Samsung f6500 czy alternatywy

elsonek

New member
1. Odległość od ekranu? ok. 2.5m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Słońce z prawej strony, ale na ekran w ogóle nie powinno świecić
3. Jak duży jest pokój: ~ 12m2 (4 x 3) telewizora na środku dłuższej ściany
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? 21" crt
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Wszystko po trochu
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? raczej bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? nie ma znaczenia
11. Preferowana wielkość telewizora? 39-42
12. Preferowana marka? Samsung, philips, panasonic
13. Czego nie lubisz w telewizorach? opóźnień w grach
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Póki co dvb-t, komputer
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 80% tv 20% komp
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? na wprost
17. Czy ważne jest wifi ? przyda się
18. czy będziesz korzystać z widgetów? tak
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? tak
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? TAK
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak
22. ma mieć 3D? nie musi, ale może
23. ma mieć slot na karty SD ? nie koniecznie, ale byłoby miło
24. ma mieć tuner DVB-S? niekoniecznie, ale jak będzie to będzie ok
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI, euro
26. Jaki masz sygnał: naziemna cyfrówka dvb-t
27. ile programów HD? póki co mało
28. ma stać czy wisieć? jeszcze nie wiem
29.Rozdzielczość: Full HD
30.Dvb-t: tak, DVB-C: tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: brak smużenia przy szybkich scenach, szczególnie w meczach, głęboka czerń
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-4
33.Sugerowana cena ? do 2500 max 2700, ale wolałby ten 1 wariant :p


Więc tak, zamierzam w niedługim czasie kupić nowy telewizorek. Wszystkie dane są wyżej, max 42 cale, osobiście nawet chciałbym 46 ale nie będę oto toczył bojów :niewiem: Póki co najbardziej przypadł mi du gustu samsung 40F6500 ale przyznam, że zastanawiałem się także nad jakimś philipsem z ambiligtem, ale przestraszyły mnie problemy z zacinającym się smartem etc. Chyba, że macie jakiś ciekawy model do polecenia. Oko mam także na Panasonic TX-L42ET60E

Czekam na rady, z góry dziękuję.
 

elsonek

New member
Telewizor nadal nie kupiony, miałem już praktycznie kupionego samsunga UE40F6770 ale jednak nie doszło do zakupu ze względów finansowych, Aktualnie poważnie zastanawiam się jeszcze nad Panasonic TX-L42ET60E ?
Który model wybrać ? Chciałbym pogodzić fajny obraz oraz dobrego smarta. Niestety obraz z TV będzie glównie dbv-t, oczywiście także filmy z usb(możę blue ray ?), ale zamierzam też podłączyć do komputera, żeby od weekendu pograć ze znajomymi w pesa czy fife.
 

prezy

New member
Bez reklam
Przy 2,5 m i NTC to 40 cali max. Panas naprawdę ma ładny obraz ale smart Sama bije go na łep. ponad 300 aplikacji globalnych ponad 100 polskich i nie chodzi o ilość ale też użyteczność i łatwość konwersji dla użytkownika.
Szkoda, że do tak fajnych tv chcesz tylko podać NTC, aż się prosi o coś lepszego.
 

elsonek

New member
Nie mam za dużo czasu na oglądanie TV, ale na jakiś film w weekend etc. czas znajdę, a szkoda mi co miesiąc płacić za coś co będę mało korzystał + w miejscu gdzie mieszkam to jedynie jakaś satelita ;D może jak coś po taniości to jeszcze pomyślę.
 

psiaja

Member
Sam wybieram między dwoma modelami Panasonica (ST60 i ET60) oraz Samsungiem F6770..
W ten weekend chciałem już kupować plazmę, ale doszedłem do wniosku, że 42 cale to lekko za mały ekran do odległości, z której będę oglądał (3,5m) a z 50calami, żona mnie wygoni z mieszkania, więc ostatecznie wybór raczej przechyla się na 46F6770 niż 47ET60.
Samsung wygrywa poziomem czerni, łatwością obsługi różnych formatów plików, logiką przeglądania urządzeń przenośnych..
U Panasa jest fajna płynność obrazu (chodź zabawa z ustawieniami u Samsunga i też jest ok) a skalowalności sygnału SD jak do tej pory nie ustaliłem.. Jedynie czego się obawiam w Samsungu, to aktywne 3D - mimo, że nie będę z tego korzystał często, to jednak chciałbym mieć takie funkcje których mogę używać a nie które tylko są..
W każdym bądź razie - póki co prym wiedzie Samsung.. niestety ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym pozostał przy Panasonicu 42Et60 .
Masz matrycę natywną 100Hz, świetną obróbkę sygnału.
Ma wszystkie najważniejsze widgety, bardzo dobry interfejs, świetne skalowanie obrazu nawet ze słabszym bitrarte.
 

elsonek

New member
Telewizora jeszcze nie kupiłem :D zastanawiam się przy który telewizorze mam mniejsze szanse na trafienie martwego piksela, czy fakt, że panas ma matrycę IPS wpływa jakoś na ten fakt ? Cy ta nowsza technologia zmniejsza to ryzyko ?
 
Do góry