samsung czy panasonic, pomoc w wyborze

Satori

New member
Witam,
Jako, że jest to mój pierwszy post, witam Was wszystkich jeszcze raz bardzo serdecznie.
Szukam tutaj rady i opinii oraz pomocy w wyborze odpowiedniego TV.
Powoli przymierzam się do kupna tv...mówię powoli, bo nastąpi to myślę za ok 3 - 4 miesięcy, im bardziej czytam i przeglądam...szukam, tym więcej mam wątpliwości co do wcześniejszych wyborów. Czasami żałuje, że wybór TV jest tak ogromny ;P.
Opiszę pokrótce specyfikacje pokoju i moje oczekiwania co do telewizora.
Pokój ma ok 18 m2, tv będzie stał pod oknem, okno wygląda na wschód więc słońce do ok godziny 13, odległość tv od kanapy to ok. 3 m.
Co się tyczy samego TV nie oglądam go zbyt dużo, ale jak już oglądam lubię pocieszyć oko wyraźnym i ostrym obrazem z odpowiednio nasyconymi i nie przekłamanymi kolorami. Nie zależy mi na 3d ale fajnie by było aby tv miał wbudowany dlna. TV będzie podpięty pod vectrę i w przyszłości będzie tez PS3. Przekątna ekranu to coś około 42 - 46 cali (na pewno nie mniej, może być więcej). Oprócz vectry od czasu do czasu filmy z usb czy tez blue ray`a.
Sprzedawcy w sklepach nakłaniali mnie i gorąco polecali jako cudo techniki samsunga np UE 46D5500...coraz bardziej szukając nie wiem czemu ale z góry skreśliłem plazmy (podobno konsole nie podpina się pod plazmy) ale po przeczytaniu pewnego wątku o plaźmie na tym forum...przekonałem się do tego rodzaju TV bardzo, bardzo mocno np model Panasonic TX-P46G30.
Chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze...co sądzicie o tych modelach, czy warto pomyśleć jest o innych modelach / markach? Czy te tv nadawać się będą pod to co wypisałem wcześniej?
Dodam jedynie że na tv chciałbym przeznaczyć mac 3,5 k.
Z góry bardzo dziękuje za uwagę oraz pomoc, przez to że będzie to mój 1 tv w życiu proszę o wyrozumiałość :)
Pozdrawiam serdecznie
Bartosz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz wiele rozbieżności.
Najwięcej ma być i tak do oglądania telewizji.
Ale obraz chcesz ostry. Jeśli dużo ma być gier to liczy się input lag i brak możliwości zrobienia powidoków.
No i cena która blokuje modele które najbardziej się nadają .
Główne skalowanie kierowałbym na plazmę do obróbki SD ale ostrość i gry oraz multimedialność w tej klasie to Samsung 46D 5500

Napisz ile % do tv a ile planujesz do gier ?
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Witam,
Jako, że jest to mój pierwszy post, witam Was wszystkich jeszcze raz bardzo serdecznie.
Szukam tutaj rady i opinii oraz pomocy w wyborze odpowiedniego TV.
Powoli przymierzam się do kupna tv...mówię powoli, bo nastąpi to myślę za ok 3 - 4 miesięcy, im bardziej czytam i przeglądam...szukam, tym więcej mam wątpliwości co do wcześniejszych wyborów. Czasami żałuje, że wybór TV jest tak ogromny ;P.
Opiszę pokrótce specyfikacje pokoju i moje oczekiwania co do telewizora.
Pokój ma ok 18 m2, tv będzie stał pod oknem, okno wygląda na wschód więc słońce do ok godziny 13, odległość tv od kanapy to ok. 3 m.
Co się tyczy samego TV nie oglądam go zbyt dużo, ale jak już oglądam lubię pocieszyć oko wyraźnym i ostrym obrazem z odpowiednio nasyconymi i nie przekłamanymi kolorami. Nie zależy mi na 3d ale fajnie by było aby tv miał wbudowany dlna. TV będzie podpięty pod vectrę i w przyszłości będzie tez PS3. Przekątna ekranu to coś około 42 - 46 cali (na pewno nie mniej, może być więcej). Oprócz vectry od czasu do czasu filmy z usb czy tez blue ray`a.
Sprzedawcy w sklepach nakłaniali mnie i gorąco polecali jako cudo techniki samsunga np UE 46D5500...coraz bardziej szukając nie wiem czemu ale z góry skreśliłem plazmy (podobno konsole nie podpina się pod plazmy) ale po przeczytaniu pewnego wątku o plaźmie na tym forum...przekonałem się do tego rodzaju TV bardzo, bardzo mocno np model Panasonic TX-P46G30.
Chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze...co sądzicie o tych modelach, czy warto pomyśleć jest o innych modelach / markach? Czy te tv nadawać się będą pod to co wypisałem wcześniej?
Dodam jedynie że na tv chciałbym przeznaczyć mac 3,5 k.
Z góry bardzo dziękuje za uwagę oraz pomoc, przez to że będzie to mój 1 tv w życiu proszę o wyrozumiałość :)
Pozdrawiam serdecznie
Bartosz
poczytaj o +/- obu TV na forum, podane TV bardzo się różnią od siebie, za mniej więcej 3,5k możesz juz kupić 50" plazmę G30 niestety tylko do końca stycznia 5 lat gwarancji od Panasonic gratis - rejestracja do połowy lutego...
 

Satori

New member
Dzięki za odp.
Co do % wykorzystania tv to PS3 przez ok. 6 mcy brak, pozostanie tylko tv...Dziewczyna będzie oglądała więcej tv a ja w późniejszym okresie będę więcej grał więc myślę 50/50
 

don111

Banned
w tej cenie kupisz 50G30 choć trochę trzeba będzie uważać na gry ze stałymi elementami na ekranie (paski itp) - poczytaj jakie są limity itd, jak temu zaradzić (było wałkowane na forum wiele razy pod hasłem - powidoki)
mimo wszystko warto bo żaden LED 42' mu nie dorówna jakością obrazu w zbliżonej kwocie, pomijam fakt że nawet porządnego 46' LEDa się nie kupi w tej cenie (chyba że jakaś wyprzedaż, okazja itp)
 

mir 37

New member
Tak, ale musisz kupić do końca stycznia i zarejestrować się do połowy lutego. Później ta promocja się kończy. Przygotuj też sobie od razu skan dowodu zakupu.

Dzięki za info, tv kupiłem przed świętami tylko nie wiedziałem że trzeba go rejestrować na stronie panasa.
 

Pioneer1980

New member
Masz wiele rozbieżności.
Najwięcej ma być i tak do oglądania telewizji.
Ale obraz chcesz ostry. Jeśli dużo ma być gier to liczy się input lag i brak możliwości zrobienia powidoków.
No i cena która blokuje modele które najbardziej się nadają .
Główne skalowanie kierowałbym na plazmę do obróbki SD ale ostrość i gry oraz multimedialność w tej klasie to Samsung 46D 5500

Napisz ile % do tv a ile planujesz do gier ?

Najlepszą plazmą na rynku Jest Panasonic vt 30.Ale nie można pisać przy wyborze i poleceniu jakiejkolwiek (tym bardziej niższej w hierarchii) plazmy o braku możliwości powstania powidoków.To może się nie stać w ogóle ale może również wystąpić .Dlatego nie można zdecydowanie tego zjawiska negować.Szczególnie przy elementach statycznych w grach.Tv głównie służy do kina domowego i tu plazmy miażdżą wszystkie dostępne lcd na rynku.
 
Do góry