Samsung c650 - problem z DLNA

piotrek19832

New member
Witam,
podłączyłem komputer z telewizorem za pomocą drugiej karty sieciowej w komputerze. Telewizor widzi udostępnione pliki natomiast żadnego z nich nie chce odtworzyć, pomimo, że te same pliki odtwarza bez problemu z pendriva. W czym może leżeć tego przyczyna?

Dzięki za sugestie i pomoc.
 

kuczera

New member
zaleca się aby tv i komp. były w tej samej postaci. należy upewnić się, że pierwsze 3 fragmenty maski podsieci tv i adresu ip komputera pc są takie same oraz że tylko ostatni fragment (adres hosta) jest inny.

INSTRUKCJA OBSŁUGI
 

jaca82pl

New member
A ja mam znowu problem z filmem mkv.

Przez DLNA w tv nie mam opcji wyboru języka odtwarzanego filmu... z to ten sam film po podłączeniu przez usb ma opcję wyboru języka ...

używam samsung pc share manager 4.1 .... możliwe, że to wina programu udostępniającego film ?
 

jaca82pl

New member
Wita, jeżeli tv nie umie odtworzyć filmu po przez DLNA, to jest wina kodeków w kompie....
aby użyć kodeków w tv, film musi być podłączony poprzez usb... dysk usb.
 
Wita, jeżeli tv nie umie odtworzyć filmu po przez DLNA, to jest wina kodeków w kompie....
aby użyć kodeków w tv, film musi być podłączony poprzez usb... dysk usb.

Jest to wina tylko i wyłącznie TV. Telewizor przez DLNA odtwarza te same pliki co przez USB, po prostu w skrócie DLNA to taki dysk sieciowy.
 

darken

New member
wydaje mi sie ze z tym dlna to nie dokonca taka oczywista sprawa i wiele zalezy od samego programu i kompa z ktorego jest odtwarzany plik.
Wnioskuje to na swoim przykladzie a mianowicie:
- TV podlączony dysk usb lub pendrive all filmy ida bez problemu mozliwe przewjanie wybor scen i sciezki dzwiekowej
- TV i dlna na programie samsunga ver 4.2 tv widzi all pliki niestety nie odtwaza nic poprostu zero porazka na calej lini nawet zwykle dvix nie ida i mp3 tez
- TV i dlna na programie Wild Media Serwer all dziala bez zarzutu pliki odtwazane bez wyjatku

Wiec wniosek taki że niestety program samsunga jest niedopracowany i sa z nim problemy.
Niestety nie wiem z czego to wynika i gdzie tkwi problem ja poprostu olałem soft samsunga i uzywam wms lub dysku
 
wydaje mi sie ze z tym dlna to nie dokonca taka oczywista sprawa i wiele zalezy od samego programu i kompa z ktorego jest odtwarzany plik.
Wnioskuje to na swoim przykladzie a mianowicie:
- TV podlączony dysk usb lub pendrive all filmy ida bez problemu mozliwe przewjanie wybor scen i sciezki dzwiekowej
- TV i dlna na programie samsunga ver 4.2 tv widzi all pliki niestety nie odtwaza nic poprostu zero porazka na calej lini nawet zwykle dvix nie ida i mp3 tez
- TV i dlna na programie Wild Media Serwer all dziala bez zarzutu pliki odtwazane bez wyjatku

Wiec wniosek taki że niestety program samsunga jest niedopracowany i sa z nim problemy.
Niestety nie wiem z czego to wynika i gdzie tkwi problem ja poprostu olałem soft samsunga i uzywam wms lub dysku

Co do opracowania programu to się zgodzę, że niedopracowany, ale mnie śmigają pliki które chcę.
Ściągnij sobie nowy program Samsunga DLNA pt. AllShare 2.0, który teoretycznie jest do telewizorów serii UE..D8000, lecz mimo tego działa na serii C.

Uwagi do programu AllShare 2.0 na forum pod linkiem:
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/66206-allshare-2-0-a.html

Link do AllShare 2.0:
Już dzisiaj zapoznaj się z telewizorem przyszłości. Przyłącz się do nas. - UE40D8000 - LED - Telewizory | SAMSUNG
 
Do góry