Samsung HD860

Marcin_G

New member
Od soboty jestem posiadaczem tego odtwarzacza i od samego początku jakieś dziwne problemy. Przynajmniej tak mi się wydaje że to problemy. Dokładnie to chodzi o to że od razu po podłączeniu odtwarzacza do sieci i włączeniu go, na wyświetlaczu pojawił się napis "reset". Obrazu nie było wogóle chociaż był podłączony do TV (Loewe Concept) poprzez HDMI. Kilka razy go włączałemi wyłączałem, podłączałem pod Component i obraz się pojawił . Po wejściu do menu okazało się że złącze HDMI jest nieaktywne, dopiero przestawnienie opcj wyświetlania na P-SCAN uaktywniło HDMI, tak ma być? Jak do tej pory to nie udało mi się odtworzyć żadnego pliku .AVI, a miałem nadzieję że w końcu pooglądam sobie dema HD na LCD.. Co do skalowania obrazu, to albo ja mam problemy ze wzrokiem albo to jakaś ściema . Przełączałem na różne formaty i naprawdę nie zauważyłem różnicy w jakości obrazu. Podsumowując , jak na razie to mam mieszane odczucia względem tego odtwarzacza. Czytając różne opinie myślałem że obraz mnie powali, a szczerze mówiąc nie jest nic lepszy od tego jaki miałem wcześniej z odtwarzacza Philipsa DVD710(6-sio letniego). . Żeby nie było aż tak strasznie to napiszę że jedynym plusem jak narazie jest fakt że w końcu mogę oglądać filmy na pełnym ekranie i przeglądać kolekcję zdjęć na płytach. No i dźwięk jest jakby bardziej dynamiczny i Na koniec mam jeszcze pytanie, czy ktoś z Was się orientuje co zrobić z kodem jaki mam podany w menu odtwarzacza w pozycji "DivX Registration Code".Jest tam również podana strona www.divx.com/vod , mój angielski jest jednak za słaby abym mógł wyczytać o co chodzi i nie wiem czy warto sobie tym zawracać głowę, tym bardziej że musiałbym fatygować trzecie osoby do tego.
 

bzyk

New member
samsung hd860

Na pewno kolego nie odtworzysz zadnego pliku HD, poniewaz to nie jest odtwarzacz HD :( do tego raczej snazio, albo dp-600, kupiles jedynie odtwarzacz DVD ze skalerem, wg. wszelkich prawdopodobienstw uzyskasz poprawe obrazu po zmianie rozdzielczosci w usatwieniach odtwarzacza na 720p, lub 1080i, bo domyslnie nawet po HDMI obraz wysylany jest w standardzie 576p :(

pozdrawiam
 

Marcin_G

New member
Z racji że mój TV wylądował w serwisie, na Samsungu słucham muzyki. Niby nic nadzwyczajnego, ale nagle jakimś cudem mogę odsłuchać całą płytę, bez przerywania. Wcześniej gdy odtwarzacz był podłączony do TV każda płyta CD jaką włożyłem w celu posłuchania muzyki, jakby się*zawieszała. Czasami udało się odsłuchać jeden utwór, innym razem kilka ale zawsze na każdej płycie nagle odtwarzanie się zatrzymywało, jakby była włączona Pauza, i dopiero kilkakrotne naciśnięcie Play przywracało odtwarzanie ale niestety znów tylko na jakiś czas. Myślałem że to wina napędu w odtwarzaczu i już chciałem go reklamować, aż tu nagle wszystkie płytki chodzą od początku do końca bez jakichkolwiek pauz. Zobaczę co będzie jak TV wróci z serwisu, ale jeżeli będzie znowu to samo to w czym tkwi problem? Odtwarzacz był/jest połączony z TV tylko poprzez kabel HDMI. Czy ktoś z użytkowników tego odtwarzacza zaobserwował podobne problemy?
 

waarren

New member
Marcin_G napisał:
i Na koniec mam jeszcze pytanie, czy ktoś z Was się orientuje co zrobić z kodem jaki mam podany w menu odtwarzacza w pozycji "DivX Registration Code".Jest tam również podana strona www.divx.com/vod , mój angielski jest jednak za słaby abym mógł wyczytać o co chodzi i nie wiem czy warto sobie tym zawracać głowę, tym bardziej że musiałbym fatygować trzecie osoby do tego.

Witam, każdy odtwarzacz z certyfikatem DivX ma w menu opcję tą co opisales, czyli VOD (wideo na żądanie), mozna wiec zarejestrowac sie na tej stronie i potem sciągac filmy w divxie na kompa z jakies ich bazy i wypalac potem na plytkach i odtwarzac w stacjonanym dvd, domyslam sie ze wszystko platne wiec raczej malo osob z tego korzysta, ot tak pokrotce...

a co do objawow twojego playera to generalnie sprobowalbym go podlaczyc normalnie przez scarta i wtedy sprawdzic czy wszystko chodzi jak powinno, jesli tak to wina raczej lezy po stronie Hdmi, tak uwazam
 

cesare

New member
Marcin_G napisał:
Czasami udało się odsłuchać jeden utwór, innym razem kilka ale zawsze na każdej płycie nagle odtwarzanie się zatrzymywało, jakby była włączona Pauza, i dopiero kilkakrotne naciśnięcie Play przywracało odtwarzanie ale niestety znów tylko na jakiś czas.


Mam dokladnie identyczny objaw u siebie w tym modelu
Moze nowszy firmware to poprawi
Mam go podlaczonego przez HDMI, innych podlaczen na razie nie uskutecznialem

Pozdrawiam
 

Marcin_G

New member
cesare napisał:
Mam dokladnie identyczny objaw u siebie w tym modelu
Moze nowszy firmware to poprawi
Mam go podlaczonego przez HDMI, innych podlaczen na razie nie uskutecznialem

Pozdrawiam
A kontaktowałeś się może z Samsungiem w tej sprawie?
Na nowy Firmware jakoś nie liczę :(
 

focus

New member
...a u mnie OK

mam LCD Samsung 32R71 i DVD HD860. Wszystkie możliwe połączenia działają bez zarzutu, nic nie przerywa, nie wyłącza sie itp. Może byłem trochę naiwny, ale liczyłem na super jakość filmów DVD (głównie gazetowych, bo innych nie mam, a do wypożyczalni z braku czasu nie bardzo chodzę). Za to DivX naprawdę ładnie, szczególnie te nowsze. Ogólnie jestem zadowolony.:)

Pozdrawiam
 

cesare

New member
focus napisał:
ale liczyłem na super jakość filmów DVD (głównie gazetowych, bo innych nie mam, a do wypożyczalni z braku czasu nie bardzo chodzę). Za to DivX naprawdę ładnie, szczególnie te nowsze. Ogólnie jestem zadowolony.:)

Witam !

Ja tez nie widze zadnej roznicy w obrazie jesli chodzi o wyswietlanie
filmow jezeli chodzi o "przeskalowanie" rozdzialki wyswietlania.

Moze ma to jakies znaczenie przy wyswietlaniu zdjec, moze przy tej opcji
ten bajerek z 720/1080 ma jakies znaczenie.

Ogolnie tez jestem z tej zabaweczki zadowolony

Pozdrawiam
 

Marcin_G

New member
Przy wyświetlaniu zdjęć na pewno ma znaczenie. Sprawdziłem to. Przy skalowaniu do 1080i zdjęcie zajmuje większą powierzchnie ekranu.
 

focus

New member
jakość zdjęć super

wczoraj zrobiłem sobie prezentację z Nero (tylko w trybie 560p, czy coś koło tego) i trochę mnie zatkało. Naprawdę jakość ekstra, szkoda, że nie wypróbowałem upscalingu do 1080i, tylko oglądałem w 720p. Dzisiaj puszczę sobie w 1080i i zobaczymy, ale poprawy jakości raczej nie spodziewam się, może tylko zmiany rozmiaru, ale zobaczymy wieczorem. Co do kabelka HDMI, to był w komplecie z DVD, ale jak czytałem forum na temat tych kabelków, to wymaga zbyt wielu jak dla mnie prób i testów, chodzenia i proszenia o możliwość zwrotu. Dla mnie wystarczy tak jak jest, a być może to kwestia gorszej kompresji, może na filmach z wypożyczalni efekt końcowy jest lepszy, też kiedyś to sprawdzę.

Pozdrawiam wszystkich:cool:
 

cesare

New member
focus napisał:
wczoraj zrobiłem sobie prezentację z Nero (tylko w trybie 560p, czy coś koło tego) i trochę mnie zatkało.

[....]

ale co zrobiles w tym NERO ??
- skopiowales foty na cd/dvd
- zrobiles kompilacje fotek do VCD/DVD-Video

i jeszcze korzystajac z okazji....zapytam
- co wybrac dla ustawien hdmi w SETUPie ?
RGB-Expand
czy
YCbCr - 4:4:4


Pozdrawiam
 

adam g

New member
mam problem film hd na samsungu 860

Witam posiadam dvd hd samsung hd860. Mam pytanie czy musze cos specjalnie ustawic w menu dvd bo nie moge odtworzyc filmy w formacie hd tzn. dvd jest vpodlaczone kablem hdmi do tv lcd samsung 32R74B i wyswietla sie komunikat ze dvd nie widzi plyty co mam zrobic prosze o pomoc.Dziekuje i pozdrawiam
 

adam g

New member
Witam mam pytanie czy na tym odtwarzaczu(dvd hd860 samsung) jest mozliwe odtworzenie filmow w formacie hd, jesli tak jak to zrobic?

Czy na tym sprzecie mozna odtworzyc film w formacie hd prosze o odpowiedz

Edit Tuptus55: Proszę używać funkcji edit i nie pisać postów jeden poddrugim
 

Marcin_G

New member
Mam kolejne pytanie dotyczące tego odtwarzacza. Mianowicie chodzi o to czy poprzez gniazdo HDMI można z Samsunga HD860 uzyskać dźwięk na TV? Pytam bo po podłączeniu z moim TV poprzez HDMI-HDMI i włączeniu odtwarzania wyświetla się informacja "Audio not supported". Za bardzo się tym nie przejąłem bo i tak dźwięk leci przez amplituner. Dzisiaj jednak byłem u kuzynki i podłączyłem Samsunga do Sharpa BV9 i ta sama informacja wyskoczyła. Nie udało się uzyskać dźwięku na połączeniu HDMI-HDMI.
Po powrocie do domu zacząłem studiować instrukcje i zarówno w tej od DVD jak i od mojego TV jest wyraźnie napisane że złącze HDMI służy do przesyłania sygnału audio/video i gwarantuje najlepszą jakość. To dlaczego nie ma dźwięku? Czy to może być wina kabla? Używam do połączeń kabla jaki był dołączony do DVD. Mógłby ktoś z użytkowników tego odtwarzacza napisać jak to jest u Was?
 

don111

Banned
u mnie podobna informacja wyświetla się na Samsungu hd-950 przy połączeniu przez hdmi do TV (LG), ale dźwięk jest... z tego co czytałem w necie - ten komunikat to częsta przypadłośc dvd Samsungów
nie kombinowałem z innym kablem hdmi, też używam tego dostarczonego z dvd
 
Ostatnia edycja:

cesare

New member
Marcin_G napisał:
czy poprzez gniazdo HDMI można z Samsunga HD860 uzyskać dźwięk na TV??

Proponuje zebys zerknal w SETUPie DVD czy nie masz ustawionego
wyjscia audio jako DTS bo jesli tak to nie bedziesz mial dzwieku na HDMI
 
Do góry