Samsung BD-P3600 i LG BD390 Ktory?

Logoth

New member
Przy udostępnianiu dodaj "użytkownika" który ma prawa do tych plików... wpisz "Wszyscy" i daj jako wspołautor, wyłącz chronienie hasłem i w ogóle włącz udostępnianie w centrum udostępniania sieci. Co do samej opinii na temat odtwarzaczy, wybrałbym bez wahania LG BD390 choćby dlatego, że bez problemu widzi i odtwarza pliki z dysków z partycjami NTFS w porównaniu do Sama który widzi dysk ale nie pokazuje co jest na nim i jednoznacznie nie odtwarza... ( http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1128981&page=6 )

nie mam hdd przenosnego, ale po sieci wifi czyta mkv 8gb bez problemow.
 

jpiechocki

New member
nie mam hdd przenosnego, ale po sieci wifi czyta mkv 8gb bez problemow.


Sprawa streamingu jeszcze nie rozwiazana:(

Jeżeli chodzi o dysk....

Toshiba 320gb NTFS podpiety z przodu, niestety nie widzi, podpiety z tyłu widzi wszystko idealnie. Plik mkv o wielkości 8gb tnie obraz(szatkownica), ale moze byl uszkodzony plik. AVCHD dziala tylko na płycie, u mnie pliki z mkv + napisy srt powodują zawieszanie sie bluraya, zmiana na napisy ssa i działa idealnie, tylko boli biały kolor napisów, zleają się z bialym tłem
 

surfer

New member
Samsung BD3600

Żeby było jasne dla wszystkich
1. dysk twardy 1 TB w ntfs podłączony z przodu lub tyłu jest widziany przez BD bez kłopotu. Widzi wszystkie pliki i foldery. Jedyne co trzeba wiedzieć, to, że w zależności od zawartości foldera widzi go pod menu Video, Pic, Audio
2. pliki mkv o wielkości ponad 10Gb chodzą płynnie i bez zacięć (mowa o 1080) z napisami w formacie srt

Jeśli komuś tną się pliki mkv 1080 sprawdzić ile ścieżek dźwiękowych jest zaszytych w pliku. Gdy miałem dwie (które można było wybrać z menu audio pilotem) były zacięcia - pozostawienie jednej zlikwidowało zacięcia (zostawiłem DTS bo czyta bez problemu). Ten sam problem może wywołać wielość ścieżek dialogowych

3. po siecie (WiFi, kabel) widzi całe dyski komutera, w zależności od tego co udostępniamy. Można bez problemu udostępnić cały dysk twardy i BD widzi wszystko. Oczywiście nie wszystko można podejrzeć, ale wynika to ze specyfiki urządzenia, nie ma przecież podglądać np plików tekstowych lub zipów... :)

pozdrawiam
 

pupil

Member
A jak wygląda skalowanie dvd w tym modelu ,czy aby na pewno jest tak marnie? :confused:Jak czytałem w jednym z wcześniejszych postów.Proszę o opinie użytkowników w/w modelu.:)
 

KALAN

New member
Sprawa streamingu jeszcze nie rozwiazana:(

Jeżeli chodzi o dysk....

Toshiba 320gb NTFS podpiety z przodu, niestety nie widzi, podpiety z tyłu widzi wszystko idealnie. Plik mkv o wielkości 8gb tnie obraz(szatkownica), ale moze byl uszkodzony plik. AVCHD dziala tylko na płycie, u mnie pliki z mkv + napisy srt powodują zawieszanie sie bluraya, zmiana na napisy ssa i działa idealnie, tylko boli biały kolor napisów, zleają się z bialym tłem

O którym piszesz LG czy Samsungu ?
 

wladek_wypadek

New member
Bd P3600 nie czyta wmuxowanych napisów

Nie wiem od czego to zależy ale nie widzi w MKV wmuxowanych napisów programem MKVMerge (SRT, ASS,SSA).
Raz mi się udało wgrać, że je widział (ASS.SSA).
Fajnie by było je mieć wmyxowane w film a mogę sobie z tym poradzić.Może ktoś rozgryzł ten problem i udzieli mi rady a może jakiś inny program to robi lepiej.
Pozdrawiam
 

remo179

New member
w menu start (najprosciej) jest nazwa konta. (często oem).
w BD wybieramy auto, potem login: oem password: nic

nie podajemy nic poza loginem.

pojawi się ikonka komputera, obok cd/usb/internet.

aby zmienic dane, musimy raz wybrac manual, potem znowu auto.

w komputerze klikamy prawym na katalog, wybieramy udostępnij... dodajemy gość(czytelnik) wszyscy(czytelnik) i udostępnij.

samsung będzie widział wszystkie udostępnione katalogi+podkatalogi, łącznie z 'niedostępnymi' c$ d$ itd.

powodzenia.

Wyżej kolega podał dokładną instrukcję wyszukiwania sieci :)

Jednak ja mam mały problem innej natury a mianowicie przy wyszukiwaniu "auto" P3600 odnajduje mi tylko jeden komputer w sieci - a w danym momencie są dwa kompy z udostępnionymi danymi !? Raz udało mi się wyszukać w trybie auto obydwa kompy ale to był pojedynczy przypadek. Zazwyczaj P3600 odnajduje w otoczeniu sieciowym tylko jeden z nich (i to mnie trochę wkurza) - nie wiem dlaczego się tak dzieje :( . Z wiadomych względów przy trybie manual P3600 widzi tylko kompa z podanego wcześniej IP a ja chciałbym by w auto wyszukiwał obydwa naraz.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów wie co trzeba zrobić ??

Ps. P3600 nie widzi w otoczeniu sieciowym innych plików poza multimedialnymi video, audio, zdjęcia (avi, mkv, mp3, jpg) - tzn nie można odtworzyć na mim struktur DVD (w postaci VOB czy też ewentualnie obrazów takich płyt w postaci ISO) Poza tym wydaje się to być zbyteczne - bo niby po co jest w nim napęd bluray - odczytujący również DVD !
 

jamlasica

New member
Witam, posiadam bd 3600 , zasadniczo nie mam wielkich zastrzeżeń, skaluje dvd dobrze, bluray gites, natomiast jest problem z mkv. Filmy z dts potrafią się ciąć a w zasadzie to dźwięk się tnie. Szukam rozwiązania ale poza konwersją dts do ac3 to nic nie znajduję. Przycinanie się obrazu faktycznie można przytemperować poprzez usunięcie zbędnych ścieżek, niestety zdarzają się wyjątki i na dużych plikach dalej sie przycina. Zdarzają się również przygody w stylu przycinki okresowe co powiedzmy 20 min. Wciskam pause potem play i już dalej idzie przez 20 min bez przycinek. Ot taka ciekawostka. Co do lg, znajomy posiada 390 i z tego co wiem również narzeka na dts. Pojawiają mu się trzaski, przerwy tudzież inne dźwięki ponadnormatywne, które nie są związane z błędnym podłączeniem lub też wadą sprzętu grającego. Może to pech przy zakupie ;-). Jeżeli ktoś ma pomysł jak walczyć z przycinkami i dts to z góry dziękuje za podpowiedzi.
 

remo179

New member
Wyżej kolega podał dokładną instrukcję wyszukiwania sieci :)

Jednak ja mam mały problem innej natury a mianowicie przy wyszukiwaniu "auto" P3600 odnajduje mi tylko jeden komputer w sieci - a w danym momencie są dwa kompy z udostępnionymi danymi !? Raz udało mi się wyszukać w trybie auto obydwa kompy ale to był pojedynczy przypadek. Zazwyczaj P3600 odnajduje w otoczeniu sieciowym tylko jeden z nich (i to mnie trochę wkurza) - nie wiem dlaczego się tak dzieje :( . Z wiadomych względów przy trybie manual P3600 widzi tylko kompa z podanego wcześniej IP a ja chciałbym by w auto wyszukiwał obydwa naraz.

Czy ktoś z Was może się wypowiedzieć na powyższy temat ?
 

remo179

New member
Troszkę z innej "beczki"

Czy ktoś z kolegów zdecyduje się wgrać soft z P3600 USA do naszej wersji EU ?
tu link do samsung USA: http://www.samsung.com/us/consumer/tv-vide...&returnurl=
w/g mnie wystarczy tylko zmienić rozszerzenie XAA na XEF i wówczas dostaniemy dodatkowo dostęp do serwisów Blockbuster, Netflix oraz Pandora (zauważcie że soft USA waży prawie 80MB

Ponadto zastanawiam się czy nie zmienić sobie w P3600 kody regionu
smile.gif
- link poniżej
Samsung BD-P3600 region code - DVD Players and Blu-ray Players region codes - VideoHelp.com


czekam na chętnych i odważnych :)
 

Sn@ke

New member
Witam !
Ja troche z inna sprawa:)
Czy ma ktoś polską instrukcje obsługi do SAMSUNG BD-P3600 i może ją wrzucić na jakiegos hosta.

Pozdrawiam !
 
Do góry