samsung czy sony

armino

New member
witam wszystkich i mam pytanko : czy ktoś ma informacje na temat telewizorów lcd z anglii ?? Czy taki np samsung LE52A558P3, który chciałbym kupić, bedzie normalnie pracował w polsce ??? No i co wybrać: czy tego samsunga czy sony kdl52V4000 ??? Tutaj sony nie ma najlepszej opinii, ale to jednak sony...jednak w sklepie samsung jest wyraźnie lepszy... Już mnie głowa od tego boli - pomóżcie !!!!!!
:roll:
 

prosper5250

New member
nadal tak ludzie myślą? "...to jednak sony..." co do ściągania z wysp nie polecam ale w sumie, to oprócz dokupienia kabla zasilającego niczego innego nie będzie ci potrzeba o ile podłączysz telewizor do jakiejś platformy cyfrowej lub dekodera cyfrowej telewizji kablowej doprowadzając fonię do kina domowego... przecież nie zamierzasz podłączyć 52'' pod analoga naziemnego, no nie?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25741 - poczytaj i sprawdź samemu. Oczywiscie że też stawiałbym na Sony i to ze względu na jakość - nie na to ze tylko Sony

Naturalny kolor skóry - to to co lubię najbardziej :grin: :grin: :grin:
p1040843ui5.jpg


czerń jest poprostu czarna.
p1040879jh5.jpg
 

prosper5250

New member
fotki, które zamieszcza kiki są zwykle znakomite więc postanowiłem zrobić test... użyłem do tego swojego telefonu komórkowego N6300, z wbudowanym aparatem 2Mpix oraz DSC-S600 6Mpix... zrobiłem kilka fot mojemu TX-32LE7PA podczas kiedy wyświetlałem na nim koncert (576i), przekoloryzowany, z wściekłym oświetleniem, smugami, śniegiem itd... zrzuciłem foty na komputer i wyświetliłem na monitorze crt philipsa, z którego korzystam podczas surfowania po necie... mało nie spadłem z krzesła z zachwytu jak genialnie i bez żadnych skaz wyglądał obraz z telewizora! zero śniegu, zero smug, wszystko jasne, wyraziste, ostre... chciałbym tak widzieć na moim (skądinąd dobrym przecież) telewizorze ten koncert... powstaje więc wątpliwość, czy dobrym sposobem na przedstawienie jakości telewizora jest zrobienie mu zdjęcia...

żeby było jasne: pełen szacunek dla kikiego-wiem że jesteś ekspertem i nie chcę podważać jakichkolwiek Twoich wypowiedzi-jednak kwestię przedstawiania realnej jakości telewizora poprzez fotografię cyfrową, uważam za wątpliwą...
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Popieram Cię Prosper, co do ostatecznego wniosku, ale robienie zdjęć komórką uważam za nieporozumienie.

ArtS :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
no to pokaż owe zdjęcia z komórki.
Nie żebym miał wątpliwości :D. Bo wiem że bądą byle jakie.
Widziałem już różne dzieła i przynajmniej jest trochę zabawy w żmudnej pracy.
Nie żebym miał jakieś uwagi. Nie.
Zawsze mi się przypomninnają liczby urojone w matematyce.

I zapraszam wszystkich na testy ,żeby nie opowiadać opowieści , ale żeby właściwe ocenić porównanie.
To tak jaby rozmawiać o pobycie na Marsie - nawet jeśli się tam nie było.
I nie żebym się czepiał :D
 

armino

New member
dzieki za porady ludziska

Kiki, ales mi zrobił mętlik w głowie: masz duże doświadczenie, więc muszę Cię posłuchać i kupić sony... tylko napisz jeszcze czy sony serii w lub v - ( tak przy okazji czym do jasnej... one się różnią???) będzie współdziałał z cyfrą w POlsce, no i nie napisaeś czy nie ma problemu z tym, że kupiony w angli... Ustosunkuj się także do tego, że tutaj ( w anglii) sprzedawcy polecają samsungi jako wyraźnie lepsze - choć tańsze... Uchyl rąbka swej wiedzy i odpisz. Z góry dzięki
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
armino - mogą Ci opowiadać co chcą. Ale z tych dwóch Sony gra lepiej. Lepiej skaluje obraz, lepiej go obrabia, ma większą płynność. Sprawdź test Mostera bo wyszedł rewelacyjnie na Sony - na Samsungu źle.
 

armino

New member
ok, kiki

Sony 52 ins V Series LCD TV KDL52V4000 wiesz coś o tym modelu ??? Nigdzie, ale to nigdzie nie mogę znaleźć żadnych opinii na jego temat, kosztuje tutaj 1800 funtów, więc nie chciałbym się pakować w drogie kłopoty, jak to było z kamerą HDRSR1e, też sony notabene. Jeśli masz jakiekolwiek informacje na temat tego tv, napisz proszę. Jedyne informacje jakie znalazłem na temat sony bravia, to takie, że w polsce na sygnale z cyfry mają słaby obraz. Please, uspokój mnie jakoś co do tego... i wtedy go kupię. No i nie napisałeś czym się seria v od w rózni...Z góry dzięki za odpowiedź. A..... a moze wiesz coś na temat dobrego kina domowego dla niego ???? też sony czy coś innego... pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kino musisz załozyć nowy wątek . Z pewnoscia dostaniesz dobre oferty - ale od razu napisz wszystkie potrzeby.
Model V 4000
Sony BRAVIA KDL-52V4000 Full HD LCD TV w Polsce


52-calowy (132 cm) telewizor LCD Full HD 1080p BRAVIA V4000: czarna, błyszcząca obudowa z linii wzorniczej LINE, czysty, wyraźny obraz zapewniany przez technologię BRAVIA ENGINE 2 i technologia BRAVIA do obsługi kina domowego i innych kompatybilnych urządzeń pilotem od telewizora

Sony BRAVIA KDL-52V4000

• Rozdzielczość 6,2 megapiksela: maksymalna szczegółowość obrazu telewizyjnego, filmów i gier
• Niewiarygodna czystość i rozdzielczość obrazu zapewniana przez technologię optymalizacji obrazu BRAVIA ENGINE 2 i system zwiększania kontrastu Advanced Contrast Enhancer
• Oparte na prostych liniach wzornictwo LINE, czarne wykończenie na wysoki połysk i uniwersalna, obrotowa podstawa
• System 24p True Cinema – wyświetlanie filmów zgodnie z zamierzeniami reżysera
• Funkcja BRAVIA Sync – sterowanie całym systemem kina domowego przez naciśnięcie jednego przycisku na pilocie i dostęp do menu w podłączonych, współpracujących urządzeniach, takich jak kamery Handycam®
• Trzy wejścia HDMI™ (dwa z tyłu, jedno z boku, wszystkie z CEC) – jeszcze łatwiejsze podłączanie źródeł sygnału High Definition, takich jak Blu-ray Disc™ czy PLAYSTATION®3
• Technologie przetwarzania dźwięku Virtual Dolby® Surround i BBE ViVA – możliwość uzyskania cyfrowego efektu przestrzennego w dźwięku reprodukowanym tylko przez dwa przednie głośniki
• Zintegrowany tuner cyfrowej telewizji naziemnej o standardowej rozdzielczości (MPEG-2, umożliwiający także odbiór kanałów analogowych)
• Zintegrowany tuner cyfrowej telewizji kablowej (zależnie od kraju i tylko dla obsługiwanych operatorów)
• Możliwość montażu na ścianie z użyciem oferowanego oddzielnie uchwytu ściennego SU-WL500
• Pobór mocy: 0,19 W w trybie czuwania, 222 W podczas pracy
• Dostępność od czerwca 2008 r.
• Bardzo łatwa rejestracja telewizora BRAVIA połączona z udziałem w programie My Sony
 

armino

New member
dzięki, kiki, ale to są dane techniczne, a jakieś Twoje zdanie na ten temat ???
Będzie to na cyfrowym polsacie chodziło ? Coś unikasz odpowiedzi na to pytanko... Ale i tak wielkie dzieki za to co napisałeś...pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie znam jeszcze tego modelu. Więc nie będę ściemniał.
Wiem tylko że jest słabszy od serii W 4000.
 

armino

New member
no właśnie !!! i o to mi chodziło... czyli skoro jest słabszy od modelu w, to samsung będzie lepszym wyborem ? Bo seria w kończy się na 46 calach niestety... a ja zdecydowanie wolałbym 52... Hihi, i tu się objawia dramatyzm sytuacji... dzięki za szczerość kiki...
 

valdi57

New member
kolego armino
nie słuchaj opowiesci o wyższości swiat bozego narodzenia nad wielkanocą
po prostu idz do sklepu i kaz sobie właczyć obydwa telewizory i porównaj
Nie zachłystuj sie opowiesciami ze czarny to czarny.Czarnych jest tyle odcieni ze dla jednego taki odcien jest ok dla innego inny
Przeciez w samsungu czarny nie jest zielonym no nie
Zaufaj swoim zmysłom to jest podstawa a nie w jakies tam opowiesci
pozdrawiam
 
Do góry