Samsung C650 vs Panasonic E30E?

boney

New member
Witam,
czy jest ktoś w stanie podać jakieś podstawowe różnice między Samsungiem LE37C650, a Panasoniciem TX-L37E30?


Cenowo różnica jest nie wielka, ale jaka jest różnica w jakości obrazu/dźwięku, ilości aplikacji?
Czy jeszcze jakieś różnice poza czystymi parametrami technicznymi?


Nie wypełniam ankiety ponieważ interesują mnie tylko różnice między tymi dwoma modelami.




Pozdrawiam.
 

tdx

New member
Bez reklam
A skąd weźmiesz TV 37C650? Od kwietnia 2011 ten tv nie jest produkowany.

Jeśli chodzi o różnice to przede wszystkim porównujesz LCD z matrycą na wysoki połysk z LED'em z matową matrycą

Ładniej obraz powinien prezentować się na Samsungu + więcej formatów odtwarza z USB.

Natomiast tak jak Ci napisałem ciężko pisać o czymś czego już na rynku nie ma
 

boney

New member
Faktycznie. No w takim razie różnice między tymi TV ale 32", te są nadal produkowane i sprzedawane.

Obraz HD ładniejszy naprawdę na Samsungu? Byłem niemal przekonany, że w tej kwestii to jednak Panasonic jest górą.
 

tdx

New member
Bez reklam
Faktycznie. No w takim razie różnice między tymi TV ale 32", te są nadal produkowane i sprzedawane.

Obraz HD ładniejszy naprawdę na Samsungu? Byłem niemal przekonany, że w tej kwestii to jednak Panasonic jest górą.

Seria C już nie jest produkowana - pojedyncze szt możesz jeszcze znaleźć w odmętach internetu .
 

boney

New member
Rozumiem.

Generalnie zależy mi na tym, aby znaleźć coś lepszego od tego Samsunga C650, bo jednak jakość tamtego obrazu mnie nie powaliła. Nie twierdze oczywiście, że jest zły. Do takich warunków:

1. Odległość od ekranu: ok. 1,5-2m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Okno od zachodu
3. Jak duży jest pokój: 3x3m
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: stary kineskopowy 20"
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy HD , sport
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Wieczorem (75%) w dzień (25%)
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy małej lampce
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: chyba ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: byle dobra
12. Preferowana marka: brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach: Odbijającego się światła, słabych barw, kiepskiego dźwięku
14. Jakie urządzenia będą podłączone: PS2, laptop, ale głównie dysk zewn.
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: TV 30%, Dysk 60%, laptop 10%
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: głównie na wprost, ale z boku też się zdarza
17. Czy ważne jest wifi: Niekoniecznie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Niekoniecznie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: Niekoniecznie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : Byłoby fajnie właściwie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : Byłoby fajnie
22. Ma mieć 3D: Niekoniecznie
23. Ma mieć slot na karty SD: Niekoniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-S: raczej tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: Filmy z dysku przez USB, laptop przez HDMI
26. Jaki masz sygnał: Cyfrowy
27. Ile programów HD: 2
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: Około 5 godzin w tygodniu i do ok. 10 godzin w weekendy
28. Ma stać czy wisieć: Stać
29. Rozdzielczość: FullHD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: Na jakości obrazu HD, odtwarzaniu filmów w formacie mkv i innych popularnych formatach, na dobrym dźwięku
32. Ile osób ogląda: Najczęściej 2 , czasem 4
33. Jaka klasa cenowa: najlepiej około 2 000 PLN +/-
34. Rozmiar: 32-37"
 

boney

New member
Rozumiem. Często proponujesz też Panasonica, o którym pisałem - e30e. Czy jesteś w stanie przynajmniej nakreślić mi podstawowe różnice między nim a tym Samsungiem?


I jak wypada obraz w tym D5000 w porównaniu do C650?


Z góry wielkie dzięki za info.
 
Ostatnia edycja:

boney

New member
Byłem zdecydowany na tego Panasonica , ale zacząłem dalej czytać opinie użytkowników i są naprawdę różne...
Najpierw polecano mi właśnie 37E30E, teraz 37D5000 i w sumie to już zgłupiałem całkowicie.

Gotów jestem zapłacić do 2500 PLN, wziąść 32" ale żebym naprawdę nie miał się do czego przyczepić - żeby obraz HD i skalowanie było git, dźwięk zadowalający, żeby odczytywał różne pliki video - najważniejszy MKV. Czy wogóle takie "idealne" TV w takiej klasie cenowej istnieją? :)
 

tdx

New member
Bez reklam
Samsung D5500 choć lepiej by się sprawdził D6500 ale to wszystko kwestia kasy. Do MKV to raczej tylko samsung
 

boney

New member
Ale tam też ludzie narzekają na jakość dźwięku. A poza Samsungami inne TV nie odtwarzają MKV? A ten Panas tytułowy radzi sobie z tym formatem?
 

tdx

New member
Bez reklam
Jak chcesz mieć dobrą jakość dźwięku to i tak potrzebujesz dowolny TV podłączyć pod kino domowe. Same głośniki są fakt kiepskie ale nikt komu zależy na MKV w DTS z wdziękiem 5.1 nie będzie takiego filmu oglądał słuchając dźwięku z TV
Samsung wspiera największą liczbę formatów z USB.
Panas ogólnie wspiera MKV z DTS ale czasami nie otwiera wszystkich plików.
 

boney

New member
No z tym dźwiękiem to właściwie racja.

No to właściwie teraz pozostaje mi ten dylemat:
Samsung UE37D5500 czy Panasonic TX-L37E30E do tych moich warunków i wymagań...
 

tdx

New member
Bez reklam
Brałbym D5500 ale najlepiej zobacz jeszcze oba te TV w akcji żebyś "zobaczył różnicę" na własne oczy :)
 

boney

New member
Problem w tym, że nie bardzo mam gdzie. To co na wystawie to jednak nie to samo... Ale na pewno jeszcze spróbuje przed ostateczną decyzją.

W tym Samsungu nie ma opcji nagrywania na pendrive'a/kartę pamięci?
Bo z tego co czytałem, to w Panasie jest taka opcja.

Też ogólnie skłaniam się ku temu Samsungowi, ale chciałbym, żeby ktoś kto miał doczynienia z tymi obydwoma TV stwierdził który ma tak najlepszy ładniejszy obraz HD/SD.
 

tdx

New member
Bez reklam
codziennie mam do czynienia z tymi TV i piszę Ci że obraz jest lepszy na samsungu mimo pseudo 100Hz :)
PVR działa tylko z DVB-T/C więc nie myśl sobie że na panasie będziesz mógł nagrywać z zewnętrznego źródła...
Natomiast w PANASIE od razu będziesz mieć 5 lat gwarancji od producenta
 

boney

New member
O tej gwarancji wiem, dobre posunięcie ze strony Panasonica..
Ale raczej jestem zdecydowany na Samsunga.

A przychodzi Ci może na myśl jeszcze jakiś TV może ze stajni Sharpa, lub Lg, który mógłby z nim konkurować apropo moich wymagań? Tak do 2.5k?

Zawracam trochę gitarę, ale jak mam możliwość podpytać kogoś w temacie, to chcę to wykorzystać, żeby dobrze trafić :)
 

boney

New member
A miałeś możliwość porównania go z tym tytułowym C650? Jak wypada jakość obrazu/dźwięku?

Bo jeśli jest np. gorzej lub tak samo, to raczej wolę więcej dołożyć i kupić coś co mnie w pełni zadowoli.
 

boney

New member
No na pewno jest to dużo lepszy obraz. Ale jest to też dosyć spora różnica różnica, dlatego prosiłem o odniesienie do tego modelu z tamtego roku - C650.
 
Do góry