Samsung f6400 czy f6500 ?

erto89

New member
Witam,
Jestem na etapie zakupu tv interesuje mnie 46 cali i wiem już, że wybiorę samsunga między innymi dlatego że posiada lepszą czerń niż LG lepsze multimedia niż Toshiba lepszą cenę niż Sony.

Zdaję sobie sprawę że takich tematów było już tutaj na forum parę i parę już przeczytałem nie mniej prosiłbym o opinię posiadacz samsunga F6500 lub F6400 czy warto dopłacic do modelu 6500 czy lepiej zainwestować w tak zwaną gwarancję "komfort" na 5 lat ?

Cena 6500 - 2999
Cena 6400 - 2433 + gwarancja na 5 lat od nieszczęśliwych wypadków w sumie 3050 zł

Z tego co przeczytałem nie ma diametralnych różnic między tymi modelami oprócz tego podbijanego do 400 hz modelu 6500.

Więc jeśli ktoś ma wiedzę na temat jakiś bardziej szczegółowych różnic między tymi modelami prosiłbym o podzielenie się nią :)

Co do mnie samego to mogę powiedzieć że do tej pory mam LG 37 HDready z okropną czernią bo był to jeszcze model nie podświetlany ledowo. Nie jestem wymagającym użytkownikiem oglądam zazwyczaj w dzień jak jest jasno no i dodatkowo posiadam Playstation plus. Najważniejsze dla mnie w TV to multimedia i kompatybilność z innymi urządzeniami no i oczywiście obraz aby był w miarę przyzwoity :)

Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
różnią się matrycą, grubością ramki i tunerem DVB-S.

Natomiast do tak niedoprawionych wymagań wystarczy F6400
 

erto89

New member
dzięki tdx za poradę własnie zauważyłem o wiele wcześniej że posiadasz dość sporą wiedzę na temat sprzętu nie mniej chyba sam też masz model f6500 ?

A co do matrycy to czy w F6400 będzie realna 100/120 hz ? czy to podbicie po za tym napisałeś że różnią sie matryca mógłbyś to pokrótce tak na szybko rozwinąć ?

Chodzi mi o to co bym zyskał np mając F6500 ?:)
 

tdx

New member
Bez reklam
Tak realna 100/120Hz.
Najwięcej zależy od matrycy jakieą ustrzelisz. Jak dobrą bez bandingu i cloudingu to spokojnie F6400.
 

erto89

New member
Tak realna 100/120Hz.
Najwięcej zależy od matrycy jakieą ustrzelisz. Jak dobrą bez bandingu i cloudingu to spokojnie F6400.

tak się składa że pracuję w jednym ze sklepów RTV teoretycznie mógłbym sprawdzić parę egzemplarzy tylko czy istnieje jakiś test by móc go wykonać w warunkach "sklepowych" chodzi mi o dosyć intensywne naświetlenie w pomieszczeniu :)

Jakbyś miał takowy test byłbym bardzo wdzięczny o podesłanie linka :)
 

Wywern

New member
Podłączę się pod temat, bo też właśnie waham się między tymi dwoma modelami.
A ostatnio zobaczyłem posta kiki'ego o Panasonicu L47ET60E i już zupełnie zgłupiałem...
W sumie, na 3D mi najmniej zależy, ale Panasonic ma (wg mnie) lepsze, bo pasywne.

Mógłbyś mi coś podpowiedzieć?
 

psiaja

Member
Z 3D (aktywne, czy pasywne) to sam musisz sobie odpowiedzieć.. O ile jakość obrazu będzie lepsza w aktywnym sposobie, tak pasywne jest o wiele "łagodniejsze" dla Twego oka.. Musisz obydwa sposoby porównać osobiście, by wybrać coś dla siebie
 

Wywern

New member
A patrząc tylko na obraz w 2D to który z tych 3 modeli wygląda najlepiej?
Sygnał z HDMI, BD, MKV z USB i telewizja UPC, pokój jest jasny ale praktycznie bez słońca
 

erto89

New member
ja w sumie też już dostałem mentliku w głowie tutaj 2430 + ewentualna gwarancja albo golas bez gwarancji za 3000 ale z lepsza matryca i lepszym odświeżaniem....
 

erto89

New member
TDX wiesz kurde teraz to nagle przez myśl przechodzą mi modele z przedziału 55cali zawsze można jakis kredycik i zyć jak amerykanin ale swoją droga kiedyś widziałem w jednym z twoich postów w jaki sposób rozszyfrować matryce samsunga. Niestety w tryb serwisowy u mnie w pracy nie będę mógł wejśc ale może zapytam się ciebie od razy :)

Co powiedziałbyś o modelu 55F6500/6400 czy samsung robi matryce 55' jak przy takich rozmiarach prezentuję się płynność obrazu ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wywern - Panasonic nawet przy słabym bitrate na extra skalowanie a obraz jest wyraźny. Panasonic ma pasywne 3D i okulary w komplecie. Jest oczywiście na Matrycy natywnej 100Hz i ma wszystkie najważniejsze aplikacje.
 

tdx

New member
Bez reklam
55 o przy sygnale stanardowym już ciężki temat. Ja kotrzystam tylko z 720p wzwyż więc 46 z 1 m dobrze się ogląda.
Co do płynności to w obu tv jest porównywalna. Kwesta dobrego ustawienia i szczęscia z matrycą.
 

erto89

New member
Przy okazji z innej beczki :) Gwarancja producenta 2 lata ale przed czym nas chroni a przed czym nie ? Oczywiście mam tutaj na myśli sytuacje gdzie telewizorek sobie spokojnie wisi ma listwę przepięciową itp itd...

TDX z racji iż masz samsunga powiedziałbyś może w jaki sposób zabezpieczyłeś sobie go bądź też nie zabezpieczyłeś i liczysz na to że po gwarancji będzie wszystko okej ?
 

tdx

New member
Bez reklam
gwarancja nie obejmuje żadnych uszkodzeń mechanicznych.
Tv się nie włączy serwis, bad pixele serwis itp :D

Mam B650 D7000 F6500 F6650 i HD2770 i wszystko działa...

Jak ktoś ma szczęście to wszysko będzie ładnie działać
Jak nie to i "w dupie palec złamie"....

To tylko sprzęt i obecnie nie jest on już robiony na 20-30 lat tylko z doświadczenia na 5-7...
Dlatego też zawsze celować w środek TV nie kupować żadnego "wypasu" bo za 2-3 lata spokojnie do się to sprzedać a dokładając niewiele znów cieszyć się nowym sprzętem, ja tak właśnie robie i to takie never ending story :D

B650 sprzedany ale działa nadal bo koledze
D7000 sprzedany znajomemu działa nadal...

i nie ma co wyciągać daleko idących wniosków :D. Jak ubezpieczysz TV na 5 lat to też mam przykłady nawet z forum że wymieniali jak się zepsuł na lepsze TV...
 

erto89

New member
W sumie trafna uwaga tv mieć 2 lata sprzedać dołożyć i mieć nowy tylko kwestia tylko taka czy za takie dwa lata znajdzie się jakiś amator pragnący zakupić używany sprzęt defacto ile on chodził ile pochodzi to loteria...


teraz aktualnie na model 6500 jest promocja "4lata gwarancji" no cóż przekonuje mnie to dosyć konkretnie jeśli wybrałbym np 55 cali ale w przypadku 46 calowego to wybrałbym 6400 z Gwarancja Komfort na 5 lat.

A tak na marginesie bo nigdy nie miałem tv większego od 37 cali czy to prawda że apetyt rośnie w miarę jedzenia i np 46 będzie mogło się okazać za małe ?

Od tv siedzę około 3,30m a nie ukrywam ze miałbym ochote od czasu do czasu obejrzeć coś w 1080p :p
 

Karpaj

New member
Bez reklam
W sumie trafna uwaga tv mieć 2 lata sprzedać dołożyć i mieć nowy tylko kwestia tylko taka czy za takie dwa lata znajdzie się jakiś amator pragnący zakupić używany sprzęt defacto ile on chodził ile pochodzi to loteria...


teraz aktualnie na model 6500 jest promocja "4lata gwarancji" no cóż przekonuje mnie to dosyć konkretnie jeśli wybrałbym np 55 cali ale w przypadku 46 calowego to wybrałbym 6400 z Gwarancja Komfort na 5 lat.

A tak na marginesie bo nigdy nie miałem tv większego od 37 cali czy to prawda że apetyt rośnie w miarę jedzenia i np 46 będzie mogło się okazać za małe ?

Od tv siedzę około 3,30m a nie ukrywam ze miałbym ochote od czasu do czasu obejrzeć coś w 1080p :p
Postawisz sobie 70" też będzie zbyt małe. Nie da się kupić chyba zbyt dużego TV.
Skoro tdx ogląa 46" z 1m, to jest nasz rekord forumowy. Moje 55" z 2.5metra się chowa :D
 
Do góry