Samsung Le-46b750 Awaria !!

rafal.b

New member
Witam!! MIAŁEM AWARIE !! :( tj. oglądałem telewizje gdy nagle brakło prądu, telewizor zgasł a po powrocie napięcia (ok. 20 min.) włączył się - normalnie ! Następnie zauważyłem że po 1,5 min. wyłącza się i przechodzi w stan czuwanie (mruga czerwona lampka) po czy po około 10 sekundach włącza się z powrotem i cykl się powtarza !! :( Co się mogło stać !!! Dobrze że jest na gwarancji :) !!! Może ktoś miał podobny przypadek lub wie co się mogło stać !!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mogło nastąpić przepięcie w sieci.
Musisz zgłosić do serwisu , jeśli przepięcie było duże - to masz kłopot.
 

rafal.b

New member
Przepięcie, może i tak !!! Brakło prądu !!
Czy takie rzeczy nie są załatwiane przez serwis jeśli jest gwarancja !! Czy będę musiał zapłacić z własnej kieszeni !!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Było sporo takich przypadków.
Niektóre kończyły się Sądzie . Gdzie klienci pozywali zakład energetyczny. Wszystkie wygrane przez klientów.
Większość dostawała odszkodowanie bez problemu z zakładu - bo dokładnie wiedzieli że "przesadzili".
Ale najpierw sprawdź co na to serwis.
 

rafal.b

New member
Już zgłosiłem !! Mają być u mnie w czwartek !!
Ponadto zauważyłem od jakiegoś czasu, że jak się włącza telewizor po raz pierwszy np. rano to pierwsze włączenie następuje troszkę później o jakieś 5 sekund i ponadto słychać jakby cewki się zwierały i brzęczały !! Mozę ktoś coś wie od czego to !!
(to również zostało zgłoszone)
 

barttek

New member
Witam.Czy możesz powiedzieć coś więcej o 40b750,jakie kolory, czy widać podświetlenie,czy kiedy kończy się film to napisy drżą?czy 200hz coś daje? Sam chcę takiego kupić ale mam dylemat między;
Samsung 40b651,
Samsung 40b750,
Sony 40w5500 lub ten nowy 40w5800.;)
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
rafal.b napisał:
Już zgłosiłem !! Mają być u mnie w czwartek !!
Ponadto zauważyłem od jakiegoś czasu, że jak się włącza telewizor po raz pierwszy np. rano to pierwsze włączenie następuje troszkę później o jakieś 5 sekund i ponadto słychać jakby cewki się zwierały i brzęczały !! Mozę ktoś coś wie od czego to !!
(to również zostało zgłoszone)
Witam
Kolega ma 40''b 750 i też ma podobne ; zjawisko; przy pierwszym rannym włączeniu , lub po włączeniu po dłuższej przerwie w oglądaniu programu tv i w pokoju jest trochę niższa temperatura ( brak widocznych objawów wilgoci)tv słychac coś takiego jak by ;cewka , przekażnik; brzęczy przez jakiś czas i następuje włączenie tv. Mówił że zdarzyło się że przy wyłączonym tv były też takie ; odgłosy; chociaż tv się nie włączał.Daj znac gdy będziesz wiedział coś konkretnego odnośnie tego ; zjawiska;.
 

rafal.b

New member
diana napisał:
Witam
Kolega ma 40''b 750 i też ma podobne ; zjawisko; przy pierwszym rannym włączeniu , lub po włączeniu po dłuższej przerwie w oglądaniu programu tv i w pokoju jest trochę niższa temperatura ( brak widocznych objawów wilgoci)tv słychac coś takiego jak by ;cewka , przekażnik; brzęczy przez jakiś czas i następuje włączenie tv. Mówił że zdarzyło się że przy wyłączonym tv były też takie ; odgłosy; chociaż tv się nie włączał.Daj znac gdy będziesz wiedział coś konkretnego odnośnie tego ; zjawiska;.


Tak to to samo u mnie !! Taka sama awaria !!!!
ZOBACZYMY CO POWIEDZĄ W CZWARTEK !!!
 

tomek_fcb

New member
barttek napisał:
Witam.Czy możesz powiedzieć coś więcej o 40b750,jakie kolory, czy widać podświetlenie,czy kiedy kończy się film to napisy drżą?czy 200hz coś daje? Sam chcę takiego kupić ale mam dylemat między;
Samsung 40b651,
Samsung 40b750,
Sony 40w5500 lub ten nowy 40w5800.;)
mam ten model w wersji 46''. kolory ma bardzo dobre ale wiadomo trzeba posiedzieć przy kalibracji, podświetlenie w moim egzemplarzu jest równomierne, układ 200hz świetnie spisuje się przy sporcie, w filmach jest teatr ale da sie to zmienić, pomagają własne ustawienia 200hz, mam do niego podpiętą cyfrową UPC z HD oraz konsolę PS3, wszystko działa świetnie, dobre SD a kanały HD bez komentarza ;)
 

blant

New member
I jak? macie jakies info nt tego "zwarcia" przy wlaczaniu TV? U mnie tez ten objaw zauwazylem. Czasami jest dluzej, czasami krocej a czasami wlacza sie normalnie. Generalnie TV dziala normalnie a przy wylaczaniu i wlaczaniu nie ma tego efektu.
 

rafal.b

New member
Właśnie wczoraj zabrali mi 750 do serwisu :) !!!!!!!
Powiedzieli, że takiej usterki jeszcze nie mieli i że 750 jest jednym z udanych LCD Samsunga i nie psuje się jak pozostałe modele !

Zgrzytanie podczas włączania może następować z powodu bardzo błahego tj. źle "wtykniętej" wtyczki zasilania z tyłu TV (należy sprawdzić)!! Nie wiem czy było to spowodowane u mnie ale zobaczymy !! Wyglądało by na to że TV na początku pobiera dużo prądu na zimne kondensatory i występuje zgrzytanie !!

Dzwoniłem dziś do serwisu i powiedzieli, że nic nie znaleźli a TV załącza się bezproblemowo, lecz na wszelki wypadek wymienią ZASILACZ !!
Co do II mojej usterki w serwisie nie występowała !!!
 

blant

New member
U mnie przewod zasilajacy jest wpiety do samego konca, niestety to tzw zgrzytanie wystepuje zawsze po dluzszym lub kilkugodzinnym wylaczeniu TV. Jesli wlacze i wylacze "cieply" tv to nie ma tego efektu. A z rana jak wlaczam to zgrzyta chyba z 10sek i do tego "pyknie" ze dwa razy. Ciekaw jestem co z tym zrobic...
 

rafal.b

New member
blant napisał:
U mnie przewod zasilajacy jest wpiety do samego konca, niestety to tzw zgrzytanie wystepuje zawsze po dluzszym lub kilkugodzinnym wylaczeniu TV. Jesli wlacze i wylacze "cieply" tv to nie ma tego efektu. A z rana jak wlaczam to zgrzyta chyba z 10sek i do tego "pyknie" ze dwa razy. Ciekaw jestem co z tym zrobic...

To tak samo działo się u mnie !!! Ale powiedzieli że to może być to -- lecz na wszelki wypadek wymienią mi zasilacz :) PONOĆ :rolleyes: Zobaczymy !!
To włączenie trwa troszkę dłużej niż jak jest ciepły
U mnie ok. 15s. zimny , 10s. ciepły !!
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Kolega sprawdził w swoim Samsungu kabel zasilający dociskając wtyczkę i jest ona bez ; luzów; w gnieżdzie tv, a odgłos przy pierwszym włączeniu słychac. Również powtórzyło się to zjawisko przy wyłączonym tv, więc mowa o lużnym połączeniu wtyczka-gniazdo to moim zdaniem jakaś ściema, lub nie wiedza:rolleyes: co jest prawdziwą przyczyną tego ; zjawiska; występującego w lcd.
W moim 46'' jak na razie:Dnie ma oznak tej usterki.
rafał.b możesz napisac w jakim mieście oddałeś tv do serwisu.
 

rafal.b

New member
DOSTAŁEM :D !!!

Wymienili ponoć zasilać tak na wszelki wypadek !! Powiedzieli że nic nie znaleźli i powinno być dobrze :confused: Załącza się bez ZGRZYTÓW :razz:

Na razie działa bez zarzutów lecz nie pamiętam jakie miałem ustawienia preferencji Znowu spędzę wieczory aby poustawiać Może ktoś mógłby mi przysłać swoje ustawienia Byłbym wdzięczny !!
 

tomek_fcb

New member
rafal.b napisał:
DOSTAŁEM :D !!!

Wymienili ponoć zasilać tak na wszelki wypadek !! Powiedzieli że nic nie znaleźli i powinno być dobrze :confused: Załącza się bez ZGRZYTÓW :razz:

Na razie działa bez zarzutów lecz nie pamiętam jakie miałem ustawienia preferencji Znowu spędzę wieczory aby poustawiać Może ktoś mógłby mi przysłać swoje ustawienia Byłbym wdzięczny !!
co masz do niego podłączone? jeśli chcesz to mogę podesłać swoje ustawienia ;)
 
Do góry