Samsung LE32B530, raz ciemniej, raz jaśniej

groszek21

New member
Witam, 3 dni temu stałem się posiadaczem Samsunga LE32B530, telewizor jest podłączony do zwykłej anteny zbiorczej, kolory super, ładny kontrast, odcień czerni itd, ogólnie jestem bardzo zadowolny. Sęk w tym, że telewizor w tej samej scenie potrafi sam ściemniać lub rozjaśniać obraz, dzieje się tak szczególnie wtedy gdy obraz jest ciemny z jasnymi miejscami (sceny kręcone w nocy, filmy czarnobiałe...). Niby nie jest to jakoś strasznie zauważalne ale uprzykrza życie. Da się ten problem jakoś rozwiązać czy oddać na gwarancję? Dzięki z góry za rade.
 

groszek21

New member
niestety nie mam niczego co mógłbym podpiąc pod telewizor, no może poza wtyczką od gniazdka ;) Ale czy to może być wina zwykłej anteny?
 

michal102

New member
Oczywiście może to być wina kiepskiego sygnału.
Ale może to być też działanie automatycznego oszczędzania energii lub funkcja Dynamic Dimming którą włącza/wyłącza się w menu serwisowym.
Przynajmniej w starych samsungach tak było.

Pozdro.
 

groszek21

New member
Sygnał mam dość dobry - żaden kanał nawet delikatnie nie śnieży. Postaram sie może podpiąć pod komputer jutro i się zobaczy co z tego wyniknie
 

merks

New member
Witam!
Mam co prawda Sonego 40W4500 ale opisany efekt występuje w moim TV po włączeniu w funkcjach zaawansowanych opcji Zwiększenie Kontratu. Z tego co się orientuje to w tym Samsungu też coś takiego jest w opcjach. Poszukaj opcji Kontrast dynamiczny lub zwiększenie kontrastu. Wyłącz tą opcję i sprawdź wtedy czy ten efekt występuje.
Pozdrawiam.
 

Mendix

New member
Ja sie stałem wczoraj posiadaczem tego tv ale nie podzielam twoich opini co do obrazu dla mnie na n-ce i programach HD oraz filmach mkv jest gorzeej niż na lg5000 ale może to kwestia ustawień ( chodź za dużo ich nie ma ) a nie miałem wczoraj za dużo czasu sie bawić ale wiem u mnie to samo wysępuje i jest to chyba ten kontrast dynamiczny (na wejsciu DVi PC nie można zmieniać ostrości :/ bezsensu) na Nce po zmianie jest lepiej
 

endy.77

New member
mam LE23B530 kabel UPC i coś jest nie tak słaby kontrast może ktoś wie jak go ustawi optymalnie na kablówkę nie wyrażne twarze dzięki
 

IVAN74

New member
W moim LE26B450 jest to samo jak jest ustawione oszczędzanie energii na auto :roll: .
To chyba jakis babol bo w LE37A656 nic takiego sie nie dzieje 8)
 
Do góry