Samsung czy Philips?

alicate

New member
Witam!
Mam zamiar zakupić sobie LCD 32 cale. Cena, ktora chcialam przeznaczyc na ow TV to 3000-3500 zl. Waham się nad dwoma telewizorami, a mianowicie: Philips 32PF7411 i SAMSUNG LE32N71B. Prosiłabym bardzo o pomoc w wyborze modelu. A może ktoś zaproponuje mi inny LCD w tych granicach cenowych. Z góry dziękuję za pomoc :)
 

cinek

Member
alicate napisał:
Witam!
Mam zamiar zakupić sobie LCD 32 cale. Cena, ktora chcialam przeznaczyc na ow TV to 3000-3500 zl. Waham się nad dwoma telewizorami, a mianowicie: Philips 32PF7411 i SAMSUNG LE32N71B. Prosiłabym bardzo o pomoc w wyborze modelu. A może ktoś zaproponuje mi inny LCD w tych granicach cenowych. Z góry dziękuję za pomoc :)

Obydwa są dobre, wybór to kwestia gustu i potrzeb.
Samsung jest lepszy do sygnału HD (np. "n"), komputera, konsoli i dobrego DVD z wyjściem HDMI i scalerem do rozdzielczości HD.
Philips lepszy do sygnału PAL (kablówka, antena).
Samsung ma żywsze kolory i lepszą (nowszą) matrycę za to Philips lepiej skaluje obraz 4:3 (zwykłe progamy TV). W Samsungu jest fajny bajer - czytnik kart z aparatów cyfrowych i USB.
Czyli do "tradycyjnej" TV Philips a do innych celów Samsung.
Decyzja nalezy do Ciebie.
 

tooth

New member
Witam
Wczoraj miałem dokładnie ten sam problem, co wybrać , ograniczony budżet do 4000 tys. Skończyło się na LCD 40N71B za 5000 z kawalkiem. Uważam że co kupisz bedziesz zadowolony, oczywiście należy przyjąć że kablówka nie będzie za ciekawa czasami, ale reszta spoko.

zycze udanych zakupów
 

konklon

New member
bardzo dobry wątek. często się pisze- ale też zaczynam mieć dylemat między tymi dwoma modelami. niektórzy piszą, że samsung jest przereklamowany i że przekupuje sprzedawców z własnego doświadczenia i jedna firma i druga miała u mnie coś co mi się zepsuło,...
 

yaneq

New member
Bez reklam
osobiście do samsunga zraziłem się dwa razy. najpierw przy najnowszych tv crt, potem przy tunerze satelitarnym. choćby obraz być genialny to i tak samsunga nie kupię. to moja subbiektwyna ocena.
 

konklon

New member
kurde. czytam tutaj wszystko od miesiąca i muszę przyznać, że niekiedy zdarzają się dziwne opisy. piszę o tej wyżej- zaplanowany budzet do 4.000- kupiłem tv za ponad 5.000. a ja jednak budzet do 2.800 i za tyle chciałbym kupić o ile spadną philipsy lub samsungi. ale co lepiej nie wiem- każdy ma inne odczucia z czernią itd.
 

pandzik

Member
Bez reklam
Skończcie z tą czernią. ;)
Mając fundusz w okolicach 2,8k, 3,5 czy 4k nie licz, że kupisz idealny tv, spełniający wszystkie Twoje wymagania.
Gdyby tak było nikt nie kupowałby tv za 10k.
Niestety, drogą kompromisu musisz wybrać tv na który Cię w danej chwili stać.
 
Ostatnia edycja:

konklon

New member
zatem samsung 32"n71 na plus:
osobne połączenie z komputerem czego philips nie posiada

na minus:
niestabilna podstawka (podobno)

philips 32"7411 na plus:
pixel plus
wygląd (szkło osłaniające z przodu)

na minus:
tylko roczna gwarancja

tyle wyczytałem do tej pory bo wybieram między tymi dwoma modelami i nie wiem co wybrać. a używać chcę zarówno do tv kablowej (w przyszłości n) do dvd przez Gniazdo YPbPr ( w przyszłości pewnie hdmi) i do podłączenia do komputera.
czy ktoś widział oba modele i może coś powiedzieć aby mnie jakoś naprowadzić co lepiej mając takie dane jak mam a najlepiej większe i lepsze dane?
 

motobartcompany

New member
Miałem do czynienia z oba TV, potwierdzam to co wyżej było napisane:

Samsung poptrzebuje lepszego sygnału od philipsa, na gorszym gra gorzej, na lepszym lepiej. jeżeli kupujesz TV pod powiedzmy xboxa 360 lub ps3 samsung N71B bedzie lepszy, tak samo pod komputer. Jeżeli natomiast bedziesz śmigał pod gorszym sygnałem, kablówka, DVD to philips bedzie ciut lepszy.

Szajsung ma gorsze głośniki, ale ma USB i czytnik kart pamięci.

Ja bym wybrał N71B, ale to wszystko zależy od twoich potrzeb
 

konklon

New member
ok.
w takim razie- philips nie ma podłączenia pod komputer- ale można go podłączyć przez hdmi... co do samsunga- czy jest przejciowy kabel żeby miałz jednej strony dvi (do komputera) a z drugiej d-sub (do samsunga)?
 

mac79

New member
Większość producentów dokłada do swoich kart graficznych przejściówkę Dsub->DVI do tego kabelek DVI->HDMI i jesteś w domu....

A tak na marginesie to jaki jest sens w kupywaniu 7411 skoro wszedł na dniach do sklepów 7332, widziałem go dziś w akcji. Podłączony razem z Sony V2000 (1tys droższym sprzętem) do zwykłej kablówki, powiem szczerze że Philipsiak zjadł go na śniadanie.

pozdrawiam
 

konklon

New member
co do kabelka... połączenie w karcie d-sub mam juz zajęte przez monitor. zostało tylko dvi wolne. dlatego pytam jak można podłączyć ikomputer z dvi do wejścia w samsungu d-sub. bo jesli sie nie da to takie wejscie jest dla mnie bezużyteczne niestety.
co do tego nowego philipsa- nieźle- tylko czemu tak "tanio" na wstępie? bo dostępny dopiero od marca a od razu po 3.200.
 

mac79

New member
Jak od marca skoro już go "obadałem" w zwykłym wiejskim sklepie :D
Dlatego tak tanio bo ceny lecą na łeb na szyje.....

ps. dla tych którzy chcieli w starszych modelach serii 7.. zgasić PP, w 7332 jest taka możliwość :D
 
Do góry