pary z czego jedna jest rzeczywiście przy d-sub ale dźwięk nie idzie.
 

patrykga

New member
Myślę że poprostu tak to bylo zaprojektowane:) jak przełączasz na źródło PC to automatycznie dźwięk przelącza się też na źródło PC:) ktoś sobie wymyślił że to będzie łatwiejsze pewnie:)
 

bartus4ever

New member
wyjścia

witam ;)
ech...mialem kupic sharpa LC 37X20E, ale cos mi sie wydaje ze wydam nieco wiecej:cool:
i teraz:
widzi mi się ow sprzęt na ścianie, tyle że nie wiem jak będzie z odległością gniazd od ściany(uchwyt o gł. max 2cm)
może mi ktoś zatem uchylić rąbka tajemnicy, jak to jest; czy wejścia glowne (antenowe, euro itp.) są do podłączenia w osi strzałkowej czy czołowej? (tzn prostopadle od tyłu do telewizora czy od dołu)??

a może dojdzie nawet do tego, że ktoś zrobi jakies zdjęcie i je tutaj wrzuci, kto wie... :-D

pozdrawiam!
 

dude0666

New member
ustawienia obrazu

cezar1983 napisał:
Witam, mam jedno pytanie odnośnie powyższego modelu. W sklepach internetowych podają, że ten model posiada Ultra Clear Panel, jak cała seria 6. Jednak na stronie Samsunga jako jedyny model z tej serii nie posiada Ultra Clear Panel. Czy może wie ktoś z Was czy ten model to ma czy nie?

czy ktos moze napisac jekies optymalne ustawienia dla obrazu,aby najlepsze osiagi uzyskac...
 

cezar1983

New member
Wreszcie dotarł do mnie ten model i jestem zadowolony. również szukam optymalnych ustawień i cały czas testuje. Ale pojawił mi sie pewien problem. Po podłączeniu przez HDMI1 DVD to podczas oglądania co jakiś czas przerywa mi sygnał z DVD i zaczyna szukać mi sygnał ze źródła. Co jakiś czas się to powtarza. Spotkał się ktoś z podobnym problemem?
 

mari007

New member
Ja mam to samo z tym, że podłączyłem DVD po komponencie. Na razie za tą sytuację winię moją Mantę. Kolega będzie u mnie w poniedziałek z porządnym DVD to przetestuje kabel komponentowy i HDMI.

cezar1983 napisał:
Wreszcie dotarł do mnie ten model i jestem zadowolony. również szukam optymalnych ustawień i cały czas testuje. Ale pojawił mi sie pewien problem. Po podłączeniu przez HDMI1 DVD to podczas oglądania co jakiś czas przerywa mi sygnał z DVD i zaczyna szukać mi sygnał ze źródła. Co jakiś czas się to powtarza. Spotkał się ktoś z podobnym problemem?
 

cezar1983

New member
Ja podłączyłem DVD Samsunga 1080P7 i byłem pewien, że będą ze sobą bez problemów współpracować. Więc to na pewno w Twoim przypadku nie wina Manty. Zastanawiam się czy nie oddać TV do serwisu.
 

mari007

New member
cezar1983 napisał:
Ja podłączyłem DVD Samsunga 1080P7 i byłem pewien, że będą ze sobą bez problemów współpracować. Więc to na pewno w Twoim przypadku nie wina Manty. Zastanawiam się czy nie oddać TV do serwisu.

Poczekam do poniedziałku i zobaczę co to za hocki z tym TV.
 
Do góry