samsung c650 połączenie z ruterem

fidodido

New member
Ja mam router Pentagram P6361 i mam taki sam problem jak opisany w tym wątku. Net raz jest raz nie ma pomaga wyciągnięcie wtyczki przy routerze lub wyjęcie zasilania z routera. Nie ma reguły czy mam TV ustawione na auto czy ręcznie, nie pomogło tez na sztywno przypisanie IP do MAC'a karty TV.
 

wildthink

New member
To muszę powiedzieć, że u mnie net w TV zadziałał od razu po podłączeniu do rutera. Specjalnie na tę okoliczność kupiłem Netgeara WNR3500L. Na początek poszedł na oryginalnym sofcie - jedyne co zrobiłem to klonowanie MAC karty komputera, żeby mój dostawca internetu mnie nie zablokował. PC sharing działał bez zarzutu, ale router ma złącze USB i zewnętrzny dysk chciałem podłączyć właśnie do niego, a nie do TV, żeby nie przenosić dysku do PC celem wgrania nowych "treści" i z powrotem do TV. Wgrałem więc do routera DD-WRT, ale ten soft nie widzi dysków sformatowanych w NTFS (co ciekawe 16GB pendrive w tym formacie był obsługiwany, ale już zew. dysk - nie). Poszło więc do routera tomato w najnowszej wersji i wszystko chodzi jak trzeba. Odpada więc włączanie PC-ta aby udostępnić pliki, nie muszę również latać od pc do tv z dyskiem. Sprawę załatwia "rozwojowy" router.
 

darken

New member
witam
rozumiem ze masz teraz Netgeara WNR3500L z firmwarem od tomato i wszystko smiga jak powinno czyli dysk normalnie widziany w ntfs i tv zawsze widzi neta??
 

wildthink

New member
witam
rozumiem ze masz teraz Netgeara WNR3500L z firmwarem od tomato i wszystko smiga jak powinno czyli dysk normalnie widziany w ntfs i tv zawsze widzi neta??
Tak dysk w ntfs, tv neta widzi zawsze, filmy z dysku podpiętego do routera chodzą, napisy prawdopodobnie też (nie było jeszcze okazji sprawdzić - praca, praca...). Nie działa wznowienie filmu z miejsca, gdzie się zakończyło poprzednio.
 

naweq

New member
do listy nie obsługiwanych routerów można dopisać Dir -615 raz działa a raz nie. Natomiast do działających Pentagram 6381-2 - działa wyśmienicie i bez żadnego problemu. Serwis Dlinka chce pomóc ale potrzebuje model chipsetu karty sieciowej z TV.
 

slawinio82

New member
Panowie to jak w końcu jest z tym połączeniem. Mam w domu ruter i net bezprzewodowo po domu. Można podpiać le40c650 do drugiego rutera zeby komunikował sie bezprzewodowo z tym pierwszym. Pytam bo nie chce ciągnąć kabla z drugiego pokoju od rutera do lcd.

pzdr
 

darken

New member
rozumiem ze chcesz podpiac tv do routera nr2 a net masz podpiety do routera nr1 i chcesz zeby router nr2 pobieram bezprzewodowo internet z routera nr1 i udostepnial go tv??
rozumiem ze router nr2 moze pobierac sygnal bezprzewodowo ( powiem szczerze ze nie znam takiego routera ktory moze pobieraz net bez wpiecia kabla bezprzewodowo)

nie lepiej kupic odbiornik wi-fi samsunga tudziesz sa dzialajace ponoc innych firm. a nie bawic sie z 2 routerami ??
 

slawinio82

New member
no niby masz racje. ALe odbiornik samsunga to wydatek ponad 2 stówy. pisałeś ze jakieś inne firmy jeszcze działają z tym telewizorem. jeżeli ktoś wie jakie i używa czegoś takiego niech napisze.


pzdr
 

verzich

New member
no niby masz racje. ALe odbiornik samsunga to wydatek ponad 2 stówy. pisałeś ze jakieś inne firmy jeszcze działają z tym telewizorem. jeżeli ktoś wie jakie i używa czegoś takiego niech napisze.


pzdr

Witam.
Z moim telewizorem działa karta EDIMAX EW-7718Un. Jeśli jesteś zainteresowany to wyśle ci taką ze sklepu w którym pracuje mój znajomy i mi ją kiedyś udostępnił. Z wysyłką kurierem to wychodziło 120 zł.
 

Maniek32

New member
do listy nie obsługiwanych routerów można dopisać Dir -615 raz działa a raz nie. Natomiast do działających Pentagram 6381-2 - działa wyśmienicie i bez żadnego problemu. Serwis Dlinka chce pomóc ale potrzebuje model chipsetu karty sieciowej z TV.

Witam ,a nie wiesz czy można gdzieś dostać jeszcze w internecie oprócz allegro ten model Pentagrama bo zamierzam kupić jakiś router ale widzę że z wieloma są problemy a ja niebardzo się na tym wszystkim znam dlatego chciałbym kupic coś sprawdzonego a z tego co sprawdzałem w sklepach internetowych to są już raczej wycowane ze sprzedaży a do najbliższego MM lub Saturna mam daleko bo w mojej mieścinie nie ma.
A może ktoś poleci jakiś inny działający? który jest obecnie w sprzedaży.
 

mrq

New member
Witam,

mam gorącą prośbę do kolegów, którym udało się skonfigurować C650 wraz z routerem. Jestem kompletnie zielony w kwestii sieci- myslę więc, że dla Was będzie to proste- dla mnie nie do przeskoczenia.

Zakupiłem router TpLink WR841N (TL-WR841N) i nie za bardzo wiem co powinienem ustawić, żeby wszystko dzialalo.

* Czy najpierw musze skonfigurowac TPlinka za posrednictwem kabla z mojego komputera czy wystarczy podpiac na kablu do TV i tam zmieniac ustawienia?

* Chcialbym wzmocnic sygnal bezprzewodowy w moim domu (internet dostarczany przez Neostrade- zamienilem LiveBoxa na TPlinka TD-W8960N)- rozumiem, ze w routerze przt TV musze wlaczyc odpowiednia funkcje.

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc!
 

verzich

New member
Witam,

mam gorącą prośbę do kolegów, którym udało się skonfigurować C650 wraz z routerem. Jestem kompletnie zielony w kwestii sieci- myslę więc, że dla Was będzie to proste- dla mnie nie do przeskoczenia.

Zakupiłem router TpLink WR841N (TL-WR841N) i nie za bardzo wiem co powinienem ustawić, żeby wszystko dzialalo.

* Czy najpierw musze skonfigurowac TPlinka za posrednictwem kabla z mojego komputera czy wystarczy podpiac na kablu do TV i tam zmieniac ustawienia?

* Chcialbym wzmocnic sygnal bezprzewodowy w moim domu (internet dostarczany przez Neostrade- zamienilem LiveBoxa na TPlinka TD-W8960N)- rozumiem, ze w routerze przt TV musze wlaczyc odpowiednia funkcje.

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc!
Witam.
Czy router przy TV ma funkcje Access Point Client?
 

mrq

New member
Według mnie to ten ruter nie ma funkcji AP Client.
Czyli nie połączysz go bezprzewodowo z innym routerem Wi-Fi.

rozumiem, ze tryb pracy "Access Point" (tak jest opisane w aukcji allegro, na ktorej kupilem sprzet: TP-LINK TL-WR841N ROUTER 300Mbps WIFI ASTER GW30MC (1299018817) - Aukcje internetowe Allegro) to nie to samo co tryb "Access Point Client"?

Czy mozesz zatem poradzic mi zakup jakiegos innego routera z funkcja Acces Point (w standardzie N z predkoscia do 300Mbps)?

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

verzich

New member
rozumiem, ze tryb pracy "Accesa Point" (tak jest opisane w aukcji allegro, na ktorej kupilem sprzet: TP-LINK TL-WR841N ROUTER 300Mbps WIFI ASTER GW30MC (1299018817) - Aukcje internetowe Allegro) to nie to samo co "Access Point Client"?

Czy mozesz zatem poradzic mi zakup jakiegos innego routera z funkcja Acces Point (w standardzie N z predkoscia do 300Mbps)?

Pozdrawiam,
Parę postów wcześniej polecałem karte usb EDIMAX EW-7718Un która pracuje w standardzie 802.11n Draft 2.0
Ale jeżeli chodzi ci o AP to może TP-LINK TL-WA901ND. Myślę że to powinno zadziałać.
 

mrq

New member
Parę postów wcześniej polecałem karte usb EDIMAX EW-7718Un która pracuje w standardzie 802.11n Draft 2.0
Ale jeżeli chodzi ci o AP to może TP-LINK TL-WA901ND. Myślę że to powinno zadziałać.

Witam,

karta na USB odpada- chce do tego urzadzenia podlaczyc poza samsungiem C650 odtwarzacz multimedialny HDD IcyBox, ktory tez ma wyjscie LAN. Ewentualnie moge kupic dwie karty usb do kazdego ze urzadzen:)

Sprawdzalem TP-Linka, ktorego poleciles wyzej- to jest Access Point. Czy w moim wypadku powinienem szukac AP czy Routera z funkcja AP Client?

Tak jak mowilem- chcialbym, zeby TV i IcyBox mialy mozliwosc komunikacji z interenetem (WiFi) i podlaczenia do sieci lokalnej- tez bezprzewodowo.

Pozdrawiam,

Tomek
 
Ostatnia edycja:

verzich

New member
Witam,

karta na USB odpada- chce do tego urzadzenia podlaczyc poza samsungiem C650 odtwarzacz multimedialny HDD IcyBox, ktory tez ma wyjscie LAN. Ewentualnie moge kupic dwie karty usb do kazdego ze urzadzen:)

Sprawdzalem TP-Linka, ktorego poleciles wyzej- to jest Access Point. Czy w moim wypadku powinienem szukac AP czy Routera z funkcja AP Client?

Tak jak mowilem- chcialbym, zeby TV i IcyBox mialy mozliwosc komunikacji z interenetem (WiFi) i podlaczenia do sieci lokalnej- tez bezprzewodowo.

Pozdrawiam,

Tomek

Witam.
Według mnie najprościej byłoby kupić dwie kartu WLAN USB, wystarczy połączyć z routerem ADSL i powinno działać. Z AP w trybie APC też nie powinno być większych problemów, pod warunkiem że AP ma więcej niż jeden port LAN, bo chcesz kablem podłączyć TV i IcyBox. No i Router z funkcją APC też by musiał mieć minimum dwa porty LAN i żeby się dało wyłączyć przydzielanie IP z DHCP.
 
Do góry