samsung le23r82b - piszczy?

qbaboss

New member
witam
nabylem jakies 2 tyg temu ten wlasnie telewizor. jest to moj 1 LCD, dlugo zastanawialem sie nad wyborem i jak narazie jestem zadowolony.
ale.. no wlasnie. zauwazylem a wlasciwie uslyszalem ze TV cichutko piszczy (cos pomiedzy piszczeniem a buczeniem). wczesniej albo tego nie slyszalem albo nie zwrocilem uwagi. uslyszalem to 1 raz poznym wieczorem gdy ogladalem dosc cicho TV. w dzien tego nie slychac gdyz zagluszaja to dzwieki z ulicy (no chyba ze wyciszy sie dzwiek i przysunie ucho do samego telewizora) ale w nocy lekko mnie to juz drazni. bylem w kilku sklepach zeby posluchac ale nie da sie bo zawsze jest halas i nie mozna sie dokladnie wsluchac w TV. nie mam niestety zadnego znajomego u ktorego moglbym to sprawdzic dlatego pisze tutaj na forum i stad moje pytanie, czy telewizory LCD cichutko bucza?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
większość pobiera sporo energii - więc jak się ucho przystawi - to zawsze słychać. Ale niektórzy ludzie mają wyjatkowy , wyczulony słuch. I powinni wówczas staranniej wbierać modele. Wiele telewizorów nigdy nie zanotowało syczenia czy buczenia. Na Twoim miejscu zaniósłbym do serwisu - będziesz miał opinię. Po co sie męczyć ?
LCD Loewe nie buczą.
 

qbaboss

New member
wlasnie naleze do tej grupy osob ktore maja wyczulony sluch (uslyszalem srube wbita w opone jak stukala o asfalt przy kazdym obrocie kola :) a o kamieniach w biezniku to juz nie wspomne ;))

prosilbym o taki maly test: jak bedzie pozno (czyli cicho na dworze) gdzies w godzinach 22-23 wyciszcie telewizory i zblizcie ucho. u mnie od gory (kratka wentylacyjna) slychac lekkie brzeczenie, natomiast gdy ucho przystawi sie od przodu do wyswietlacza wychwytuje sie jakby cichutkie piszczenie.

aha i nie jest to glosne piszczenie jakie zdarza sie w modelach CRT, bardzo cichutki dzwiek slyszalny gdy jest tylko i wylacznie cicho dookola

byc moze jest to dzwiek transformatora...
 

shinay

New member
wszystkie piszcza (mialem 5)
tylko od egzemplaza zalezy czy
cicho na tyle ze slyszane jest to tylko w nocy w 100% ciszy zblizajac ucho od tylu
czy
w dzien siedzac przed tv (niestety mialem takiego)
pozdr
 

ThoR_82

New member
Samsung 40"LES81B "buczenie..."

Witam

kupilem kilka dni temu Samsunga 40" LES81B i wlasnie podczas nocnego ogladania po wylaczeniu komputera i amplitunera(tv byl wyciszony) uslyszalem dziwne buczenie dosyc glosne albo to tylko dla mnie jest glosno... nie wiem ale rzeczywiscie w dzien tego nie slychac ale w nocy jak wylacze kapa to juz staje sie troche irytujace :/ a szkoda , bo myslalem ze jak sie daje tyle pieniedzy za taki tv to takie rzeczy nie powinny miec miejsca... np jak ktos nie ma zestawu kina domowego i oglada tv b cicho to po kupnie takiego tv moze sie bardzo zawiesc :| nie wiem niby taki blachostka ale potrawi zdenerwowac :/ to jest moj pierwszy tv i oprocz tego minusa reszta jest spoko:eek: obraz jak na lcd mysle, ze b.dobry tak sat jak i dvd :mrgreen::p


pozdrawiam
 

ThoR_82

New member
zapomnialem dodac ze poziom tego "buczenia" zmienia sie po zmianie opcji oszczedanie energi... max najciszej ;] ale i tak mnie denerwuje:(
Mam jeszcze pytanie czy w tym modelu mozna zminiac soft??? i czy to ewentualnie by cos pomoglo na to buczenie:rolleyes:

pozdrawiam
 

shinay

New member
nie nie pomoze - to problem hardwerowy
jesli nie mozesz go oddac/wymienic to juz tak zostanie - przykro mi
ps.
z regoly po paru tygodniach juz sie tego nie slyszy/nie zwraca uwagi
pozdr
 

ThoR_82

New member
szkoda ze nie da sie tego usunac:( w sumie przez caly dzien tego nie slysze tylko wieczorem jak wylacze kompa i amplituner noi z rana jak gra sam tv... nie wiem czy przez takie cos mam go oddac na gwarancje i czy wogule to jest wada i gwarancja to obejmuje:confused: a o czekaniu tygodniami za dzialajacym tv nie wspomne :/

pozdrawiam
 

Judge

New member
hmm LCD maja dosyć duży pobór mocy ok 200W średnio mniej lub wiecej w zależności od Matrycy... a a buczenie bądz syczenie moze byc wywołane transforamtorem który musi zasilic ta matryce... a w takiej cieniutkiej obudowie to słychać intensywnij niz w CRT... mogę też się mylic to tylko moja stwierdzenie... zreszta CRT kineskop tez wydaje syki gdy luminofor jest bombardowany przez neutrony (chyba) zreszta 32 calowy CRT ma pobor kolo 80W a 32 calowy LCD ma 200W to musi być w takim razie to ... sprawdz czy to czasem nie jest transforator i zobacz pobor mocy twego TV ... to odp powinna byc klarowniejsza...
 

qbaboss

New member
wlasnie jestem w trakcie wrzucania filmiku, jak to zrobie podam link.

buczenie swoja droga. slychac je zaraz po wlaczeniu.. ale po 40-50 min uzytkowania gdy obudowa jest juz dosc goraca pojawia sie piszczenie. wszystko dokladnie opisze w topicu z filmikiem.

jako ciekawostke dodam ze nawet gdy telewizor sie wylaczy i przystawi do niego ucho to tez slychac cichy szmer... co jak co ale to chyba nie jest normalne
 

Goalkeper

New member
Niedawno zakupiłem TV Samsung LE32A430T1 i też zauważyłem, że piszczy ale w głośnikach w dzień tego nie słychać ale gdy już wszystko ucichnie wieczorem za oknem to idzie ocipieć. Piszczenie z głośników przypomina coś takiego jak nieraz człowiekowi w uszach piszczy. Zadzwoniłem do serwisu żeby zgłosić reklamację i przyjechał koleś na miejscu nie mógł zrobić więc złożył dyspozycje zamówienia modułu dźwięku, po jakimś czasie przyjechał z nowym modułem, wymienił i problem nie zniknął. Gość po tym zaczął tłumaczyć, że już kilka takich TV miał i już się nie da tego wyeliminować bo to już jest wada fabryczna dodał też, że nie ważne, że można mieć dwa te same modele bo jeżeli będą z innej fabryki to mogą się różnić modułem dźwięku. Na szczęście siostra moja w tym samym dniu kupowała ten model i muszę sprawdzić czy fabryka jej TV jest ta sama co mojego to pozwoli ustalić czy problem tkwi w module. Fabryka jest podana jako numer na naklejce patrząc na tył TV po lewej stronie, numer jest na samym dole naklejki. Muszę sprawdzić u siory jaka jest fabryka bo u niej nie piszczy. Zadzwonię do kolesia bo mnie prosił jak sprawdzę i wtedy będzie się martwił co jest problemem.
 
Do góry