SAMSUNG ES wadliwe matryce czy to mozliwe ?

LukaszMa

New member
Pisałem już o tym w innym wątku ale tu skrócę, kupiłem telewizor z wystawy Samsung UE40es6100 nie wiem ile chodził na sklepie nie wchodziłem do menu servisowego . Numer na naklejce version no .01 raczej matryca nie samsunga z tego co mi wiadomo. Miałem wypaloną reklame sklepową samsunga na matrycy w lewym górnym rogu Smart Tv , hdmi i itp. widoczne na szarych obrazach z tv, np. na szarym kwadracie przełączania kanałów i podczas oglądania szaro ciemnych scen w filmach. Czy ktoś sie jeszcze z tym problemem spotkał bo panowie w sklepie to mieli oczy jak pięć złoty ze niby sie to nie zdarza.Telewizor zamieniłem na tv innej firmy
 

LukaszMa

New member
Chodzi mi też o to czy jest możliwe ze matryca LCD np po dwóch latach nie straci kolorów nie wyblaknie jeśli jest sie w stanie wypalić czy to tylko sporadyczny przypadek
 

deywies

New member
Bez reklam
Czym innym jest wypalenia, a czym innym utrata kolorów w LCD.

Jeżeli chodzi o ten pierwszy przypadek to nic w tym dziwnego, normalna sprawa takie coś powstaje po stosunkowo nie długim czasie (kilku kilkunastu dniach wyświetlania cały czas tego samego obrazu, przy Plazmie jest podobnie).

Co do utraty kolorów w LCD, to nie słyszałem (przy normalnym użytkowaniu obraz się za często zmienia).

A że się dopytam. Jak go kupowałeś to był fabrycznie zapakowany?
Sprzedali Ci pewnie jakąś przepakowaną staroć. Coś trzeba zrobić z niesprzedanym sprzętem! ;)
 
Ostatnia edycja:

kini0

New member
Bez reklam
Ciekawe jak się zachowuje panel lcd wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych...? Na takiej wystawie na przykład
 

pepasy

New member
Czym innym jest wypalenia, a czym innym utrata kolorów w LCD.

Jeżeli chodzi o ten pierwszy przypadek to nic w tym dziwnego, normalna sprawa takie coś powstaje po stosunkowo nie długim czasie (kilku kilkunastu dniach wyświetlania cały czas tego samego obrazu, przy Plazmie jest podobnie).
...

Sprawa ogólnie znana i nawet producent zabezpiecza swoje telewizory przed tą przypadłością. U mnie w menu (menu/system) jest opcja "czas automatycznej ochrony". W opisie opcji jest napisane że przy stałym obrazie (niezmieniającym się) np. przeglądarka internetowa już po 4 h może pojawić się powidok :). Opcja włącza wygaszacz ekranu z skaczącym okienkiem.

W sklepie w którym 24 h pali się reklama z logo sklepu na ekranie tv powidok nieunikniony. Uważajcie na powystawówki.
 

LukaszMa

New member
A że się dopytam. Jak go kupowałeś to był fabrycznie zapakowany?
Sprzedali Ci pewnie jakąś przepakowaną staroć. Coś trzeba zrobić z niesprzedanym sprzętem! :wink:

Prosto z wystawy :grin: straszna głupota, dopiero niedawno zagłębiłem sie w sprawy telewizorów wcześniej nie miałem takiej potrzeby.Ale na szczęście trafiłem na porządnych chłopaków w media expercie i wymieniłem po dwóch tygodniach z dopłata na panasonica Tx-P42St50e .Tak poza tym to tak w ramach informacji rozmawiałem z rzecznikiem praw konsumenta i przedmioty z wystawy nie muszą mieć jakiejkolwiek zniżki to tylko dobra wola sprzedawcy pisze to tylko dlatego bo wiekszość moich znajomych myślała inaczej i ja też
 
Do góry