samsung c650 połączenie z ruterem

makarbo

New member
UDAŁO MI SIE :D

panowie..po 1 trzeba wpisac adres mac telewizora, ktora jest wyswietlana przy tescie do waszego ROUTERA (wchodzi sie do niego zazwyczaj przez przegladarke i wpisuje np 192.168.1.1)
przy dodaniu mac adresu tv musicie dac by wykrywanie w routerze bylo wlaczone
teraz wazne! trzeba w opcjach firewalla poustawiac by mogl wykrywac inne polaczenia z seci bo to firewall to blokuje.
no i nagle cos pieknego..testy przeszly :D
powodzenia wszystkim i dobrej zabawy na neciku przy 40 calach :D

ps od kazdego piwko jak sie uda ;)))
marcos2mm ...to teraz po kolei jak to zrobiles bo jestem z lekka zielony w ustawieniach routera

mama tp-linka 8910G...niestety nie ma tam opcji calkowitego wylaczenia FIREWALLA...trzeba kombinowac

napisz krok po kroku jak to zrobiles bo tu sa zieloni ludzie ;)

pozdrawiam
M
 

jose13

New member
Linksys wag200 +karta sieciowa wireless intellinet usb adapter(ok60zl) i działa ok
NA TV usatwiamyo włożeniu pojawi się komunikat czy "pbtc" czy "ogólna" czy "anuluj" wybieramy ogólna typ sieci -bezprzewodowa konfiguracja sieci swl- wyłączone Wybieramy naszą sieć z listy i konfigurujemy
IP 192.168.1.102-chyba że mamy więcej urządzeń załączonych to wyżej np103,lub 104
maska 255.255.255.0
brama 192.168.1.1
dns : -to sprawdzamy w laptopie wpisujac w wierszu poleceń ipconfig /all i na dole powinno być.Mozna robić "test sieci"w tv i pokazuje co jest źle.Telewizor łączy się ładnie z routerem.Powodzenia
 
Ostatnia edycja:

jose13

New member
Intellinet Wireless 802.11n USB Adapter 300N model 523974
...ale widze że ceny od czasu mojego zakupu podskoczyły (na amazon 35.99 dolca)
 

cjb

New member
Intellinet Wireless 802.11n USB Adapter 300N model 523974
...ale widze że ceny od czasu mojego zakupu podskoczyły (na amazon 35.99 dolca)
W PL znalazłem cenę: 119zł. Są tańsze karty (np. D-Link) działające pod C650, ale dzięki za info - na pewno komuś się przyda.
 

lukspi

New member
Witam,
podczas podłączenia internetu do TV Samsung 650 w konfiguracji auto wyskakuje mi błąd w ostatniej pozycji podczas testu połączenia:

Adres Mac - ok
Adres IP, - ok
Brama - ok
Testu usługi internetowej:połączenie z urządzeniem zewnętrznym nie powiodło się .Skontaktuj się z dostawcą usług internetowych.


W przypadku konfiguracji ręcznej "wysypuje" się na Bramce.
Mam kablówkę w Aster City.
Czy ktoś wie co może byc przyczyną?
Dziękuje za pomoc
 

lukspi

New member
Witam,
Podczas podłączenia kabla internteogwego do TV Samsung 650 w konfiguracji auto wyskakuje mi następujacy komunikat:
MAC-ok
Adres IP-ok
Bramka- Ok
Test: brak połączenia internetowego skontaktuj się z dostawcą usługi internetowej.

W konfiguracji ręcznej: wyskakuje mi błąd już na bramce.
Mam kablówkę z inernetem w Aster City.
Czy ktoś wie jaka jest przyczyna?
dziękuję za pomoc
 

marcos2mm

New member
ok panowie (i panie jesli tutaj takowe sa) ;)
adres mac waszego samsunga znajduje sie w miejscu gdzie robicie test sieci
wyswietla sie on na poczatku. musicie go spisac na kartke i kiedy wejdziecie do swojego routera musicie wpisac ten adres tam (po prostu by siec go dopuszczala!) kiedy to zrobicie nastepnie musicie pobawic sie firewallem w zaleznosci od routera i wylaczyc funkcje blokowania innych urzadzen ktore chca sie z nim polaczyc.. ja tak zrobilem i mi test poszedl calkowicie
pozdr
 

Wolftomb

New member
Ja wywaliłem swój ruter i połączyłem bezpośredni do rutera mojego dostawcy internetu bezprzewodowego. Poszło ale trzeba było wpisywać wszystko ręcznie, opcja auto nie dawała rady. Problem jest w moim ruterze za nic w świecie nie mogę go ustawić. Po podłączeniu telewizora do mojego rutera kablem w sieci brak dostępu do internetu tak jakby telewizor wszystko blokował. Mam ruter Black Box v1.4.2.I
 

Mariu

Member
U mnie jest ten sam problem.Jak TV jest dluzej w stanie standby to po wlaczeniu nie dziala siec.Nawet lampka sie nie pali.Pomaga wylaczenie i wlaczenie piltem,w tedy dziala bez pbrblemu.Wyglada na to ze po dluzszym przebywaniu karta sieciowa TV sie chyba calkiem wylacza.
Moj router to TP-Link WR340G
 

Wolftomb

New member
W jakim trybie powinien pracować AP?
Gateway: In this mode, the device is supposed to connect to internet via ADSL/Cable Modem. The NAT is enabled and PCs in LAN ports share the same IP to ISP through WAN port. The connection type can be setup in WAN page by using PPPOE, DHCP client, PPTP client or static IP.

Bridge: In this mode, all ethernet ports and wireless interface are bridged together and NAT function is disabled. All the WAN related function and firewall are not supported.

Wireless ISP: In this mode, all ethernet ports are bridged together and the wireless client will connect to ISP access point. The NAT is enabled and PCs in ethernet ports share the same IP to ISP through wireless LAN. You must set the wireless to client mode first and connect to the ISP AP in Site-Survey page. The connection type can be setup in WAN page by using PPPOE, DHCP client, PPTP client or static IP.

Ruter z internetem połączony za pomocą kabla z innego rutera.

Cała siec działa mi na Gateway:. Niestety z telewizorem nie chce działać.
 

Wolftomb

New member
Po wielu próbach udało się.
Brakowało jednego uruchomionego protokołu w ustawieniach rutera.
Czyli uPNP.

Teraz wszystko śmiga.

Telewizora nie odłączałem z zasilania. LCD jest wyłączany z pilota.
 

karooluss

New member
A może mi ktoś pomoże... mam router CERBERUS P 6331-4A i za nic nie che się połączyć z TV... próbowałem z WEP, potem usunąłem WEP - bez różnicy. Kolega coś wspomniał o PnUp czy coś w tym stylu , bez zmian... Dodam, że mam drugi Router Belkin i z nim łaczy sie bezproblemowo. Na co zwrócić uwagę w ustawieniach Routera ?
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
W jakim trybie powinien pracować AP?
Gateway: In this mode, the device is supposed to connect to internet via ADSL/Cable Modem. The NAT is enabled and PCs in LAN ports share the same IP to ISP through WAN port. The connection type can be setup in WAN page by using PPPOE, DHCP client, PPTP client or static IP.

Bridge: In this mode, all ethernet ports and wireless interface are bridged together and NAT function is disabled. All the WAN related function and firewall are not supported.

Wireless ISP: In this mode, all ethernet ports are bridged together and the wireless client will connect to ISP access point. The NAT is enabled and PCs in ethernet ports share the same IP to ISP through wireless LAN. You must set the wireless to client mode first and connect to the ISP AP in Site-Survey page. The connection type can be setup in WAN page by using PPPOE, DHCP client, PPTP client or static IP.

tak dla potomnych ... :)
* Tryb WISP Mode – urządzenie może pracować w trybie APC z włączonym Routerem (port WAN na interfejsie radiowym – NAT od strony radia do ethernetu). Wszystkie 5-portów LAN pracują jako switch i umożliwiają przyłączenie komputerów klienckich. Funkcjonalność ta jest szczególnie przydatna dla dostawców bezprzewodowego dostępu do Internetu. Połączenie może być ustalone w zakładce WAN jako IP statyczny, PPPoE, DHCP i PPTP klient.
* Tryb Bridge – wszystkie interfejsy są mostkowane i pozwalają na transparentne przyłączenie komputerów w sieci LAN. Interfejs radiowy może pracować w tym trybie jako AP/APC lub WDS.
* Tryb Gateway – urządzenie pracuje jako typowy Router z portem WAN na porcie LAN 1. Połączenie może być ustalone w zakładce WAN jako IP statyczny, PPPoE, DHCP i PPTP klient.


używam 2 BlackBox-ów wersja firmware v1.4.6.I

pracują wysmienicie
 
Do góry