Samsung LE32A451C1

McLaren

New member
Ja właśnie po przeczytaniu na tym forum o plazmach Panasonica,
tak się na model 80 napaliłem, że prawie go kupiłem.
Byłem jednak po obserwować kilka razy telewizory w sklepach (sygnał SD)
i te plazmy mnie bardzo rozczarowały (bawiłem się nawet ustawieniami, ale to jednak nie to), po tych obserwacjach jeszcze raz siadłem na forum plazm panasonica i jeszcze raz czytałem i pomyślałem, "Czym oni się tak zachwycają?".
Poszedłem jeszcze raz poogladać te plazmy, ale już bogatszy o pierwsze nie najlepsze wrażenie i wypowiedzi posiadaczy tych telewizorów "Może się jednak pomyliłem i rzeczywiście są lepsze od LCD?"
Moje drugie wrażenie może troche lepsze, że te plazmy nie są takie złe,
ale jednak obraz mi raczej nie pasuje.
Bawiąc się ze znajomym ustawieniami telewizora plazmowego i stojącego obok LCD
Doszliśmy do takich ustawień że z odległości 2,5m obrazy na obu telewizorach były identyczne (obraz LCD ustawiliśmy tak że wyglądał jak na plazmie Panasonica, w druga strone to jednak możliwe nie było).

Po długich oglądaniach obrazów SD na telewizorach LCD, doszedłem do wniosku że obraz słabej jakości lepiej wygląda na HD Ready (Subtelne, ale jednak widoczne różnice).

... Na końcu padło na Samsunga LE37R81 lub LE37A451 (za tą cene piękny obraz SD, a jeśli słaby sygnał odbiera dobrze to przy lepszym może być już tylko lepiej).

Traz już moje przekonanie jest 80%-20% na korzyśc LE37A451.
Czekam jeszcze na wasze opinie jeśli chodzi o porównanie tych dwóch modeli.
 

Marcin82

New member
Ja sam mam model r82 w wersji 37 calowej, i polecam ten model, obecnie można go kupić za naprawde śmieszne pieniądze- w stosunku do cen z ubiegłego roku.Model nowszy tak naprawde nie wiele się różni w "praniu".Natomiast co do sygnału sd-to te modele jednak nie radzą sobie najlepiej, tak już charakterystyka modelu-miałem kablówkę podłączoną i była to tragedia, natomiast na n-ce obraz jest naprawde dobry
 

borowik10

New member
witam.
Pytanie odnosnie PIP.Rozumiem przez to, ze np na kablówce nie mozna uzywac PIP tylko pomiedzy podlaczonymi urzadzeniami(kablówka, cyfrowy polsat i PC)??U mnie PIP caly czas jest niedostepny-szary.Metoda MENU i glosnosc+ tez nie dziala bo tv sie nie wylacza ale przestawilem w menu na tryb domowy i narazie jest dobrze jesli chodzi o przeskakiwanie miedzy trybami wyswietlania obrazu.Jeszcze jedno pyt odnosnie kodu serwisowego bo slyszalem ze sa takie i mozna wtedy wejsc do szerszego MENU?
pozdrawiam
 

loniexz

New member
McLaren napisał:
Ja właśnie po przeczytaniu na tym forum o plazmach Panasonica,
tak się na model 80 napaliłem, że prawie go kupiłem.
Byłem jednak po obserwować kilka razy telewizory w sklepach (sygnał SD)
i te plazmy mnie bardzo rozczarowały (bawiłem się nawet ustawieniami, ale to jednak nie to), po tych obserwacjach jeszcze raz siadłem na forum plazm panasonica i jeszcze raz czytałem i pomyślałem, "Czym oni się tak zachwycają?".
Poszedłem jeszcze raz poogladać te plazmy, ale już bogatszy o pierwsze nie najlepsze wrażenie i wypowiedzi posiadaczy tych telewizorów "Może się jednak pomyliłem i rzeczywiście są lepsze od LCD?"
Moje drugie wrażenie może troche lepsze, że te plazmy nie są takie złe,
ale jednak obraz mi raczej nie pasuje.
Bawiąc się ze znajomym ustawieniami telewizora plazmowego i stojącego obok LCD
Doszliśmy do takich ustawień że z odległości 2,5m obrazy na obu telewizorach były identyczne (obraz LCD ustawiliśmy tak że wyglądał jak na plazmie Panasonica, w druga strone to jednak możliwe nie było).

Po długich oglądaniach obrazów SD na telewizorach LCD, doszedłem do wniosku że obraz słabej jakości lepiej wygląda na HD Ready (Subtelne, ale jednak widoczne różnice).

... Na końcu padło na Samsunga LE37R81 lub LE37A451 (za tą cene piękny obraz SD, a jeśli słaby sygnał odbiera dobrze to przy lepszym może być już tylko lepiej).

Traz już moje przekonanie jest 80%-20% na korzyśc LE37A451.
Czekam jeszcze na wasze opinie jeśli chodzi o porównanie tych dwóch modeli.

człowieku jeśli dla ciebie sygnał sd wygląda lepiej na lcd niz na plaźmie to ładnie masz pod banią.
Po pierwze plazma generuje o wiele lepsza czern niz lcd (jesli tego nie zauwazylesz to nara)
Po drugie nie ma praktycznie zadnej pikselozy
Po trzecie nie ma efektu smuzenia (puśc sobie mecz na lcd a na plażmie, na lcd po prostu tragedia)
Podaj mi te swoje ustawienia co żeby lcd świecił tak samo jak plazma
Buahahahaha!!!!
to tyle
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Nie myl ziomek smużenia z mniejszą rozdzielczością ruchomego obrazu.Poczytaj troche więcej i wtedy się mądruj.Smużenie podczas meczy? tragedia? to co Ty za lcd opisujesz,bo chyba z przed 10ciu lat.Plazma lepsza w pewnych aspektach a lcd w innych.Obie technologie mają mocne i słabe strony więc tak nie generalizuj bo Ci żyłka pęknie.Jasne plazma ma lepszą czerń ale....no zobacz sony w4000 i zrozumiesz że tu lcd dogoniło plazme.W lcd przynajmniej się nie boję że mi się logo tvnu wypali na stałe co uważam za paranoję.Jak tv może się sam niszczyć-to co mam oglądąć to co się producentowi podoba bo mi się matryca powypala? Śmiech na sali bo moim zdaniem tv jest po to by oglądać to na co mam ochotę,no choćby biały napis "plazma to także ułomna technologia" na białym tle przez 15 godzin.A efekt green ghost na plażmie? Zbastuj chłopie i ciesz sie swoją plazmą ale nie gryz innych co mają inny sprzęt.
 

arkpop

New member
kiepski dzwięk

Witam koledzy powiedzcie mi czy na waszych LE 451 też macie taki słabiutki głosik w głośniczkach a chodzi mi o niskie tony tragedia ale reszta jest ok czekam na odpowiedz czy to norma czy to coś nie tak
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Nie wiem jakim cudem po miesiącu użytkowania głośniczki zaczęły działać normalnie tj. niskie tony nie buczą i wszystko jest ok.Może się musiały "dotrzeć" (naprawde dziwne)
 

arkpop

New member
SierzantHarris napisał:
Nie wiem jakim cudem po miesiącu użytkowania głośniczki zaczęły działać normalnie tj. niskie tony nie buczą i wszystko jest ok.Może się musiały "dotrzeć" (naprawde dziwne)


Dzieki za podpowiedz czyli widze ze to norma szkoda ze dolozyli staran co do jakości obrazu ale dzwiek olali
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Na początku to byłem załamany jakośćia dzwięku (jak w radyjku za 5 zł puszczonym na maksa,buczenie,charczenie i ogólnie dramat).Wyłączyłem więc ten srs czy jakoś tak żeby nie dudniło ibyło w miare.Kilka dni temu włączyłem ponownie,poustawiałem basy na mocniejsze i ku mojemu zdziwieniu głośniczki już od jakiegoś czasu chodzą zupełnie normalnie czyli jak by nie były zepsute(wcześniej chodziły jak uszkodzone).Myślę więc że i u Ciebie się wyrobią z czasem.Pozdrawiam.

p.s. Za tą cenę (już po 1990zł) to ten tv jet taką małą rewelacją.
 

arkpop

New member
SierzantHarris napisał:
Na początku to byłem załamany jakośćia dzwięku (jak w radyjku za 5 zł puszczonym na maksa,buczenie,charczenie i ogólnie dramat).Wyłączyłem więc ten srs czy jakoś tak żeby nie dudniło ibyło w miare.Kilka dni temu włączyłem ponownie,poustawiałem basy na mocniejsze i ku mojemu zdziwieniu głośniczki już od jakiegoś czasu chodzą zupełnie normalnie czyli jak by nie były zepsute(wcześniej chodziły jak uszkodzone).Myślę więc że i u Ciebie się wyrobią z czasem.Pozdrawiam.

p.s. Za tą cenę (już po 1990zł) to ten tv jet taką małą rewelacją.
Wiec czekam na tą cudowną chwile Dzieki za wszystko troszke lepiej mi na duszy hahahah. pozdrawiam
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Nawet jeśli byś nie doczekał się tej chwili (odpukać by jednak było jak u mnie) to w razie czego serwis i wymiana głośniczka to jak mniemam pięć minut roboty i pewnie na miejscu by Ci to zrobili.Thumbs up!
 

arkpop

New member
SierzantHarris napisał:
Nawet jeśli byś nie doczekał się tej chwili (odpukać by jednak było jak u mnie) to w razie czego serwis i wymiana głośniczka to jak mniemam pięć minut roboty i pewnie na miejscu by Ci to zrobili.Thumbs up!

moge zapomnieć o serwsie już rozmawiałem z nim i powiedzieli mi ze to norma z tym dzwiękiem i że z tak małych głosniczków (średnica) nie moge za wiele oczekiwać ,wiec chyba mi zostanie dzwiek z kina domowego no trudno
 

korpaw

New member
Witam,

Mam pytanie odnośnie podłączenia LE32A541 do komputera przez kabel DVI->HDMI .
Telewizor podłaczyłem błyskawicznie obraz pojawił się niemal natychmistowo, ale to co mnie zdziwiło to rozdzielczość , wydawało mi się że ten model jako że jest to telewizor HD Ready powinien dysponować rozdzielczością 1366x768 a po podłączeniu kopmutera sterowniki NVidi pokazują mi rozdzielczość wbudowaną jako 1920x1080 , po kliknięciu na przycisk "Zmień rozdzielczość na wbudowaną" pojawiła mi się rozdzielczość FullHD i do tego w pozostałych opcjach mam wybrany format obrazu 1080p HDTV, pomyślałem że może coś się poprostu źle wyświetla , źle wykryw TV albo coś w tym stylu ale okazuje się że po kliknięciu przycisku "INFO" na pilocie telewizor wyświetla właśnie rozdzielczość 1920x1080, Rozumie ktoś o co tu chodzi bo ja się chyba zgubiłem.
Z góry dzięki za odpowiedź.

korpaw
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Ten tv obsługuje 1080p ale skaluje go do rozdzielczości matrycy.Jeśli chcesz mieć po hdmi dostępne wszystkie rozdziałki na kompie to podłącz kompa do hdmi2,ustaw nazwę hdmi2 w menu połączeń jako pc i wtedy będziesz miał do wyboru:

720p(z funkcją bez overscanu-p.size na pilocie) i filmy hd 720p-BAJKA
1360x768 czyli 1:1 - DO WINDOWSA NAJLEPIEJ
1920x1080p (1080p)-nie przydatne choć obsługiwane

Do x360 można ustawić 1080p i wtedy tv dostaje więcej informacji niż na 720p i skaluje do rozdziałki matrycy więc jest to więcej niż 720p bo 768p.
 

korpaw

New member
Dziękuje za odpowiedź.

Co do jakości filmów HD to naprawde jest ona na wysokim poziomie, komputer radzi sobie super z tym telewizorkiem, nawet obraz używając sygnał SD jest jak najbardziej akceptowalny, divx wygląda całkiem dobrze jeżeli mamy dobrą jakość, więc jak na przekątną 32" to nic więcej wymagać nie można (choć wydaje mi się że Panasonic ma troszeczke lepsze kąty wyświetlania obrazu, ale jest to moje subiektywne odczucie).

Jakie są najlepsze ustawienia obrazu w LE32A451 ?

Zaznaczam że cyfrową redukcję szumu mam wyłączoną bo obraz był gorszy po jej włączeniu

korpaw
 

whateva

New member
Stało się, jestem właścicielem właśnie tego telewizora (32A451C). Jestem bardzo z niego zadowolony, czarny jest czarny wg mnie bynajmniej, nie tak jak w tych 37-calowych samsungach, w których ludzie widzą jakiś fioletowy kolor zamiast czerni. TV używam do oglądania filmów z laptopa (720p) przez d-sub, wyglądają niczego sobie. Gram również na x360 i PS2 (przez component) i obraz nie budzi żadnych zastrzeżeń. Jedynym mankamentem są 2 białe piksele na czarnym tle w lewej górnej części ekranu ale z takiej odległości (4m) z jakiej patrze się na TV ich nie widać, a mam bardzo dobry wzrok, zero okularów i takich rzeczy. Jednym słowem nie żałuje że kupiłem ten TV, w porównaniu z 32calowym modelem LG mojej cioci samsung jest o wiele lepszy, kolory są jakby żywsze i wydaje mi się że samsung smuży dużo mniej. Polecam zakup tego TV tym którym szkoda wydać ponad 2000zł na telewizor. Kąty widzenia wg mnie też są dobre, można stać bardzo z boku a i tak obraz nadaje się do oglądania.

Co do ustawień ktoś kiedyś napisał, że:

tryb standardowy(jadę tak na kompie,cyfrze+ hd i x360) ostrosc-100 kolor-55 jasnosc-45 kontrast-100 r/g - 50/50 wzm.czerni-maks(tracisz detale cieni ale zyskujesz głębię) kontrast dyn.-maks podswietlenie-10 przestrzen kolorów-oryginalne ton kolorów-normalny(zimny jest zbyt niebieski) czern hdmi-niska odc skóry-0 wyostrzenie krawedzi-tak balans bieli-tylko wzm.czerwonego 10 a reszta standard a więc ja lubię żywy obraz który "kłuje" w oczy moze mam ultra wytrzymale gały?

1)najlepszą jakość na kompie w tym tv uzyskasz po dvi-hdmi.Mam tak podłączone i są dwie opcje:1360x768 i w windzie absolutna rewelacja ale do filmów hd ustawiam 720p a w tv funkcję bez overscanu i filmy WYMIATAJĄ.
2Dzwięk mam z głośników 5.1 z kompa
3)miałem 32a551,a656 widziałem a obecnie mam a451 i powiem Ci że wszystkie trzy grają z grubsza prawie identycznie:kontrast zabija,bardzo dobRA CZERń,dobre kolory,a kąty w a451 są najlepsze z tej trójki(dziwne-wiem)
4)w tej cenie to moim zdaniem najlepszy tv

A i jeszcze jedno: do filmów hd najlepiej jest ustawić 720p i w tv bez overscanu a do windy 1360x768.Ja mam zawsze 720p i jest rewelacja.Można także ustawić 1080p i tv bo tv obsługuje tą rozdziałke.
 

mietek099

New member
Witam.
Już od dłuższego czasu szukam odpowiedniego LCD'ka do moich wymagań. W chwili obecnej mam na uwadze właśnie tego SAMSUNGA LE37A451. Zastanawiam się jednak, czy aby nie wybrać może czegoś innego. Może sprecyzuję swoją wypowiedź.

Telewizora będę używał TYLKO do grania na PS3 (od czasu do czasu jakiś film,więc nie musi być Full HD), sygnał SD mnie nie interesuje, odległość od TV to jakieś 2,5 - max do 3 metrów. Oczywiście chciałbym aby TV jak najmniej smużył (plazma nie wchodzi w grę).

Czytałem też o telewizorach:
-Philips 37PFL3312
-LG 37LG3000
-Panasonic TX-37LX85

Z początku chciałem kupić TV 32 calowy ale po zobaczeniu 37 cali , zakochałem się w tym rozmiarze. Chyba nie będę za blisko siedział prawda? Tym bardziej ,że nie chcę TV Full HD a HD Ready. Jeżeli mielibyście jakieś inne pomysły na odpowiedni dla mnie model to również proszę o sugestie. Ogólnie chcę przeznaczyć na TV MAXYMALNIE 3,000 zł. Wiem,że są też inne modele w tych cenach ale trochę za dużo tego jest, tym bardziej,że najczęściej te droższe mają Full HD. Podkreślam raz jeszcze,że mnie Full HD nie interesuje, nie będę przepłacał ( i tak gry będą w większości robione w 720p ponieważ developerzy sami twierdzą,że rozdziałka 1080p jest zbyt wysoka i wtedy musieliby "obcinać" gry, w 720p gra będzie "obszerniejsza"). Planuję kupić TV jak najszybciej bo przecież wszyscy wiedzą,że konsola nowej generacji, bez dobrego LCD'ka (bądź plazmy, jak kto woli) to nie konsola nowej generacji.

Z góry dziękuję za wszelakie możliwe pomysły i propozycje.

Pozdro.
 

magic79

New member
Witam wszystkich.Mam pytanie poniekąd dotyczące tego modelu tylko,że 37 calowego. LC37A451 - Hd Ready , LC37A551 - Full Hd te dwa modele są dostępne w sklepach,na allegro,występują na stronie Samsunga.Natomiast w kilku małych sklepach internetowych znalazłem model o takich samych parametrach lecz trochę innych oznaczeniach,np.LC37A457 - Hd Ready,LC37A450 - Hd Ready,LC37A557 - Full Hd,LC37A556 - Full Hd,LC37A558 - Full Hd,LC37A553 - Full Hd.O tych telewizorach nie ma ani słowa na stronie samsunga,nie spotkałem się z nimi w żadnym dużym sklepie internetowym ani w sklepach typu Saturn czy Media Markt.Więc czy to jest faktycznie ten sam model występujący pod różnymi oznaczeniami(jeśli tak,to dlaczego?),czy też są to różne modele ale w takim razie jaki jest sens wypuszczania na rynek kilku modeli o identycznych parametrach i dlaczego nie ma nic o nich na stronie Samsunga.Bardzo proszę o odpowiedź kogoś zorientowanego w temacie.Z góry dziękuje i pozdrawiam:)
 

mietek099

New member
magic79 napisał:
Witam wszystkich.Mam pytanie poniekąd dotyczące tego modelu tylko,że 37 calowego. LC37A451 - Hd Ready , LC37A551 - Full Hd te dwa modele są dostępne w sklepach,na allegro,występują na stronie Samsunga.Natomiast w kilku małych sklepach internetowych znalazłem model o takich samych parametrach lecz trochę innych oznaczeniach,np.LC37A457 - Hd Ready,LC37A450 - Hd Ready,LC37A557 - Full Hd,LC37A556 - Full Hd,LC37A558 - Full Hd,LC37A553 - Full Hd.O tych telewizorach nie ma ani słowa na stronie samsunga,nie spotkałem się z nimi w żadnym dużym sklepie internetowym ani w sklepach typu Saturn czy Media Markt.Więc czy to jest faktycznie ten sam model występujący pod różnymi oznaczeniami(jeśli tak,to dlaczego?),czy też są to różne modele ale w takim razie jaki jest sens wypuszczania na rynek kilku modeli o identycznych parametrach i dlaczego nie ma nic o nich na stronie Samsunga.Bardzo proszę o odpowiedź kogoś zorientowanego w temacie.Z góry dziękuje i pozdrawiam:)

Może chodzi o różne wersje kolorowe? Przeważnie tak jest,że ostatnia liczba bą symbol to jest inny kolor, ale w tym wypadku pewności nie mam bo nie sprawdzałem.
Pozdro.
 
Do góry