Samsung LE 40C650 - warto?

cassey

New member
Witam,
czy wszystkie poruszane tu kwestie dotyczące modelu sama 40 ' c 650 dotyczą w identycznym stopniu sama 46' c 650 czy może model z wiekszą matrycą ma jednak inne parametry, funkcje? czy ma tą samą odblaskową czy inną matrycę np. półmatową ?
 

latet

New member
Witam,

Pierwszą rzeczą, którą sprawdziłem po podłączeniu Samsunga 40C650 była kwestia desynchronizacji dźwięku z obrazem. Napiszę co zauważyłem i proszę, pomóżcie mi ustalić przyczynę.

1. Film full HD .mkv odtwarzany z kompa, podłączonego do TV przez HDMI (obraz), natomiast dźwięk (np. DTS) idzie prosto z kompa kablem optycznym do amplitunera. W amplitunerze opóźnienie ustawione na maksa (25 ms.). Efekt - idealna synchronizacja :)

2. Program telewizyjny z dekodera cyfrowego Vectra podłączonego do TV przez HDMI. Jeśli dźwięk słucham przez telewizor, to synchro jest OK (choc dla niektórych kanałów nie do końca). Natomiast jeśli dźwięk wypuszczę z dekodera prosto do amplitunera (nie ważne czy przez optyka czy przez analogowe chinche) to dźwięk z ampa słychać wyraźnie wcześniej niż leci obraz na ekranie. Nie wiem ile to ms, ale naprawdę bardzo to widać.


Czy może być tak, że winny jest dekoder tv, który ma jakiś swój duży "output lag" na wyjściu HDMI?

Dziękuję,

latet
 
Do góry