Samsung LE32A451C1

p_n_g

New member
Witam.
Dzis po raz pierwszy spotkałem się z tym modelem. Z tego co zdążyłem się zorientować ma czas reakcji 6ms i kontrast 10000:1.

Wcześniej byłem zdecydowany na zakup LE32R81B. A teraz mam dylemat.
Który wybrać? Ten pierwszy o dziwo jest tańszy :/
A może w ogóle zrezygnowac z Samsunga? Jest coś lepszego w podobnej cenie.
 

perc

New member
Znalazłem tylko jedną recenzję (tzw. specjalistyczną), dość pochlebną i kilkanaście recenzji zwykłych użytkowników (wszystkie z USA), Ci mieli mieszane opinie nt. odbioru telewizji SD (telewizor jednak dobrze odbiera jeśli otrzymuje mocny sygnał) i kilku wspólnie wskazuje na pewną wadę: po jakimś czasie odbiornik wydaje z siebie rodzaj wysokiego, chyba dokuczliwego dźwięku. Podobno ta wada występuje we wczesnej partii tych telewizorów.
Samsung odchodzi od HD Ready, seria 450, na kilka serii, jest jedyną bez Full HD.
Nie wykluczone jednak, że telewizor jest dobry.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Witam.Piszczenie występuje podobno wyłącznie w wersji na USA -450 i na stronie samsung us jest update softu naprawiający ten problem.W Polsce mamy 451 i tu podobno nie ma z tym problemów.
 

dknap

New member
mam taki sam dylemat :-/ spory wobor jest i nie wiadomo na co sie zdecydowac. jedni chwala samsungi, inni sharpy, jeszcze inni panasonici czy sony. i byc tu madry :)
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Witam.Mam już w domu 32a451 i powiem Wam jedno-za tę cenę nic lepszego nie znajdziecie.Czerń jak w sony d3000,kontrast zabija,cyfra+ (dekoder hd) kanały sd-duuużo lepiej niż w a551 (miałem go pare dni),kąty NAPRAWDE NIEZŁE,kanały hd to już prawie trójwymiar.W końcu samsung montuje w każdym a451 matrycę spva swojej produkcji i to naprawde mocna strona tych tv.Miałem sonego 32d3000,sama a551 a teraz a451.I jak dla mnie NAJLEPSZY z tej trójki(cena/jakość) zdecydowanie jest a451.Sprawdzcie sami.

Ps tivik nie ma 100hz ale w ruchu jest naprawde dobrze.Troche zaciąga na ciemnych scenach ale JEST LEPIEJ NIŻ W SAMSUNGU 32r81(też miałem).Z wad wymienie biel która jest biała dopiero po ustawieniu wzmocnienia czerwieni na 0(bez tego lekko różowawa).
 

wader69

New member
32 A 451

Mam ten model od piątku, ale na razie miałem zbyt mało czasu, żeby wnikliwie przyjrzeć się szczegółom. Jeśli chodzi o obsługę, to dość przejrzyste i intuicyjne menu. Plamę dałem przy podłączeniu DVD komponentem, bo nie zmieniłem ustawień w nagrywarce. Obraz z kablówki UPC w miarę zadowalający, z DVD extra. Nie mam jeszcze żadnego sygnału HD. Jeśli chodzi o dźwięk, to rzeczywiście najlepiej podłączyć do jakiegoś amplitunera lub wzmacniacza. Ogólnie jestem zadowolony z zakupu, nad którym zastanawiałem się 3 tygodnie przeglądając m.in. niniejsze forum.
 

borowik10

New member
Witam. Dzisiaj zakupilem ten model tv(LE32A451C1), jestem mile zaskoczony bo obraz na zwyklej osiedlowej kablowce jest zupelnie do przyjecia, a spodziewalem sie czegos zupelnie innego(chcialem do tego kupic "n" lub cyfre i pewnie to zrobie ale teraz jak widze jak to wyglada na zwyklym sygnale to sie nie bede spieszyc) )wiec mile zaskoczenie.ogladam od ok 2,5m do 3,0m i wydaje mi sie ze jest to optymalna wielkosc w stosunku do odleglosci!Moze brakuje paru funkcji, ktore oferuje konkurencja np. PIP, ale jakosc obrazu to wynagradza.Mozliwosc podlaczenia 3 x HDMI no i bezproblemowe podlaczenie pod PC(sprawdzone)!!jezeli chodzi o minusy to dosc duzy i powolny pilot, slabe glosniki i to....chyba narazie wszystko:eek:k: pozdrawiam
 

wader69

New member
Nie ma PIP ?

borowik10 napisał:
...Moze brakuje paru funkcji, ktore oferuje konkurencja np. PIP...

Nie ma PIP ? Mój ma. Oczywiście trzeba podać sygnał ze źródła zewnętrznego. Jak wiele osób nie mogłem na początku uruchomić PIP, funkcja była "poszarzona", ale już sobie poradziłem. Jakość obrazu w "PIP" prawie jak Full HD ;)
 

kriskros

New member
wader69 a mógłbys szerzej opisać jak właczyc pip ??:cool: ja u siebie też miałem zaszarzony i szczerze mówiąc nie zagłebiałem sie w to dalej i uznałem ze ten model poprostu go nie ma :p A co do samego LCD to za tą kasę chyba nic lepzego sie nie znajdzie, przynajmniej do ps3 :D
 

wader69

New member
kriskros napisał:
wader69 a mógłbys szerzej opisać jak właczyc pip ??

PIP nie działa (i jest poszarzony) jeśli oglądamy obraz z tunera telewizyjnego. PIP jest dostępny dopiero wtedy, kiedy do telewizora dostarczamy sygnał z tunera zewnętrznego np. DVD i oglądamy ten obraz na ekranie, a wtedy obraz w okienku PIP można wybrać z tunera telewizyjnego.
Na początku użytkowania mojego Samsunga byłem wkurzony niedostępnością PIP, ale rozwiązanie problemu znalazłem również na tym forum.
 

uthi

New member
witam :).... ja dzisiaj zakupilem samsunga LE32A451C1 i mam z nim tylko jeden maly problem a mianowicie jak zapisac opcje ustawienia obrazu tak aby po wylaczeniu telewizor sie nie resetowaly ???? bo ciagle musze ustawiac je na nowo (a jak daje w opcji zeruj na "anuluj" to nic sie nie przelacza i ciagle jest "ok").... a i takze jak ustawie obraz na "FILM" to po jakiejs godzinie automatycznie zmienia mi sie na "DYNAMICZNY" -> o co w tym chodzi ???? ... bardzo prosze o pomoc ;)
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Witam.Masz wlączony tyb sklepowy.Naciśnij na tv jednocześnie menu i głośność+ i przytrzymaj do oporu aż tivik się wyłączy.Jeśli dobrze pamiętam to wszystko.
 

uthi

New member
hmmmm dzieki za pomoc juz to zrobilem :)... ale jeszcze mam takie pytanie czy jest taka opcja na pilocie ktora automatycznie wlacza PIP.... bo chwilowo uruchamiam PIP wchodzac do menu i tam je wlaczajac .... a chcialbym zeby zajmowalo to mniej czasu wiec czy wiecie jak to zrobic ?????
 

MR.S

New member
posiadam tv z serii le32a451c1 i mam takie pytanie.
przy maksymalnym zaciemnieniu pomieszczenia, podczas wyswietlania calego czarnego ekranu w roznych miejscach ekranu wystepuja takie niewymiarowe wyblake placki. czy jest to normalne czy moze wada matrycy ? nadaje sie to do reklamacji czy kierowac bezposrednio do serwisu ? Podczas normalnego ogladania czy tez przy swietle dziennym obraz jest bez zarzutu.

dzieki za pomoc.
 

Robkas

New member
odp

MR.S napisał:
posiadam tv z serii le32a451c1 i mam takie pytanie.
przy maksymalnym zaciemnieniu pomieszczenia, podczas wyswietlania calego czarnego ekranu w roznych miejscach ekranu wystepuja takie niewymiarowe wyblake placki. czy jest to normalne czy moze wada matrycy ? nadaje sie to do reklamacji czy kierowac bezposrednio do serwisu ? Podczas normalnego ogladania czy tez przy swietle dziennym obraz jest bez zarzutu.

dzieki za pomoc.


Cześc.Ja też miałem taki sam problem w modelu Le37a451c1 ale sam sie rozwiązał ponewaz gdzies tak po około 2 tygodniach samo znikneło.Gdzies na tym forum czytałem ze mozna spróbowac wziąść szmatke i delikatnie w miejscach rozmasowac:)Ale nie rób tego do momentu az gdzies tego sam nie przeczytasz lub nie upewnisz sie ze mozna i jest bezpieczne.A moze ktos cos wiecej o tej technice powie??Czy jest to bezpieczne,aha i podobno nie daje gwarancji ze da poprawe.
 

chlodny

New member
Mi to wyglada na nierownomierne podswietlanie matrycy i jest to jak najbardziej typowe zachowanie dla LCD (wynikajacy z tej technologii - mam topowy monitor LCD NEC i tez tak ma - widoczne tylko w nocy i tylko na czarnym tle)
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Z 8miu lcdków które miałem tylko toshiba 37x3000 miałe równomierne podświetlenie(powiedzmy w 98%) a w innych jak to w życiu-raz lepiej raz gorzej.Masowanie matrycy często daje efekty.W moim 32a451 z dramatycznej mury zrobił się lekki clouding zupełnie akceptowalny przeze mnie.Najlepiej pouciskać całą otwartą dłonia ubraną w szmatkę ponaciskać(ostrożnie) matrycę na całej jej wielkości.Najlepiej w ciemnym pokoju to wtedy widać jaka siła nacisku jest wystarczająca.
 

McLaren

New member
Dylemat LE37R81 lub LE37A451

Witam.
Po wielu analizach (Plazma Panasonica, LCD różnych firm)
Wybór padł na Samsunga LE37R81, lecz teraz wyszedł model LE37A451.
Wiem że kontrast jest wiekszy i takie tam (papierowe fakty)
Ale moje pytanie dotyczy klasy tych dwóch telewizorów:
Czy to jest ta sama liga czy LE37R81 stoi w modelach HDRedy o klase wyżej?

Pytanie moje jest spowodowane tym że w slepach typu MM i żer dla skner ten telewizor jest droższy od LE37A451.
Ale już obraz jest zbliżony, a nawet jeśli chodzi o odbiór SD, to w moim odczuciu lepiej radzi sobie A451.

Chciałem zaznaczyć że już tylko te 2 modele biorę pod uwage.
Pozdrawiam i prosze zoriętowanych o wyjaśnienie mi tej kwesti.
 

wader69

New member
Dlaczego jednak nie plazma?

McLaren napisał:
Witam.
Po wielu analizach (Plazma Panasonica, LCD różnych firm)
Wybór padł na Samsunga LE37R81, lecz teraz wyszedł model LE37A451.


1. Jeśli wybierasz rozmiar 37", to dlaczego nie wybierasz plazmy Panasonica? Gdybym nie miał ograniczonego miejsca do postawienia telewizora, to wybrałbym z pewnością plazmę. Do plazmy przekonał mnie jednoczesny pokaz obrazu HD na dwóch Samsungach ustawionych obok siebie: jeden plazma, a drugi LCD.
2. Nie będę wnikał w szczegóły różnic między R81 a A451, ale chyba nowsze telewizory są tańsze, bo taka jest polityka cenowa.
3. Jeśli chodzi o ostateczny wybór, to po analizach parametrów i opiniach na tym forum przez tydzień chodziłem do Euro i z odległości 2,5m oglądalem rózne modele. Z czasem przypatrywania się wyłapiesz niuanse w obrazie no i musisz ocenić to subiektywnie.
4. Po 3 tygodniach korzystania z 32A451 głównie na kablówce UPC jestem zadowolony z wyboru i oczywiście czekam na sygnał cyfrowy.
 
Do góry