Samsung HMX-H300 problem.

matadorRS

New member
Witam. Mam pewien problem z kamera Samsung HMX-H300 + Karta SDHC A-Data Class10.
Problem polega na tym że obraz klatkuje. Tzn przy nagrywaniu jednego miejsca jest ok ale przy przejściu z jednego punktu w inny obraz "szarpie".
Filmy odtwarzam przez PS3 na TV LG 50'' Full HD (plazma modelu nie pamiętam ale jak to ma znaczenie sprawdzę). PS3 podłączone kablem HDMI.
Przy oglądaniu nagrań z innej kamery (szwagra) niema takiego efektu więc obstawiam kamerę lub kartę pamięci.
 

matadorRS

New member
Nie wiem czy to ma znaczenie ale zrobiłem mały test.
Przegrywałem plik 28Mb z starej kart Kingstone SD (nie SDHC) i przegrał sie w 14 sekund. Plik 33Mb na nowej karcie Class 10 Przegrywał sie 16 sekund. Chyba powinien się szybciej przegrac? Czy się mylę?
Przegrywałem z Kamery na dysk twardy.
 

Zibi W

Member
Nie mam PS3 więc mogę zgadywać, że może przyczyną jest nagrywanie 60kl. Telewizor z 60 klatkami nie ma problemu chyba, że to jakiś "unikat". Pytanie czy też klatkuje jak odtwarzasz na telewizorze prosto z kamery.
 

henry55

New member
Proponuje przetestowac pamiec w jakims programie np.flash memory tolkit.Miałem problemy i nie tylko ja z kamerą HMX T10 okazało się że nie zawsze to co pisze na karcie np. klas 10 jest prawdą.Trzeba uważać na pamięci kupywane na Allegro nie zawsze sa zgodne z opisami.Zakupiona prze zemnie Kingston 16GB klas 10 jest w teście zapisu 10cio krotnie wolniejsza od starszych pamieci bez klas.
 

szeniek

New member
Dołączam się do przedmówców. Do swojej kamery (też HMX-H300) również zakupiłem kartę A-DATA Class10 na Allegro i miałem podobne efekty aż w końcu kamerka nie wytrzymała i wypluła komunikat "Pamięć zbyt wolna do zapisu w wybranej rozdzielczości - zmniejsz rozdzielczość" czy jakoś tak. W efekcie musiałem zareklamować kartę i po zakupie nowej (PRETEC 32GB)
Taka jak tu problem znikł.:-D
Dodam że "klatkowanie" występowało niezależnie od sceny ale co kilkanaście sekund więc musiał to być totalny "badziew"

Pozdro
 

mazeusek

New member
kary pamieci

kary pamieci sa bardzo dobre z firmy goodram mam taka w lustrzance o rozdzielczosci o cyka serie ze az milo i nic sie zacina czasami pstrykam 30 fotek na raz z predkoscia prawie czterech fotek na sekunde i nic nie zamula
i cena tych kart nie jest wysoka
;-)
 
Do góry