Samsung B650 vs Panasonic S10

arturos1970

New member
Bez reklam
witam,jest jeszcze jedna roznica,w panasie przy ogladaniu filmow bedzie judder,a na samsungu teatr,chyba ze wylaczysz uplynniacz ruchu,zalezy kto co woli.
 

Kristobal

New member
Dopisuję się do watku, bo muszę zdecydować:

Samsung B650 50" kontra Panasonic S10 50"

Za Samsungiem przemawia - lepsza multimedialność (mkv itp) i niższa o ok. 600-700 zł cena, za Panasonikiem - gwarancja 5 lat, większa renoma ??
 

lelule

New member
Panasonic s10 nie ma wejścia USB, zresztą Panas chyba olewa sobie te wodotryski, ja mam B650 oraz Panasa v10. W mojej ocenie obraz na v10 jest zdecydowanie lepszy - nie mam wprawdzie porównania do s10 lecz obrazy w plazmach Panasa wydają się być bardziej naturalne, mi to pasi. Z drugiej strony b650 jest wygodniejszy przy oglądaniu divx - jest bardziej multimedialny. Co do ustawień obrazu to Panas jest minimalistyczny a kolory wg. mnie bardzo OK, samsung nie ma takiej czerni i pomimo tego, że Samsung deklaruje użycie matrycy z kolorami 18bit wygląda to gorzej. Co do bzyczenia - Panas cisza dopiero po przyłożeniu ucha do obudowy lekki szum, mój Samsung b650 delikatne "bzyy" słyszalne 5cm od obudowy :) później zupełna cisza...
Miałem kiedyś 42py8 Panasa i kolory w tej starszej plazmie też wydawały się być ładniejsze jednak biorąc pod uwagę szerokie spektrum ustawień jakie są dostępne w menu liczę na to, że skalibruję tego Samsunga tak jak lubię :)
 

Kristobal

New member
Oglądałem już trochę godzin obraz na mniejszym Panasie S10 - 42 cale u kolegi- i jest naprawdę rewelacyjny (kanały HD w "N").
Więc jednak zdecyduję się na Panasa P50s10 - bo i tak biorę od razu odtwarzacz bluray LG BD390 - wiec będzie z czego odtwarzać.
 

lelule

New member
Chciałbym jeszcze powiedzieć, że w sklepie miałem wrażenie, że czerń samsunga jest głębsza a w domu jest odwrotnie to panas wygrywa. Myślę, że to pokazuje, że kierując się tym co widać w sklepie możemy się mocno pomylić. :)
 

Bartek_83

New member
Jutro jadę odebrać Panasa S10E więc dla nadal nie zdecydowanych napisze za kilka dni jak odczucia z użytkowania w domu. Z tego co wyczytałem i zobaczyłem w sklepach jakość przemawia za Panasonickiem natomiast ilość funkcji za Samsungiem, zależy do czego potrzebujemy TV do oglądania czy zabawy :bober:

Pozdrawiam
 
Do góry