Samsung LE32M87B

p80

New member
Witam ponownie
Mój egzemplarz 32m87 po bojach i przepychankach ze sklepem internetowym (dużym) - odnośnie niedopasowanej nogi do tv (mocno przechylony w lewo) - został serwisowany (aby nie popaść w nerwice odpuściłem sobie dalsze postępowanie wobec sprzedawcy). Poprawili mi znacznie "kąt pochylenia" przez drobne zabiegi manualne, ale jak dla mnie to jeszcze za mało, więc samemu dałem podkładki tu i uwdzie i... jest OK - tv stoi poziomo. Sama matryca jest OK - brak badpixeli i chmurek. Czerń jest czarna, ustawiłem -zmniejszyłem nawet kontrast na 80%.
Poprawiam swoją pomyłkę z wcześniejszego postu - moja seria to AN01.
Co oznacza (jakby kto nie wiedział), że producent matrycy to nie Samsung. Ale mnie to nie boli, bo jest all ok. Do menu serwisowego nie wchodziłem (bo i po co?), tak że nie podam wersji firmware, ale jest to model P8 czyli sierpień więc chyba soft też jest nowy (choć czytałem na forach ang, że z tym jest różnie....).
MoviePlus - faktycznie efekt przynosi trochę dziwny - tzn. czasem dobrze jest włączyć tą funkcję, ale generalnie to mam ją wyłączoną bo jest wtedy "filmowo".
Co do jakości tv i odbioru sygnalu, to naprawdę nie mam uwag. Nadal pozostaję przy swojej wcześniejszej opini.
Sygnał z analoga - (zwykła antena) jest dobry - oglądam z odległości około 3,5m i efekt odbioru jest dla mnie lepszy niż na CRT. Zależy to oczywiście od jakości sygnału danego kanału.
Sygnał z DVD - podłączone przez EURO1 RGB - dla filmów DVD super; dla VCD marnie - widać pixelozę.
Sygnał z kompa - super, poezja!!! Podłączyłem swojego lapka gdzie mam ustawiony max. czyli: 1280x800 przez złącze VGA (D-SUB) i TV sam się dopasował - wyświetla na max. swojej rozdzeilczości 1366x768 - i szczerze mówiąc tv chyba zmienił rozdzielczość na lapku bo nie ma żadnych zniekształceń - dodatkowo zapodałem nokia_test i ok. Gierki wyglądają SUPER!!!
Sygnał HD - nie mam niestety satelity, ale pobrałem różne próbki filmików HD z netu. Moje DVD oczywiście nie chciało tego wyświetlić, ale zobaczyłem ten materiał przez kompa (lapka) przez VGA. - jak dla mnie bomba - barwy piękne, obraz czysty, ostry jak żyleta !!!
PIP - udało mi się uruchomić tylko: główny PC - okno PIP telewizja.
 

kosa70

New member
Witam dziś ma dotrzeć do mnie 32M87 z Agito po przetestowaniu podzielę się wrażeniami. P80 kupowałem wiele razy w Agito i nigdy nie było problemów z obsługą w tym sklepie. Dziwię się że sklep w którym Ty kupowałeś nie zgodził się na wymianę, przecież przy sprzedaży internetowej (i nie tylko) do 10 dni można oddać sprzęt bez podania przyczyn zwrotu.
 

p80

New member
Z tym zwrotem to może by wypaliło gdybym nic nie mówił o usterce jaką zauważyłem. Stwierdzili (rtvcentrum_), że mieli już kiedyś (chyba 3-razy) taki przypadek zwłaszcza z Sony, ale wtedy należy z kartą gwarancyjną iść do serwisu - od nich opinie, że nie da się usunąć, potem do nich i wymienią....
Ale... serwis zaprzecza - nie wyda takiej opini dla sklepu, bo wtedy sam ponosi koszty wymiany. Procedura to wysłanie do centralnego serwisu w Warszawie, jak oni potwierdzą to odeślą nowy egzemplarz do serwisu. To może potrwać... i nie gwarantuje pozytywnej opini z centrali.
Tak, że rzeczywistość jest jakby trochę odmienna.... Niby masz prawo, niby możesz to i owo, niby prawo stoipo twojej stronie, niby..... Ja nie mam tyle czasu i sił na to, aby się z nimi przepychać - poza tym usterka w sumie małej wagi i wyeliminowana całkowicie, a to co najważniejsze gra i świeci super. W sumie to bałbym się, że dostanę jakąś felerną matryce.
Reasumując - jestem bardzo zadowolony z tego TV - dla mnie super!

Czekam na info jakie modele - wersje - docierają teraz na polski rynek (S, A ,Q )?.
 

p80

New member
Dla informacji:
S = Samsung,
A = AU Optronics,
C = Chi Mei Optoelectronics
Ja mam AN01

Artykół z 2006-11-21 o producentach natryc LCD:
"AU Optronics największym producentem LCD w 2007 roku"
http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/1842

Dlatego przypuszczalnie większość obecnych modeli będzie właśnie A.

LE32M87BD to Tulip - następca to M96 (chyba Picasso)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tu masz najnowszy test Samsunga :
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=15498
P1030635.jpg
 

kosa70

New member
P80 mój model jest taki sam jak twój czyli P8 i A. Zastanawiam się czy matryce z AUO nie są czasem MVA (AUO matryce 32 produkuje MVA) bo TV z tymi matrycami się tak własnie się zachowują, a z drugiej strony nie miałem nigdy do czynienia z matrycami S-PVA i ciężko mi porównać (MVA jak się zachowuje to wiem bo mam monitor na MVA i ten TV zachowuje się podobnie).
 

p80

New member
Ale tutaj powinno porównywać się produkty równoważne tzn.
kosa70 -> nie porównujemy S-PVA do MVA (ani PVA do AMVA)
PVA = MVA
S-PVA = AMVA (Advanced MVA)

róznica MVA AMVA
http://auo.com/auoDEV/event/displaytw2007/en/

Zauważyłem pod dużym kątem, że kolory bledną - ale dla mnie to bez znaczenia.

Różnice SPVA i AMVA pewnie i są, ale która lepsza, to chyba odczucie subiektywne. Należało by mieć przed sobą obie wersje i porównać.

Tak czy inaczej, ja jestem zadowolony z tego TV :)
Dla 32" z odległości 3,5m dla mnie pasuje.
Dla większych cali (lub bliższej odległości), to pewnie trzeba by Full HD i nowszą technologię dla matrycy, ale to już koszty znacząco większe....

P.S. kosa70 --> Jakie masz firmware?
 

hrodgar

New member
Witam jestem zainteresowany kupnem tego telewizora. Śledzę od jakiegoś czasu to forum oraz wątek, który został założony wcześniej. Telewizor kupuję głównie do PS3 oraz komputera, telewizję natomiast będę na nim oglądał raczej sporadycznie. Dlatego chciałbym poznać opinie użytkowników, którzy mają do niego podłączoną PS3. Czy wszystko działa "normalnie" :). Pytam ponieważ wyczytałem gdzieś, że na telewizorach 100Hz podczas grania występują "mini lagi" (lub chwilowe przestoje) cokolwiek to znaczy :). Spotkał się ktoś z czymś takim? Generalnie proszę o opinie użytkowników tego telewizora jak sprawuje się on w duecie z PS3

Pozdrawiam serdecznie
 

kalkrzy

New member
Samsung LE32M87BD

Zkupiłem model Samsung LE32M87BD i przy oglądaniu szybkich ruchów obraz jest minimalnie zamazany czy ktoś spotkał się ztym.Czy to może być wina mojego telewizora.Druga sprawa ustawiłem obraz na tryb auto szeroka i postacie są spłaszczone szerokie,co zrobić
kalkrzy
 

paradoks1

New member
kalkrzy napisał:
Zkupiłem model Samsung LE32M87BD i przy oglądaniu szybkich ruchów obraz jest minimalnie zamazany czy ktoś spotkał się ztym.Czy to może być wina mojego telewizora.Druga sprawa ustawiłem obraz na tryb auto szeroka i postacie są spłaszczone szerokie,co zrobić
kalkrzy

Musisz się z tym pogodzić. Masz telewizor panoramiczny, a stacje nadają większość materiałow w formacie 4:3 chyba takim:) więc obraz normalną siłą musi być przeskalowany.
 

p80

New member
Ja ustawiłem sobie obraz na szerokie powiększenie - dla mnie to optymalny kompromis.
Co do smużenia, to nie zauważyłem takowego - używam zwykłej anteny i obraz mam dobry lub beznadziejny (brak pośrednich). Natomiast z innych źródeł (DVD, komp) wszystko wygląda jeszcze lepiej :cool:.
Funkcja MoviePlus jest specyficzna i niekoniecznie odpowiednia do oglądania filmów.
Jakość wyświetlanego obrazu ściśle zależy od jakości dostarczonego sygnału i tyle.
 

kosa70

New member
hrodgar napisał:
Witam jestem zainteresowany kupnem tego telewizora. Śledzę od jakiegoś czasu to forum oraz wątek, który został założony wcześniej. Telewizor kupuję głównie do PS3 oraz komputera, telewizję natomiast będę na nim oglądał raczej sporadycznie. Dlatego chciałbym poznać opinie użytkowników, którzy mają do niego podłączoną PS3. Czy wszystko działa "normalnie" :). Pytam ponieważ wyczytałem gdzieś, że na telewizorach 100Hz podczas grania występują "mini lagi" (lub chwilowe przestoje) cokolwiek to znaczy :). Spotkał się ktoś z czymś takim? Generalnie proszę o opinie użytkowników tego telewizora jak sprawuje się on w duecie z PS3

Pozdrawiam serdecznie

Witam ja gram na xboxie i pc i nie zauważam żadnych lagów czy zwolnień ogólnie TV jest dobry nie mam większych zastrzeżeń, chociaż kąty widzenia mogłyby być lepsze, jestem mile zaskoczony obrazem z kablówki jest ok (trzeba sobie tylko poustawiać według własnych preferencji) . Obraz z PC przez VGA i HDMI rewelka. I chciałem zdementować pogląd że ten TV ma szybę, otóż nie ma szyby, dopiero od modelu 37" jest szyba nazywa się to panel crystal clear(osobiscie jestem zawiedziony bardzo chciałbym mieć tę szybę).
 

kalkrzy

New member
Pip

Mam telewizor LE32M87BD podłączone dvd przez kabel euro i chciałem korzystać z funkcji PIP ale jest ona nieaktywna.Ktoś może uruchamiał tą opcjie to byłbym wdzięczny za porady.
kalkrzy
 

p80

New member
pip działą ale zgodnie z tym co pisze instrukcja, tzn Euro i Tv nie da rady, ale np, d-sub główny i w pip'ie tv już tak:D
 

tomazon36

New member
Samsung LE32M87BD DOBRA CENA ?

WITAM !
Jak w tytule , mam tu na miejscu sklep który ten model tv dostarczy mi za 3500 tys. na miejsce z dostawą do domu.
Pytanie, czy to jest dobra cena ?
 

p80

New member
ja zakupiłem w rtvcentrum - czekałem na towar ponad tydzień,
potem wspominane wcześniej problemy ....
- jak trafisz na dobry egzemplarz - to ok,
- jak nie - to goń się, albo idź do sądu

dlatego nie-koniecznie polecam ten sklep
ale decyzja należy do kupującego
 
Do góry