Samsung c650 - hbbtv

sebku1

New member
Witam,

Czy udało się komuś uruchomić HBBTV na Samsnugu C650. Próbowałem włączyć zgodnie z opisem na Samy Go, ale niestety nie mogę włączyć w menu HBBTV. Chciałem podać link, ale mam za mało wypowiedzi.

Dla zainteresowanych : wpiszcie w google:How to enable MHP for C-Series i kliknij pierwszy link.
Napiszcie czy u was działa i jak włączyliście.
Próbowałem zmieniać język na włoski oraz niemiecki ale nadal nie mogę włączyć HBBTV w menu.
 

Przyczajony

New member
Uaktywnić ukryte opcje można programem ruSamsungTVCommunicator.
Czytałem manual "How to enable MHP for C-Series" i niestety dla HbbTV włączenie opcji "DATA SERVICE SUPPORT" nie działa. W opcji "Info Link Country" próbowałem na Italy oraz Germany, niestety bez efektów.
 

hdtv@

New member
Witam,

przyłączam się również do pytania, mój telewizor to PS50C6500 z uruchomioną obsługą PVR ( PVR on i model ustawiony na C6900).

W menu serwisowym mam włączony "DATA SERVICE SUPPORT" i w menu telewizora faktycznie pojawia się dodatkowa opcja "automatycznie uruchamiaj dane" (czy jakoś tak).

Próbowałem zmienić w region - z EU_ALL na EU_ONLY lub EU_ITALY oraz INFO LINK COUNTRY na różne opcje ale niestety bez rezultatu.

Na niemieckim forum hifi ktoś napisał że hbb nie jest wspierane przez serie C
W google : site:hifi-forum.de hbbtv c serie

Pozdrawiam
 

fenek

Member
Koledzy wlasnie probowalem wg tego opisu z linka i doszedlem do pkt.

Scroll up to Sub Option, and press ENTER.

potem trzeba zrobic:


Scroll DOWN to ENTER DATA SERVICE SUPPORT and press the LEFT or RIGHT arrow buttons to turn it ON.

niestety takiej opcji do wyboru tam nie bylo i teraz nie wiem czy tylo u mnie tak czy trzeba w tym modelu cos innego wybrac.
 

fenek

Member
Juz sobie poradzilem. Musialem oblokowac ta funkcje poprzez ruSamsungTVCommunicator. Zrobilem dalej wszystko wg opisu. Jedna rzecz mnie dziwi gosc na fotce ma podswietlone:
Go to the menu and enable "Auto Run Data Service" (in Italy "Esec auto Servizio dati")
u mnie jest na wlaczone ale niepodswietlone wiec nie wiem czy bedzie dzialac.
A nie mam jak spprawdzic bo nie mam podpietej anteny ino lece z tunera satelitarnego.
 
Możesz sprawdzic na tunerze satelitarnym podpinając go do telewizora kablem EURO. Przewód HDMI nie przepuszcza sygnału HbbTV. No i musisz mieć do satelity ASTRA. Tam sa serisy HbbTV.
A druga sprawa: jak masz niedaleko do nadajnika telewizyjnego to wystarczy kawałek koncentryka odpowiednio zarobionego na końcu i będziesz miał DVB-T.
Zrób na szybko jakiegoś manuala z uruchomienia na C650 HbbTV
 
Ostatnia edycja:

fenek

Member
Postaram się jak odpale. Nie mam kurde euro na stanie żeby sprawdzić. Jestem blisko nadajnika ale nie mam wtyczki i kawałka kabla żeby testnac. A pozatym niebo zachmurzone i satka ledwo chodzi. Niepokoi mnie to ze u mnie ta opcja mimo ze pisze ze jest włączona to jest niepodswietlona tak jak u gościa.



Kolego aleks a czemu piszesz ze astra tylko. Tvp na hotbirdzie nie wysyłka hbbtv?

TAPATALKNIETO
 

fenek

Member
Astry nie testne bo nie mam. Ale koło weekenda skocze i kupię jakaś antenę naziemna i dam znać czy działa. Ciekawe ile potrwa ze ta usługa poleci z 13°a nie tylko z 19.2°

TAPATALKNIETO
 

hdtv@

New member
Próbowałeś w INFO LINK COUNTRY zmienić na EU_GER? Na tym ustawieniu w serii D działa HbbTV.

Niestety w moim tv (seria C) nie ma akurat tej opcji EU_GER - mam kilka innych te które próbowałem to EU_ALL EU_ONLY i EU_ITALY, dziś może spróbuje wszystkie przelecieć. W menu pojawiła się opcja "autom. uruch. danych" , jest aktywna i włączona ale niestety nic nie daje.

Jeszcze jedna sprawa : nie wiem czy to było wcześniej ale przy opisie programu (guzik info) na TVP HD pojawił się taki mały piktogram - jakby dymek. Może on oznacza że jest dostępne hbb?

Pozdrawiam
 

Przyczajony

New member
Spróbuj ustawić w "LOCAL SET" na EU_GER to powinno pomoc. Natomiast "INFO LINK COUNTRY" zostaw ustawione tak jak było oryginalnie.
 
Ostatnia edycja:

fenek

Member
Może gdzie coś jeszcze trzeba zmienić żeby zadziałało na Polskę to hbbtv. Tylko jeszcze nie wiemy co. Albo może podczas testowania nadawanie tego hbbtv szwankowało od dostawcy.

TAPATALKNIETO
 

Przyczajony

New member
Wątpię aby tak było. Seria D wspiera bez problemu Hbb a seria C niestety nie. Ja dałem już sobie z tym spokoj. Poczekam na aktualizacje firmware, może wtedy coś się zmieni.
 
Ostatnia edycja:

sebku1

New member
Na tym modelu chyba nie ma opcji HBBTV. Pozmieniałem tak jak Przyczajony i nic to nie dało. Jedyna rzecz do której doszedłem to jeżeli zmieni się język Info Link Country to wówczas odpalając internet@tv następuje skasowanie widgetów które mamy i instalacja widgetów z kraju, który wybierzemy np. Włoch lub UK . W Samsung Aplikacje równiez pojawiają się wtedy widgety dla danego kraju ;-) . Może się przydać dla kogoś kto kupił TV za granicą a chciały Iple , itp.
 
Do góry