samsung c6000 kupiłam i załuję na co zamienić

Adrian85

New member
Bez reklam
Podaj jakie to prawo, to wypożycze sobie na święta telewizor 3D.

ten tv NIE MA internet@tv.
Możesz sobie wypożyczyć...przyczepę.Jest możliwość wymiany na inny tv w tej cenie lub z dopłatą za zgodą kierownika sklepu,nie ma możliwości zwrotu gotówki czyli tak jak pisał ''tdx-dobra wola sklepu''.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Możesz sobie wypożyczyć...przyczepę.Jest możliwość wymiany na inny tv w tej cenie lub z dopłatą za zgodą kierownika sklepu,nie ma możliwości zwrotu gotówki czyli tak jak pisał ''tdx-dobra wola sklepu''.

No to poco piszesz, żę jest takie prawo do 7 dni. Prawo a dobra wola to dwie różne rzeczy. Właśnie przez takie posty, że masz prawo musze się później z ludźmi użerać!!!

Teraz wyjeżdżasz z przyczepą, zastanów się bo ktos może uwierzyć w "owe prawo" i później bedzie robił z siebie błazna. Jak piszesz to pisz odpowiedzialnie. Jedną aluzję rozumiesz, a drugiej nie. Kobieta kupiła tv i ma problem, a Ty z tym prawem.

pozdr :)
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Pomyliłem się i sprostowałem,a z tym ''obracaniem wśród sprzętu'' to się zbytnio nie przechwalaj,bo przez takich jak ty właśnie ludzie wracają do domu z byle czym,albo właśnie dlatego proszą o pomoc w wyborze na forum.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Podaj jakie to prawo, to wypożycze sobie na święta telewizor 3D.

ten tv NIE MA internet@tv.

Kolego czytanie o rtv a znanie się na nim to różnica ,jeśli kupujący udowodni że nabyty towar miał wadę w dniu zakupu to ma na to do 6 mc .Takie prawo jest np .w Niemczech i całej EU.

CYT-Niemcy wdrożyły Dyrektywę 1999/44/WE dotyczącą sprzedaży towarów konsumpcyjnych i związanych z tym gwarancji. W wyniku przyjęcia powyższych przepisów minimalny okres gwarancji wynosi w przypadku towarów 2 lata. Przyjmuje się, że każdy brak zgodności, który uwidocznił się w ciągu 6 miesięcy od daty dostawy, istniał w chwili dostawy, o ile nie dowiedziono inaczej. W tym okresie konsument ma prawo do przywrócenia zgodności towaru. Konsument może żądać wolnej od opłat naprawy lub wymiany towaru.

Istotne dla konsumentów jest również to, że po upływie okresu 6 miesięcy nadal objęci są ochroną przed wadliwymi produktami. Sprzedawca ponosi odpowiedzialność za brak zgodności w ciągu 2 lat od dostawy towaru. Jednakże, wówczas to konsument musi udowodnić, że brak zgodności istniał w momencie dostawy
.I czasami krew mnie zalewa jak tacy eksperci jak ty dają rady i mają radochę z czyjegoś nieszczęścia

Polska jest w EU i ma takie same prawa jak inni członkowie .

,Niemcy - Konsument w UE - Prawa konsumenta - Wieszjak.pl
 

ADAM12116

New member
co do buczenia to w TV gdzie były lampy buczały inwertery jak ściemnialo się ekran, w LED nie wiem czy jest inwerter, znam osobiście 1 przypadek buczącego C5000, powodem buczenia w tym egzemplarzu jest podłączenie jednocześnie euro (na takiej przejściówce co dają) i podłączeniu anteny TV, w takiej konfiguracji podłączenia zaczyna buczeć w głośnikach telewizora (jakaś masakra) jak się odłączy antenę to przestaje buczeć, całe szczęście osoba która ma ten TV używa tylko tunera zew i jak nie jest podłączona antena do wejścia antenowego TV to nic nie buczy
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Kolego czytanie o rtv a znanie się na nim to różnica ,jeśli kupujący udowodni że nabyty towar miał wadę w dniu zakupu to ma na to do 6 mc .Takie prawo jest np .w Niemczech i całej EU.

CYT-Niemcy wdrożyły Dyrektywę 1999/44/WE dotyczącą sprzedaży towarów konsumpcyjnych i związanych z tym gwarancji. W wyniku przyjęcia powyższych przepisów minimalny okres gwarancji wynosi w przypadku towarów 2 lata. Przyjmuje się, że każdy brak zgodności, który uwidocznił się w ciągu 6 miesięcy od daty dostawy, istniał w chwili dostawy, o ile nie dowiedziono inaczej. W tym okresie konsument ma prawo do przywrócenia zgodności towaru. Konsument może żądać wolnej od opłat naprawy lub wymiany towaru.

Istotne dla konsumentów jest również to, że po upływie okresu 6 miesięcy nadal objęci są ochroną przed wadliwymi produktami. Sprzedawca ponosi odpowiedzialność za brak zgodności w ciągu 2 lat od dostawy towaru. Jednakże, wówczas to konsument musi udowodnić, że brak zgodności istniał w momencie dostawy
.I czasami krew mnie zalewa jak tacy eksperci jak ty dają rady i mają radochę z czyjegoś nieszczęścia

Polska jest w EU i ma takie same prawa jak inni członkowie .

,Niemcy - Konsument w UE - Prawa konsumenta - Wieszjak.pl

Czyli w Polsce też trzeba jeździć na zimówkach tak jak w Niemczech?
Żadne prawo nie obowiązuje automatycznie w innm kraju UE. Tak samo z ziołami w Czechach czy Holandii, i co w Polsce też można, czy nie?
A co do owych 2 lat. To w polsce od 2003 obowiązuje ustawa z 22.07.2002 o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej.
pozdr
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Pomyliłem się i sprostowałem,a z tym ''obracaniem wśród sprzętu'' to się zbytnio nie przechwalaj,bo przez takich jak ty właśnie ludzie wracają do domu z byle czym,albo właśnie dlatego proszą o pomoc w wyborze na forum.

Skoro mnie nie znasz to się nie wypowiadaj. jakoś jak był watek o pomoc z dlna w Philipsie to żaden obecny tutaj specjalista nie mial nic do napisania. Poszukaj w moich postach.
:)

Powiedz mi, jak bez kontaktu ze sprzętem zakładasz, że jestes najlepszy?
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Kolego czytanie o rtv a znanie się na nim to różnica ,jeśli kupujący udowodni że nabyty towar miał wadę w dniu zakupu to ma na to do 6 mc .Takie prawo jest np .w Niemczech i całej EU.

CYT-Niemcy wdrożyły Dyrektywę 1999/44/WE dotyczącą sprzedaży towarów konsumpcyjnych i związanych z tym gwarancji. W wyniku przyjęcia powyższych przepisów minimalny okres gwarancji wynosi w przypadku towarów 2 lata. Przyjmuje się, że każdy brak zgodności, który uwidocznił się w ciągu 6 miesięcy od daty dostawy, istniał w chwili dostawy, o ile nie dowiedziono inaczej. W tym okresie konsument ma prawo do przywrócenia zgodności towaru. Konsument może żądać wolnej od opłat naprawy lub wymiany towaru.

Istotne dla konsumentów jest również to, że po upływie okresu 6 miesięcy nadal objęci są ochroną przed wadliwymi produktami. Sprzedawca ponosi odpowiedzialność za brak zgodności w ciągu 2 lat od dostawy towaru. Jednakże, wówczas to konsument musi udowodnić, że brak zgodności istniał w momencie dostawy
.I czasami krew mnie zalewa jak tacy eksperci jak ty dają rady i mają radochę z czyjegoś nieszczęścia

Polska jest w EU i ma takie same prawa jak inni członkowie .

,Niemcy - Konsument w UE - Prawa konsumenta - Wieszjak.pl


Człowieku, jesteśmy w Polsce :) a nie w Niemcach. I podkreślam jeszcze raz, prawo obowiazujące w innym kraju nie obowiązuje automatycznie w innym kraju.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Kolego czytanie o rtv a znanie się na nim to różnica ,jeśli kupujący udowodni że nabyty towar miał wadę w dniu zakupu to ma na to do 6 mc .Takie prawo jest np .w Niemczech i całej EU.

CYT-Niemcy wdrożyły Dyrektywę 1999/44/WE dotyczącą sprzedaży towarów konsumpcyjnych i związanych z tym gwarancji. W wyniku przyjęcia powyższych przepisów minimalny okres gwarancji wynosi w przypadku towarów 2 lata. Przyjmuje się, że każdy brak zgodności, który uwidocznił się w ciągu 6 miesięcy od daty dostawy, istniał w chwili dostawy, o ile nie dowiedziono inaczej. W tym okresie konsument ma prawo do przywrócenia zgodności towaru. Konsument może żądać wolnej od opłat naprawy lub wymiany towaru.

Istotne dla konsumentów jest również to, że po upływie okresu 6 miesięcy nadal objęci są ochroną przed wadliwymi produktami. Sprzedawca ponosi odpowiedzialność za brak zgodności w ciągu 2 lat od dostawy towaru. Jednakże, wówczas to konsument musi udowodnić, że brak zgodności istniał w momencie dostawy
.I czasami krew mnie zalewa jak tacy eksperci jak ty dają rady i mają radochę z czyjegoś nieszczęścia

Polska jest w EU i ma takie same prawa jak inni członkowie .

,Niemcy - Konsument w UE - Prawa konsumenta - Wieszjak.pl

Widzisz ja nie czytam o sprzęcie, a jeżeli w Niemczech jest tak różowo to czemu brałeś adwokata. Tak jak wspominałem w Polsce od 2003 jest ustawa która obowiązuje w sprzedaży konsumenckiej (z 27.07.2002). I powiedz już na spokojnie, skoro znasz się lepiej to czemu kupiłeś samsunga podświetlanego ledami? Wcale mnie nie raduje czyjeś nieszczęśćie, tylko skoro koleś pisze, że ma PRAWO oddać w ciągu 7 dni to dopiero mnie krew zalewa i Ciebie tez powinna, bo Niemcy są znani z przestrzegania i szacunku prawa.
pozdr :)
 

koder77

New member
Mam model UE40C6500 - opisałem problem w dziale serwis - nierównomierne podświetlenie. Widzę że nie jestem sam.
 

Compmaniak

New member
Takie podświetlenie to normalka za te pieniadze. Niestety tak teraz produkują badziewie w klasie mocno średniej.

TAK, nie jesteś sam. Producenci oferują badziewie w takiej a nie innej cenie i tyle. Mam to samo. Natomiast co do zgłaszania do serwisu ... jeżeli po regulacji da się znieść to proponuję nie wysyłać. Dlaczego ? Bo może wrócić np z wymienioną matrycą, albo w ogóle nowy ale jeszcze gorszy.


Kąty są jakie są, też zależy od warunków podłączenia, jasności materiału i otoczenia.
Oczywiście najmniej będzie widać niedorobionego tv jak będzie jaśniej zarówno na ekranie jak i w pomieszczeniu.

Jeżeli chodzi o obraz, to koniecznie trzeba "pobawić się" ustawieniami.
Zacząć od trybów jak: film, naturalny dynamiczny itp.

Jeżeli bardzo miga, to może jest kontrast dynamiczny na maxa ?
No i czy tv jest w trybie domowym czy sklepowym ? Bo w sklepowym po oczach może dawać.

P.S.
Odnośnie buczenia proszę sprawdzić jak będzie się sprawował separator galwaniczny na kablu od anteny. Cena to jakieś 20-25zł dostępny np w internecie na wiadomym portalu.

Swoją drogą to ten tv się uziemia na czym tylko może. Jest to uciążliwe.
 

przemek4net

New member
Hi,
mam C6000 - kupilem dosyc okazyjnie (chyba 2300 na poczatku tego roku - 2011) i tylko dlatego nie zrealizowalem swojego planu (slusznego0 - kupic najtanszy model samsunga C5xx bo:
- zadne pieniadze jak na 40c TV(1600-1700)
- technologia idzie do przodu i za 2 lata telewizory 3D turbo 500hz co kosztuja po 7 kola beda za 2-3 kola a LCD/LED nie sa niezniszczlne jak kineskopowe...

Skusilem sie cena i mam
Potwierdzam wade z nierownym podswietleniem rogow i juz mniejsze przebarwienia na calosci - widac to gdy jest ciemno a tlo jest jednolite (ten sam odcien czarnosci). Nie przeszkadza to w ogladaniu bo widac to tylko na jednolitym tle i w ciemnosci ale to jakby "kupiles dosie a nie mercedesa" - dlatego dzis kupilbym c5xx i juz (place za dosie i mam dosie)
Plusem samsungow (zakladam, ze wszystkich) - radzi sobie niezle z napisami na divix (sa jakies klopoty z synchronizacja chyba przy 23klatakch???/s ale jak na fcje wbudowana w TV jestem pozytywnie zaskoczony)
Nie mam porownania z innymi LED/LCD
To nierowne podswietlanie to ponc problem temperatury (ze niby obudowa nie na otworow i temp na to tak wplywa - nie weryfikowalem)
Pozdrawiam,
Przemek
 

r_gol

New member
Jestem posiadaczem samsunga ue40c6000 i powiem szczerze.
Najpierw trzeba wegrac najnowszy soft.
Niweluje on 90% obiawow pisanych na forum.
Oczywiscie mozna to zrobic przez pena lub podlaczajac tv pod neta.
Nastepna sprawa telewizory plaskie typu led maja szczatkowy dzwiek z uwagi na to produceci zrobili wyjscie optyczne pod amplituner bez ktorego nie ma co liczyc ze telewizor zaznie grac.

Ja osobiscie mam kino podpiete pod tv i glosniki wlaczone.


Co do mounton plusa wkurwia strasznie przy wczesnych wersjach sofru.
Przy kolejnych obraz jest typu animaja video.

Ja osobicie najbardziej sobie cenie tryb gry gdy go wlacze tv zamienia sie w monitor.
co do korekcji czarnego najlepiej poziom czerni ustawic na niski wtedy nie ma szans ze obraz jest szary.

przy nowszych wersjach softu telewizor odtwarza napisy dla mkv w formatach srt i txt. jako monitor jest swietny jednak rozdzielczosc matrycy to ok 1850x 1000 a nie full hd.
 
Do góry