Samsung czy Toshiba (prezent)

Który Smart TV wybrać? (jakość obrazu, opcje smart)


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

WiekliSzu

New member
Samsung UE40F6320 czy Toshiba 40L7335D --- który wybrać?

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Piszę ponieważ mam dylemat dotyczący woboru TV. Ma to być prezent dla rodziców.

TV do ok. 2000 zł.
Moje typy to: Samsung UE40F6320 oraz Toshiba 40l7335d.

3D nie jest konieczne choć w/w TV akurat występuje.
Zależy mi na smart TV z naciskiem na dostęp do internetu (przeglądarka www) i żeby działało to w miarę sprawnie. Czasem może jakiś film z USB itd.

TV chcę kupić w Media Markt bo mam jeszcze bon do wykorzystania.
Do sklepu wpadłem z myślą o Samsungu ale sprzedawca polecał mi tą Toshibę i teraz mam dylemat.

Podobno ma lepszy obraz i kolory (bardziej naturalne). Dodatkowo dostałem informacje że w Toshibie jest procesor 2 GHz a w Samsungu 1,5 GHz ale nie powiedział tego z pełnym przekonaniem a chodząc po opcjach SMART mam jednak wrażenie że Samsung jest sprawniejszy i szybszy i znowu gdzieś na forum wpadłem na post z informacją o 1Ghz procesorze — informacja podobno bezpośrednia od Toshiby.

Czytałem jednak trochę komentarzy że Toshiba jest powolna i że są problemy z zawieszaniem (za mało RAMu?) czy gubieniem sieci a nawet ustawień np przy oglądaniu programów czy filmów przez net oraz że nie można obejrzeć filmu np z USB dłuższego niż 2h. Czy to prawda? Znalazłem gdzieś też informacje że potrafi się przycinać przy obrazie HD, szczególnie gdy są powłączane dodatkowe filtry itp. Tak jakby nie do końca wyrabiał mocowo w stosunku do softu i jego opcji jakie posiada. Nad Toshibą zastanawiam się głównie przez wygląd z racji że sprzedawca stwierdził że to generalnie jakościowo ta sama półka z małym + dla Toshiby. Jest dla mnie ładniejsza i bardziej estetyczna. Mamie akurat podobają się TV z cieńką ramką nie mniej nie to jest najważniejsze w TV. Dodatkowo spotkałem też opinie że w tej Toshibie jest ta sama matryca jak w modelu 40F6500 od Samsunga — czy to pokrywa się z rzeczywistością i czy to dobra matryca? Czy w obu przypadkach są matryce 100Hz (prawdziwe) podbijane do 200Hz?

Generalnie mam sentyment do Samsunga. Sam mam taki TV (i tel.) i jestem zadowolony.
Samsung 40F6320 ma napewno bardziej rozwinięte ocje w SMART. Sądzę że nie muszę sie w nim obawiać o zrywanie połączeń, gubienie ustawień czy zawieszanie?

Różnica w cenie obu modeli to ok 40 zł. Nie wiem co wybrać a czasu jest mało.
Pomysł na prezent powstał dość spontanicznie :).

Będę bardzo wdzięczny za pomoc, sugestie i rzeczowe argumenty ZA i PRZECIW.
Który posiada lepszą matrycę i obraz? który ma szybszy CPU? Ewentualny clouding, czerń (czy któryś wypada lepiej?). Smart wiem że w Samsungu jest na pewno ciekawszy.

Jednocześnie chciałem zaznaczyć że zdaję sobie sprawę że to nie są TV z najwyższej półki.

Dodatkowo mam jeszcze małe pytanie, czy istnieją jakiekolwiek różnice w parametrach/opcjach między modelami Samsunga: 40F6320, a 40F6400 poza drugim pilotem?


Poniżej odpowiedzi na pytania:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 25m2 (część telwizyjna ok 7-8m2)
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? raczej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? rozważane są obie opcje
6.Jak słońce świeci w pokoju ? są rolety i nie jest z tej strony bardzo słonecznie
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung UE40D5500 (rodzice mają stary CRT Philipsa 21")
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobry obraz :). Smart TV, dostęp do internetu, sprawna przeglądarka TV
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Cyfra UPC z kanałami HD
10.Jakie urządzenia ? nie dotyczy
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? chyba obojętnie (może półmat)
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, wiadomości, dokumenty
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? TAK
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? NIE
16.Preferencje co do marki ? Samsung
17.Preferencje co do wielkości ? 40"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? nieostry, rozmyty obraz, artefakty w ruchu, smużenie itp.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2100
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? może nie mieć


Z góry bardzo dziękuję wszystkim za pomoc :)
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Pod względem jakości obrazu Toshiba jest trochę wyżej niż samsungi f6320 / 6400 (tak, różnią się tylko pilotem), tak jak zauważyłeś, bliżej im do 6500. Multimedialnie wygrywa z pewnością samsung, czy to płynnością smarta, czy ilością aplikacji, choć nowe toshiby to i tak spory przeskok do przodu do tego co ja mam u siebie.
Tak w sumie jedyną bardzo zauważalną różnicą jednak poza smartem będą ustawienia telewizora - toshiba ma zdecydowanie bardziej naturalne tryby filmowe oraz większe możliwości kalibracji.
 

WiekliSzu

New member
Na wstępnie bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem i rzeczową odpowiedź.
Z Twojej wypowiedzi wynika więc że "+" dla Toshiby?
Przedewszystkim zależy mi na obrazie TV w 2D (kablówka standard + HD oraz filmy z USB, DVD itd.), następnie smart TV, a w tym głównie sprawna praca na przeglądarce WWW z zew. klawiaturą i myszką np. bezprzewodowo — portale informacyjne, allegro, poczta (z tego głównie korzystają rodzice). 3D jest zupełnie do pominięcia. Dostałem dziś jednak info z serwisu że Toshiba generalnie upada jeśli chodzi o TV i zwija np. fabryke z PL (gdzie składają całość do kupy) w 2014 roku czyli możliwe problemy z ewentualną gwaranacją i częściami zamiennymi oraz że jest to najgorszy wybór sposród konkurencji ... nie znam się na TV aż tak bardzo. Każda opinia dla mnie może być prawdziwa i odwrotnie :). Coś trzeba wybrać. Może ktoś jeszcze chciałby coś napisać w tej sprawie? Z góry bardzo dziękuję :).
 

WiekliSzu

New member
Sytuacja jest taka że obecnie mam już tą Toshibę40L7335D w domu z opcją wymiany w ciągu kilku dni. Sprzedawca zaproponował żebym podłączył sobie sprzęt w domu i trochę się nim pobawił.

Obraz z cyfry, kanały SD i HD + zabawa Smartem i przeglądarką. Sprawdziłem też po ciemku jak wygląda clouding i w tej sztuce 40 calowej jest naprawdę dobrze. Trochę świecą lewe rogi ale smugi rozchodzą się równo i łagodnie się rozpraszają, nie wygląda to jak typowe "chmurki". Sprawdzałem na czarnym obrazie z maksymalnym podświetleniem. Być może trafiła się dobra sztuka. Podczas oglądania TV po ciemku w ogóle tego nie widziałem. W porównaniu z moim starm Samsungiem ue40D5500 który stoi u mnie od 2,5 roku sprawa wygląda zupełnie inaczej (lepiej na korzyść Toshiby). W Samie clouding mam dużo większy ale szczerze przyzwyczaiłem się do tego i nawet nie zauważam. Czasem widać tylko trochę jak obraz filmu ma czarne pasy z góry i z dołu z racji innego formatu. Sam smart Toshiby jest lekko przymulony ale raczej to nie powinno przeszkadzać. Przeglądarka też chyba wystarczy choć mogłoby być lepiej. Same strony ładują się chwile i przewijanie ich jest powolne i skokowe (nie działa to jak np na PC). Czy to problem Toshiby czy ogólnie przeglądarek w TV i u konkurencji też tak będzie? Pozostałych aplikacji nie sprawdzałem ale już na pierwszy rzut oka raczej brakuje wiele w porównaniu z Samsungiem. W nim to wygląda zupełnie inaczej. Działa płynniej i wszystkiego jest więcej.

Samo zdjęcie z recenzji przedstawiające problem cloudingu w tej dużej Toshibie w mojej opinii jest chyba prześwietlone dlatego problem wygląda na poważniejszy niż może być w rzeczywistości. Nie zmienia to jednak faktu że faktycznie jakieś delikatne prześwietlenia w tych miejscach na matrycy pewnie występują, ale jest to jednak zupełnie inny model TV z inną matrycą. Podane przez Ciebie propozycje TV Philipsa i Sharpa pewnie faktycznie bedą lepsze ale to jednak sporo droższe TV i do tego większe. Maks to 40 cali i cena ok. 2000 zł.

Sumienie podpowiada mi żeby wymienić na Sama dla świętego spokoju. Być może dlatego że sam mam TV tej marki i ogólnie jestem zadowolony i wiem czego się spodziewać. Wynika to jednak głównie tylko z przeczucia dodatkowo nasilonego większą ilością negatywnych opinii na temat tej Toshiby ale to głównie w sprawach nie związanych z samym obrazem.

Na temat tego Samsunga UE40F6320 znalazłem najwięcej opinii i praktycznie wszystkie były pozytywne. Ludzie sobie chwalili ten sprzęt i stosunek ceny do jakości. Nie znalazłem info. z problemami typu zawieszenia, gubienie sieci itd.

Staram się jednak nie patrzeć tylko na markę ale na fakty.

Czy różnica w obrazie miedzy tą Toshibą i Samsungiem jest zauważalna czy pomimo teoretycznej przewagi Toshiby w tej kwestii i zestawieniu tych 2. TV ze sobą jest to do pominięcia i lepiej wybrać bardziej zaawanowanego SMARTa Sama?

A może warto rozważyć jeszcze inny TV 40 cali do 2000 zł z fajnym SMARTem i sprawną przeglądarką WWW? Jak pisałem wcześniej 3D mnie nie interesuje.


Pozdrawiam
 

WavinFlag

New member
Podłączam się do tematu jeśli można. Mam podobny dylemat - pomiędzy Panasonicem TX-L39E6E a właśnie Samsungiem UE40F6320 i już sam nie wiem co wybrać. A może zupełnie coś spoza tej dwójki? Np. Sharp LC-39LE750E? Jak on się ma do tych 2 modeli?
 
Ostatnia edycja:

WiekliSzu

New member
Dziękuję wszystkim za opinie. Ostecznie pójdę nazwijmy to za "głosem serca" :).
Czy dobrze czy źle to ciężko pewnie powiedzieć ale ze wszystkich opinii, testów jakie znalazłem w necie i poza nim to będzie chyba lepszy wybór. Za wiele osób nie posiada tego modelu Toshiby więc jest za dużo niewiadomych, a Ci co mieli z nim do czynienia często piszą o różnych problemach które opisałem wyżej, również na zagranicznych forach. Serwis w razie co też stoi pod znakiem zapytania. Odstawiam tą Toshibę i wezmę Samsunga, na miejscu zobaczę bo może dopłacę do wersji 40F6400 z drugim pilotem. Jakoś to działać musi :). Szczerze to osobiście na żywo różnic w samym obrazie nie widziałem specjalnie między tymi dwoma modelami.
Mam nadzieję że rodzicom będzie odpowiadać :). Obecnie i tak mają 21" CRT :)

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli rodzicom zależy głównie na multimediach to będą bardzo zadowoleni.

===================================
WavinFlag
Sharp ma matrycę natywną 100Hz.
A jakie inne awarunki ma spełniać ?
 
Do góry