Samsung czy Sharp proszę o poradę

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jakość dopiero docenia się w trakcie obcowania, ale jak się zauważy jej brak - to robi się szkoda na sercu, bo dopłata duża nie jest.
Jeśli przedkładasz wielkość to Toshiba będzie extra rozwiązaniem i też w klasie cenowej.
 

Adamwl

New member
Dzięki, masz rację.
Wybór się doprecyzowuje.
Byłem ponownie w EURO, bardziej świadomie obejrzeć wybrane modele.
Stanowiska firmowe mają podłączony sygnał dobrej jakości, jednak ustawienia to loteria.
Niemniej Samsungi wyglądają jakby miały włączony tryb dynamiczny, efekciarsko, męcząco.
D6500 ma ładniejszą subiektywnie obudowę od D6750.
Jednak są to multimedialene TV.
Sharp zarówno LE830 jak i LE630 wyglądają i odbierają świetnie.
Wspomniana Toshiba TL838 rewelacyjna obudowa, wąska, matowa.
Ocena obrazu żadna, choć na tym samym sygnale, Sharp LE630 i Sony EX720 stojące obok, wydawały się mieć słabszą czerń.
LG wygląda nieżle, cena też ok, ale jakoś mnie nie przekonuje :)
Świetnie wygląda i piękny obraz ma Toshiba 42WL863, jednak nie ta cena.

Czy decydując się na zakup Toshiby (TL838 ), warto rozważyć jeszcze
Toshiba 42VL863 ?
 
Ostatnia edycja:

Adamwl

New member
TV zakupiony, dziękuję za udział i odpowiedzi w wątku.
Z ostatecznej 3 ;

Samsung 40D6750 /odpadł za cenę,lustro matrycy i kontrowersyjne oceny)
Sharp 40LE830 /cena, dostępność/
Toshiba 40TL838

wybrałem Toshibę.
Ok. 1000,- mniej w stosunku do Sharpa, i choć brak okularów w zestawie, rozbudowanego internetu i 2D->3D, z których to gadżetów nie korzystam,
to z obrazu i wyglądu TV jestem bardzo zadowolony.
 

arczixus

New member
Witam
A ja się chciałem dowiedzieć czy ta toshiba tl838 ma "oryginalne" 100hz czy tak naprawdę (jak np w samsungu 5500) jest 50hz i procesor przetwarza na 100hz lub wiecej?:?
 

luko80

New member
Adamwl,
napisz proszę jak wrażenia z oglądania tej TL838 już w domu?
Ja też rozważam 40TL838 oraz Sharp 40LE630E (tylko te 2 modele) i mam mętlik w głowie :)

Interesuje mnie głównie to, czy Ty też doświadczyłeś jakichś przycinek w obrazie, o których tu na forum kilka osób pisało?
 
Ostatnia edycja:

Adamwl

New member
Adamwl,
napisz proszę jak wrażenia z oglądania tej TL838 już w domu?
Ja też rozważam 40TL838 oraz Sharp 40LE630E (tylko te 2 modele) i mam mętlik w głowie :)

Interesuje mnie głównie to, czy Ty też doświadczyłeś jakichś przycinek w obrazie, o których tu na forum kilka osób pisało?

Również oglądałem tego Sharpa 630 obraz był naprawdę niezły.
Toshibę wybrałem z uwagi na;
- test pozytywny, bardzo :)
- 3D z którego narazie nie korzystam
- świetny wygląd, "lekki" / mała ramka

TV dostarcza zabawy na początku, choć nadal zachwyca odbiorem.
Jest bardzo dobrze, czasem jeszcze bawię się ustawieniami, które są na dzień dobry, według mnie wymagane.
Nie korzystam wiele z filmów z USB, ale z tych które odtwarzałem problemów nie było.
Obraz mnie zachwyca, a jedyne co bym zmienił to nieco większy rozmiar TV, 46'' to zbyt duży, a z 42" producenci się powoli wycofują chyba, oczywiście piszę ogólnie nie o tym modelu.
 
Ostatnia edycja:

luko80

New member
Adam,

ale czy na oglądaniu zwykłej telewizji nic się nie tnie? (bo koledzy pisali, że właśnie na tv coś się cięło; jeden nawet próbował na dwóch dekoderach...)
Ps. A Ty u jakiego operatora tv jesteś?

Pozdrawiam
 

Damixsat

New member
Jeżeli nie korzystasz z 3D to po co za to przepłacać za taką technologię? To juz wyklucza sie samo i moim zdaniem nie warto. Lepiej wybrać dobre Full HD LED i cieszyc się doskonałą jakością obrazu. Z tych dwóch modeli ciężko coś wybrać,cenowo takze prezentują się podobnie.
 

don111

Banned
Również oglądałem tego Sharpa 630 obraz był naprawdę niezły.
Toshibę wybrałem z uwagi na;
- test pozytywny, bardzo :smile:

to poczytaj jeszcze inne testy, np na digitalversus.com
Toshiba i Sharp mają tutaj zawsze maksymalne oceny, w razie czego jest podpórka, że to ocena jakości ale w danej klasie cenowej
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ma się czego obawiać. Dobre jest dobre i samo się obroni, bez względu na to co będą mówić Ci którzy tego nawet nie widzieli.
Podpisy użytkowników co do jakości obrazu w wątku , pokazują wyraźnie ile osób jest super zadowolonych.
 
Do góry