Samsung Galaxy S6 Edge - codzienny test tego Smartfona.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mój zaliczył dwa upadki na płytę chodnikową, efekt: kilka rysek i lekkie przetarcie.
Test na wytrzymałość zaliczony. Schylając się po słuchawkę, byłem przekonany, że podniosę już złoma, przynajmniej z pękniętym ekranem.
Jest dobrze.
Co do zasięgu, zero problemów. Przełączyłem się z macierzystej sieci na inną i po problemie.
Jeżeli chodzi o "oczyszczacze" RAMu, to nie widzę potrzeby używania.
Telefon zapełniony, niemal full. Karty, zakładki. Kilka apek w tle, nic nie muli. Chodzi płynnie.
Generalnie słuchawka bardzo ok.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Czasem znajdzie się jakiś "szkodnik", który skłoni go do podjęcia takich prób :)

Dzięki za info o apce, dzisiaj sprawdzę.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Krzysztofradio z pierwszym problemem już miał do czynienia mój dyrektor i tel już został zwrócony bo działo się to tak często że nie dał rady , nawet po wymianie na drugi egz było mniej ale również bywało to o czym piszesz... Myślę że za jakiś czas Samsung sobie z tym poradzi, ale coś jest bo byłem też świadkiem jak właśnie właściciel takiego tel. rozmawiał z kolegą i o tym samym rozmawiali ... więc coś jest...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig ja tam dyrektorowi nic nie będę mówił co on ma robić :) wymienili mu na drugi egz i to samo było (tyle że troszkę mniej) i tak jak mówię to się działo nie w polu, a w takich miejscach że inne tel. miały maks zasięg,,, Ale robił test że z innej sieci kartę włożył i przez jeden dzień miał kartę swoja prywatną i działo mu się to samo.. może egz był rąbnięty... Teraz ma inny tel jest zadowolony ale nie istotne to nie mój problem że tak powiem..
A jak piszesz że już nie ma tego problemu to fajnie bo sam tel. z wyglądu i pod względem wykonania super jest i nawet taka osoba jak ja która tel to służy typowo do dzwonienia itp sprawy to jednak Samsung prezentuje się ładnie.. i to trzeba uczciwie powiedzieć...


A kiedyś pytałem się Ciebie o HUAWEI - powiem Ci dwaj moi kumple jeden ma s5 a drugi kupił sobie właśnie tego Huawei P8 i zrobili testy ... czyli te same warunki jeden i drugi robił zdjęcia, kręcili filmik krótki w HD, grali na tej samej grze i powiem Ci że uczciwe trzeba powiedzieć że Samsung s5 w cale nie pokazał dużo więcej - troszeczkę może lepiej było przy zdjęciach i filmach ale naprawdę to kwestia, że może tez wiedzieliśmy że to jest z Samsunga a to jest z drugiego aparatu , natomiast płynność itp. sprawy Huawei świetnie sobie radzi, a popatrzeć za ile można kupić P8 to tel jest wart grzechu... z wyglądu to kwestia gustu mi akurat bardziej pasuje Chińczyk dla mnie jest ładniejszym tel. choć S6 edge nic nie przebije dla mnie pod względem wyglądu..
Ale generalnie naprawdę tel. jest warty zastanowienia się nad nim :) ...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla mnie w codziennym (typowym) użytkowaniu to nie ma specjalnej różnicy względem S5. Benchmarki mnie nie interesują. Fakt, kamera lepsza i tyle.
Podejrzewam, że w porównaniu do innych (obecnych modeli) typowe użytkowanie w praktyce będzie bardzo zbliżone. Tyle, że Samsung czy iPhone ma fizyczny przycisk "home". Akurat ten ficzer uważam za bardzo przydatny, jak komuś nie jest potrzebny do szczęścia, to ma wybór. Ja już nie specjalnie, zostaje iP lub wspomniany Samsung.

Co do zasięgu, to przypomnę. Wystarczyło zmienić operatora. W moim przypadku jest to T-mobile. W miejscu gdzie Play potrafił zgubić zasięg, T-mobile ma 3 kreski (z czterech). Po wyjściu z domu już bez różnicy. Jest ok. Tel. działa, nie sprawia żadnych problemów.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A odnośnie Huawei nie wiem czy wiesz jest to trzeci producent na świecie pod względem ilości produkowanych tel... nie wiedziałem o tym... ja myślę że ta firma jeszcze pokaże na co naprawdę ich stać, cenowo są atrakcyjni, a ten P8 mnie zaskoczył... pomimo że ja nie jestem entuzjastą tel. :) to jednak i parametrami i to co zobaczyłem (chodzi o zdjęcia i video) plus wygląd jednak swoje robi... oby tak dalej - im więcej jest konkurencji dobrej tym inni muszą bardziej się starać..
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Krzysztofradio z pierwszym problemem już miał do czynienia mój dyrektor i tel już został zwrócony bo działo się to tak często że nie dał rady , nawet po wymianie na drugi egz było mniej ale również bywało to o czym piszesz... Myślę że za jakiś czas Samsung sobie z tym poradzi, ale coś jest bo byłem też świadkiem jak właśnie właściciel takiego tel. rozmawiał z kolegą i o tym samym rozmawiali ... więc coś jest...
Nie wiem czy rozmawiamy o tym samym. Rozmowy mi nie urywa, nie chodzi mi zasięg sieci operatora komórkowego, a jedynie traci kontakt z siecią INTERNETOWĄ, obojętne czy WiFi w domu czy LTE, 3G itp. Czasem gubi siec tylko gdy przechodzi w tryb wygaszania, nawet gdy ma pełen zasięg WiFi. Ponownie łączy gdy wybudzam telefon. Dla mnie to bardzo dziwne. To jest dla mnie dziwne. Tak jakby wraz z wygaszaniem ekranu gasił również internet..
Poza tym trochę wkurza mnie ,że tu minimalny czas synchronizacji konta email to 15 minut, w S4 mogłem mieć cały czas. W momencie gdy dostawałem email na serwer w tym samym momencie telefon dawał znać, ze jest wiadomość. Tu mam opóźnienie 15 minut. Da się z tym żyć, jednak czasem ktoś czeka na szybka odpowiedz po drugiej stronie łącza a tu zonk. Jednak myślę ,że to wina nowego Androida. W S4 miałem jeszcze Kit Kata
 
Ostatnia edycja:

babeo

New member
Przeczytałem cały temat. Takie dwie sprawy:
1. W S5 można czyścić ram na 2 sposoby, lewy przycik kolo Home i tam mamy, a dodatkowo ostatnia aktualizacja wprowadziła Smart Menadżer i tam też jest czyszczenie RAM.
2. W Huawei przycisk home jest niepotrzebny, bo w tych Huławejach co ja się nimi bawiłem był zupełnie inny układ androida. Wszelkie apkk na pulpiatch, a nie w menu.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przeczytałem cały temat. Takie dwie sprawy:
1. W S5 można czyścić ram na 2 sposoby, lewy przycik kolo Home i tam mamy, a dodatkowo ostatnia aktualizacja wprowadziła Smart Menadżer i tam też jest czyszczenie RAM.
.
Lewy przycisk nie do końca spełniał rolę, która była choćby w S4, a za info o Smar Manager- dziękuję :)
Nawet nie zwróciłem na to uwagi...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Z tym układem co gdzie jest i gdzie się czyście to zależy też niestety nie tylko od wersji Androida ale tez od tego czy i czym jest telefon brandowany. Spotkałem się już z tym o czym pisał Henry. W S4 na 4.4 był przycisk Home i po kłopocie. W S4 na 5.0 i wyżej niby też, ale widziałem już takiego S5 na 5.01, gdzie pod Home nie było opcji czyszczenia.
Smar Manager jest tez o tyle fajny, że oprócz czyszczenia, którego szukasz jest też np. czyszczenie ze śmieciowych plików.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Przeczytałem cały temat. Takie dwie sprawy:
1. W S5 można czyścić ram na 2 sposoby, lewy przycik kolo Home i tam mamy, a dodatkowo ostatnia aktualizacja wprowadziła Smart Menadżer i tam też jest czyszczenie RAM.
2. W Huawei przycisk home jest niepotrzebny, bo w tych Huławejach co ja się nimi bawiłem był zupełnie inny układ androida. Wszelkie apkk na pulpiatch, a nie w menu.

Tak jak piszesz - Huawei ma swoją nakładkę i inaczej to rozwiązało....kwestia gustu jaki sposób komu bardziej się podoba...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Czytam, myślę i nie mogę się nadziwić a chciałam go mieć.

Nie ma co się dziwić - różne anomalie zdarzają się i nie takim urządzeniom jak smartfon... a decyzja należy do każdego z nas czy dany model aparatu kupi czy też nie... pamiętam był taki model "jabłuszka" kilka lat temu, który gubił strasznie zasięg i w dwóch pod Warszawskich miejscowościach praktycznie nie dało się z tego modelu korzystać, a duża część ludzi i tak kupowała pomimo tego faktu... a kto wie w ilu jeszcze miejscowościach tak samo się działo z tym modelem?....
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dziś znalazłem pod choinką bezprzewodową ładowarkę do S6. Muszę przyznać, że nie jest znowu taka wolna. Całkiem przyjemny gadżet :)
acc_01_720x1280.jpg
 

babeo

New member
Czy masz na tel jakieś etui? Jeżeli tak, to czy musisz je zdejmować do ładowania?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry