Samsung D6500 vs Panasonic G30

ppeppe

New member
Jak dla mnie Samsung, nie wiem który jest wytrzymalszy itd, ale jeśli chodzi u multimedialnośc no to wiadomo że samsung, jakość obrazu HD -bardzo super, DVD-super ,Divix prawie jak DVD, mam go dwa dni i jestem zadowolony. z dysku i pena wszystko odtwarza, ogólnie fajny sprzed (ue46d6510)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale napisz proszę do czego ma służyć i w jakich warunkach ma pracować w mieszkaniu.
Najlepiej wypełnij tabelę .
 

suszin

New member
1. Odległość od ekranu: 2-3,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju: Średnio (Okno skierowane na południe obok w kącie stoi TV)
3. Jak duży jest pokój: 4x4
4. Preferowana technologia: Dowolna
5. Jaki masz obecnie telewizor: Panasonic TX-29PM11P
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: Filmy i sport.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Po południu, wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: Bez lub słabe światło
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: Ostry z wyraźnymi żywymi kolorami.
10. Matryca błyszcząca czy matowa: Nie wiem
11. Preferowana wielkość telewizora: ≤ 40 chyba będzie dobra
12. Preferowana marka: Najlepsza
13. Czego nie lubisz w telewizorach: Mdłych kolorów, duszków
14. Jakie urządzenia będą podłączone: Antena DVB-T, dekoder canal +/polsat
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 100% TV
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: Różnie
17. Czy ważne jest wifi: Może być nie musi
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: Jeżeli będzie możliwość to tak.
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: obojętnie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: obojętnie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: Tak
22. Ma mieć 3D: Nie potrzeba
23. Ma mieć slot na karty SD: Obojętnie
24. Ma mieć tuner DVB-T: Tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI, USB
26. Jaki masz sygnał: cyfrowy i analogowy
27. Ma stać czy wisieć: Stać
28. Ile programów HD: kilka (po zakupie TV)
29. Rozdzielczość: Full HD (1920x1080)
30. Na czym najbardziej Ci zależy: Szybki czas reakcji, żywe kolory, duża ilość szczegółów, odtwarzanie wszystkich popularnych formatów z USB wraz z napisami
31. Ile osób ogląda: 1-3
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 1-4 h
33. Jaka klasa cenowa: 3000zł
 

suszin

New member
Nie wiem, na razie skłaniam się ku Samsungowi jednak zniechęca mnie to że może mi ktoś wepchnąć go z gorszą matrycą ;/
 

don111

Banned
Panasonic jest o wiele lepszym telewizorem, tyle że to plazma więc niektórzy już trzęsą portkami po usłyszeniu tego słowa i narosło wiele mitów. Szybkość matrycy, równość podświetlenia, kąty, kolory, czerń, naturalność kolorów i ruchu - to przewaga Panasonica. Samsung nie ma żadnych plusów w takim porównaniu poza cienkimi ramkami, zbędnymi bajerami multimedialnymi i 3d które i tak jest pomyłką w obecnej formie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Widzę że bardziej Cię fascynuje świat multimedialny.
Dla Twoich potrzeb lepszy będzie Samsung.
 

suszin

New member
No właśnie nie Kiki, multimedia praktycznie mi są nie potrzebne, myślałem po prostu że ten Samsung jest lepszy jeżeli chodzi o obraz :)
Teraz to nie wiem, jeżeli mówicie że ten Panasonic jest lepszy to wolał bym go wybrać. A polecacie jeszcze jakieś modele do ok 3000 zł czy ten g30 byłby najlepszy?
 

cassub

New member
Panasonic jest o wiele lepszym telewizorem, tyle że to plazma więc niektórzy już trzęsą portkami po usłyszeniu tego słowa i narosło wiele mitów. Szybkość matrycy, równość podświetlenia, kąty, kolory, czerń, naturalność kolorów i ruchu - to przewaga Panasonica. Samsung nie ma żadnych plusów w takim porównaniu poza cienkimi ramkami, zbędnymi bajerami multimedialnymi i 3d które i tak jest pomyłką w obecnej formie

Od kiedy to matryce plazmowe sa podswietlane?

Co do kolorow to plazmy Panasonica maja uboga palete do nawet przecietnych LCD nie wspominajac o przejsciach tonalnych.
 

edkowski

New member
Plazma będzie lepszym wyborem ale tylko pod jednym warunkiem,że głównie będziesz oglądał wieczorem tylko wtedy uzyskasz bardzo dobrą czerń i kontrast,w dzień obraz będzie mało kontrastowy z szarą czernią i ogólnie obraz będzie jakby przygaszony ciemniejszy.
 

don111

Banned
Od kiedy to matryce plazmowe sa podswietlane?

Co do kolorow to plazmy Panasonica maja uboga palete do nawet przecietnych LCD nie wspominajac o przejsciach tonalnych.
nie musisz łapać za słówka, technicznie podświetlenie jest, każdy piksel indywidualnie świeci bo nie może być wygaszony... w praktyce chodzi o to że nie ma problemu z chmurkami jak w LCD/LED
kolory są od zawsze lepsze, naturalniejsze i bardziej nasycone w plazmach mimo okazjonalnego bandingu... chyba że mylisz to, tak jak większość z jaskrawością obrazu
 

don111

Banned
No właśnie nie Kiki, multimedia praktycznie mi są nie potrzebne, myślałem po prostu że ten Samsung jest lepszy jeżeli chodzi o obraz :)
Teraz to nie wiem, jeżeli mówicie że ten Panasonic jest lepszy to wolał bym go wybrać. A polecacie jeszcze jakieś modele do ok 3000 zł czy ten g30 byłby najlepszy?
Plazma / LCD televizori i monitori
porównaj do jakiej klasy został zaliczony G30 i jakie LED są w tej samej, popatrz też w jakiej klasie są telewizory LED cenowo zbliżone do G30 np model E30, to o czymś świadczy

za 3000zł jest trochę lepszy model od Panasonica G30 - GT30 (m.in. 3d + lepszy filtr) a ceny są okazyjne teraz bo zaraz wejdą nowe modele, o połowę droższe... możesz spokojnie wziąć 46' albo 50' przy takiej odległości od ekranu
 

don111

Banned
No niby przekonujący argument ale nadal się waham o to jak będzie oglądać się sport na plaźmie.
zastanawiasz się nad kupnem tv i rozważasz dwie różne technologie, a wygląda na to, że niewiele wiesz nawet o podstawowych różnicach między plazmą a LCD... zamiast o tym poczytać to będziesz tak dalej gdybał i przelewał na forum swoje złote myśli ?
 

suszin

New member
Może dla Ciebie pewne rzeczy są oczywiste, ale ja się na tym nie znam. Czytam ile mogę o tv ale stwierdzam że im więcej analizuje wszystkie teksty tym mniej wiem, a poza tym nie mam tyle czasu. Chciałem aby mój nowy "pierwszy" telewizor był dobry i podałem czego od niego wymagam. Chyba nie każdy musi być ekspertem?
 
Do góry