samsung DSB-S305G

sly

New member
Witam.Czy ktos moze mi powiedziec,czy ten tuner CP posiada sygnal COMPONENT na wyjsciu scart,czy jest tam tylko "RGB"?
 

KKuba

New member
Bez reklam
Myślę, że Cię lekko zaskoczę. Ten dekoder ma osobne wyjście component (YUV), nie ma potrzeby brania sygnału ze złącza SCART. Łączysz sobie normalnie od razu kablem z telewizorem.
 

sly

New member
Hmm,zaskoczyles mnie,ale czy rzeczywiscie mowimy o tym samym modelu?Ogladalem go dzis w sklepie i nie ma tam osobnego wyjscia Component,sa 2 euro,cinche stereo,wyjscie optyczne do kina.Moze sa jakies dwa modele tego samsunga? Ale w meny tunera znalazlem taka opcje podania sygnalu na wyjscie scart 1-composite,2-composite+YUV,3-composite+RGB.Wiec chyba wyglada na to,ze trzeba kupic przejsciowke euro-component i tak wypuscic sygnal.Chyba,ze cos pomieszalem? Przy podlaczeniu przez euro i podaniu sygnalu composite+YUV obraz byl gorszy od composite+RGB.Ciekawe?!
 

KKuba

New member
Bez reklam
Sorry - sam się zaskoczyłem... :) To nadmiar sprzętu, który przeszedł ostatnio przez moje ręce. Pomyliło mi się... :( Masz racje - tylko SCART. Natomiast sprawa z lepszą jakością sygnału po wyborzez RGB to prosta sprawa. Jak nie masz przejściówki to telewizor myśli, że to kompozyt, a nie YUV. Ot i rozwiazanie zagadki.
 

shipy

New member
witam. miałem ten tuner podpięty do mojego tv właśnie przez komponent ze scarta. generalnie są to te same piny co rgb, zmieniasz tylko w menu na yuv. obraz jest troszkę lepszy niż po scarcie (porównałem na funkcji pip), ale te różnice są naprawde niewielkie. podejżewam że jest to 576i lub 576p max na wyjściu.
pozdrawiam
 

ppan

New member
Samsung DSB305G - znikający EPG

czy ktoś ma sposób na znikający EPG. Dziwne, że częsciej dotyczy to niektórych kanałów np. sieci TVN, Eurosport.
Wygląda na to, że dekoder nie zaciąga nowych danych.:bober:
 

KKuba

New member
Bez reklam
To nie dekoder tylko Polsat. Problem był zgłaszany do działu technicznego - CP coś tam zrobił, było lepiej, a teraz znów jest gorzej. Na ten moment jedyną radą jest wyjęcie wtyczki z kontaktu i odczekanie kilku sekund (hard reset). Po włożeniu wtyczki EPG ożywa.
 

Jwoznica

New member
A może ktoś wie gdzie kupię przejściówkę audio z optycznego na cyfrowy, żebym mógł połączyć ten dekoder z moim kinem domowym?
 

sly

New member
Jwoznica napisał:
A może ktoś wie gdzie kupię przejściówkę audio z optycznego na cyfrowy, żebym mógł połączyć ten dekoder z moim kinem domowym?

Nigdy nie slyszalem o takiej przejsciowce.To sa dwa rozne polaczenia kabel optyczny(jak sama nazwa wskazuje-S/FDIF-swiatlowodowe) i koaksjalne(elektryczne-zwykle w postaci przewodu miedzianego).Dziwne,ze nie masz w amplitunerze wejscia optycznego,teraz praktycznie kazdy sprzet to ma i to nieraz w wiekszej liczbie nie koaksjalne.
 

Jwoznica

New member
sly napisał:
Nigdy nie slyszalem o takiej przejsciowce.To sa dwa rozne polaczenia kabel optyczny(jak sama nazwa wskazuje-S/FDIF-swiatlowodowe) i koaksjalne(elektryczne-zwykle w postaci przewodu miedzianego).Dziwne,ze nie masz w amplitunerze wejscia optycznego,teraz praktycznie kazdy sprzet to ma i to nieraz w wiekszej liczbie nie koaksjalne.

Nie mam amplitunera jeszcze, mam tylko kino domowe all-in-one.

A przejściówki, a raczej konwertery, oczywiście są:

http://www.kabelek.pl/product_info.php/products_id/359

http://www.republika.pl/midis/C0020_ADN219_interface_AUDIO.htm

Jednak okazało się, że już ich nie potrzebuję, bo wszystko idzie po eurozłączu. Nie wiem tylko, czy jest to dźwięk dolby, więc usilnie czekam na jakiś film w 5.1, żeby to sprawdzić.
 

sly

New member
Jwoznica napisał:
Nie mam amplitunera jeszcze, mam tylko kino domowe all-in-one.

A przejściówki, a raczej konwertery, oczywiście są:

http://www.kabelek.pl/product_info.php/products_id/359

http://www.republika.pl/midis/C0020_ADN219_interface_AUDIO.htm

Jednak okazało się, że już ich nie potrzebuję, bo wszystko idzie po eurozłączu. Nie wiem tylko, czy jest to dźwięk dolby, więc usilnie czekam na jakiś film w 5.1, żeby to sprawdzić.

Nie wiedzialem,ze robia takie przejsciowki.Po euro dzwiek pewnie pujdzie stereo,a na glosnikach otrzymasz DPL II,ale moge byc w bledzie,bo nigdy nie mialem nigdy doswiadczenia w KD typu all-in-one i sam jestem ciekawy jak to u Ciebie zagra.Szczerze to zdziwilbym sie jak by to bylo DD5.1,ale zobaczymy.Jezeli planujesz kupic kiedys amplituner to tam napewno bedzie wejscie optyczne.
 

dab9

New member
po włączniu języka polskiego i tak jest dżwięk stereo,tylko tvn ma dolby digital,ale też stereo.u mnie amplituner nie wykrywa dd5.1,po podłączeniu optycznym
 

sly

New member
dab9 napisał:
po włączniu języka polskiego i tak jest dżwięk stereo,tylko tvn ma dolby digital,ale też stereo.u mnie amplituner nie wykrywa dd5.1,po podłączeniu optycznym

A masz zalaczone w menu - "automatyczny wybor dolby digital"?
 

ppan

New member
Kod pilota Samsung S305G

Czy ktoś zna kod dekodera Samsung S305G, który umożliwi sterowanie uniwersalnym pilotem także tego urządzenia.
Mój pilot od KD może sterować różnymi odbiornikami (DVD, TV, Tuner radiowy), chciałbym także używać do dekodera satelity.

Potrzebuję 4 cyfrowy kod.
 

raf1974

New member
Mam pytanie panowie.

W jaki sposób można znaleźć Bahn TV na Astrze.
Znam częstotliwość:(Empfang: ASTRA-Digital 19,2° Ost, Transponder: 113, Frequenz: 12,633.25 MHz, FEC: 5/6, Symbolrate: 22 MBit, RS: 188/204).

Ale jak to wklepać do tunera. Kiedy normalnie skanuje Astre i jej transpordery to Samsung nie wykrywa tej stacji. ( na cyfrze+ program ten mozna normalnie odbierać, a ja lubie sobie czasem popatrzeć na inną kolej niż nasze PKP:hihi:)

W tunerze jest możliwość wprowadzenia maksymalnie 69 transporderów, tymczasem jak wynika z namiarów potrzebny jest transporder 113.

No i co z tym zrobić? Czyżby kolejny tuner z serii ubogo, przaśnie, ale coś tam widać?:sad:

Pozdrawiam
 

KKuba

New member
Bez reklam
Pisałem o tym na forum - o ile dobrze pamiętam, musisz ustawić transponder jako nowy, a wtedy da się wpisać z palca czestotliwości, polaryzację itd.
 

jochen

New member
Jak podpiąć ten dekoder pod LCD by uzyskać najlepszy obraz? Jaki wybrać sygnał przy podłączeniu kablem Euro (composite, composite+RGB czy composite+YUV)? Dlaczego telewizor wykrywa sygnał jako analogowy?
 
Ostatnia edycja:

fireman82

New member
component->scart

Czy jest jakaś różnica w jakości obrazu gdy podłączymy tv z dekoderem kablem komponent->scart i zwykłym euro->euro?
 

kelo1

New member
zamiast zakładać nowy temat, odgrzeje stary

Mam pytanko odnośnie tego dekodera, a dokładniej wyjścia SCART którym można wysłać sygnał component (po odpowiedniej zmianie w menu) do TV, z tym że jedyne wejście component w TV ma już zajęte (tam jest podpięte DVD) czy można ten sygnał podpiąć do jakiegoś innego wejścia np: s-wideo; hdmi, bo pobobno w wejściu euro nie bedzie żadnych zmian.
mam TV tx-p42x20e.


pozdrawiam
 
Do góry