Samsung B650 DLNA

lukaszz

New member
Witam,
udało mi się zmusić linuxowy serwer miniDLNA do współpracy z Samsungiem B650, efekt jest taki, że tv odtwarza avi, mkv, mp3 i jpeg. Innych formatów nie próbowałem. Niestety w filmach nie działa przewijanie i oczywiście nie ma napisów.
Ogólnie bez żadnych kombinacji działa wszystko oprócz mkv, żeby zmusić tv do odtwarzania tych plików trzeba pogrzebać w źródłach programu, a dokładnie w pliku metadata.c zmieniamy linijkę:
asprintf(&m.mime, "video/x-matroska");
na
asprintf(&m.mime, "video/x-mkv");
kompilujemy program i wszystko powinno śmigać :cool:

Inna opcja to serwer Fuppes, w którym podobną zmianę robi się w pliku konfiguracyjnym, mi niestety nie udało się zmusić TV do współpracy z tym serwerem, ale zagraniczne fora donoszą, że się da.
 

ideJ

New member
Najnowsza wersja miniDLNA poprawnie obsługuje streamowanie MKV do Samsungów (choć Samsung wybrał niepoprawny mime) =o)

Pogrzebałem trochę w kodzie i udało mi się dorobić obsługę napisów. Plik z napisami musi mieć tą samą nazwę co plik filmu tylko z rozszerzeniem .srt. (Plik .srt nie musi być w tym samym katalogu co film, grunt, żeby był w jednym z katalogów podanych jako media_dir w konfiguracji i miał tą samą nazwę - uwaga na wielkości liter pod Linuxem)

Całość jest dostępna tu:
www plukwa net/cgi-bin/gitweb.cgi?p=s-minidlna.git

PS.
Jak komuś potrzebny skrypt konwertujący z mdvd, mpl2 do srt, ssa to może to się przyda www plukwa net/cgi-bin/gitweb.cgi?p=s2s.git =o)


Czy zna ktoś jakiś soft DLNA który pozwala na przewijanie na Samsungu?
 

dreamcatch

New member
A czy udało się komukolwiek ustawić jakiś serwer dlna linuxowy tak żeby były napisy w TV? Np. za pomocą transkodowania i wklejania napisów do streamu vlanem lub mplayerem. Testowałem różne skrypty znalezione na stronach, ale nic nie chce działać.
 

ideJ

New member
dreamcatch napisał:
A czy udało się komukolwiek ustawić jakiś serwer dlna linuxowy tak żeby były napisy w TV? Np. za pomocą transkodowania i wklejania napisów do streamu vlanem lub mplayerem. Testowałem różne skrypty znalezione na stronach, ale nic nie chce działać.
A po co transkodować? Przecież napisałem wyżej, że zmodyfikowałem nieco źródła miniDLNA i można streamować z napisami z Linuxa właśnie...
Wystarczy zaciągnąć źródełka, skompilować i uruchomić (oczywiście wpierw konfigurując). Gotową paczkę tgz ze źródłami możesz pobrać klikając na snapshot (kompilację jednak będziesz musiał zrobić sam - nie jest to nic trudnego)

PS.
VLAN to nie to samo co VLC a Tobie chyba o ten drugi chodziło.
 

ideJ

New member
reaper7 napisał:
jak z tego git'a skorzystać ?
jakaś wskazówka co do składni linii komend pod linuxem (żeby pobrać całe rep)?

pozdr!
Spokojnie da się znaleźć w sieci (naprawdę!) (1)
Jak Ci się nie chce bawić z git-em to zawsze możesz kliknąć na "snapshot" i dostaniesz elegancką paczkę tgz.
Rozpakować, uruchomić skrypt genconfig.sh, potem make i już masz binarkę. Jeśli brakuje Ci jakichś bibliotek w systemie to gencofig.sh poinformuje (trzeba pamiętać, że do skompilowania będą potrzebne pakiety -dev). Przykład konfiguracji jest w pliku minidlna.conf
(uwaga: make install wrzuca ten plik do /etc/ i tam też minidlna domyślnie poszukuje konfiguracji)

1 - oh well.. no dobrze:
Kod:
git clone git://www  plukwa net/s-minidlna
albo
Kod:
git clone git://www plukwa net/s-minidlna.git
(trzeba poprawić co nieco i wstawić kropki zamiast spacji - forum nadal myśli, że mam na koncie mniej niż 5 postów (sic!))
 

reaper7

New member
ok - dzięki ... nie chodziło mi dokładnie o składnie co o adres repo :)
a co do kompilacji to i tak będą u mnie kłopoty bo to ma być dla tunera z linuxem - procek typu sh4 - samo środowisko do kompilacji mam - nawet działa ale mogę mieć problem z bibliotekami związanymi z ffmpeg :(
 

dreamcatch

New member
ideJ napisał:
A po co transkodować? Przecież napisałem wyżej, że zmodyfikowałem nieco źródła miniDLNA i można streamować z napisami z Linuxa właśnie...
Wystarczy zaciągnąć źródełka, skompilować i uruchomić (oczywiście wpierw konfigurując). Gotową paczkę tgz ze źródłami możesz pobrać klikając na snapshot (kompilację jednak będziesz musiał zrobić sam - nie jest to nic trudnego)

PS.
VLAN to nie to samo co VLC a Tobie chyba o ten drugi chodziło.

A no tak racja. Jakiś zakręcony jestem :) I rzeczywiście chodziło mi o vlc...

Dziś po pracy skompiluję i zobaczę czy zadziała :) Ciekawe czy pójdzie mi to na routerze z openwrt - spróbuje też skompilować na tę plaftormę ;]

Pozdrowienia i wielkie dzięki!
 
Ostatnia edycja:

ideJ

New member
miniDLNA oryginalnie było pomyślane jako serwer UPnP/DLNA dla NASów Netgear. Zerknijcie na stronkę
www sf net/projects/minidlna
może będą jakieś dodatkowe wskazówki na temat kompilacji w środowiskach innych niż i386 czy amd64.
Ewentualnie wspólnie możemy ponaciskać na Justina Maggarda by uwzględnił moją łatkę w swoich źródłach (mój ticket w Feature Request jest ale jak na razi Justin mnie ignoruje... może jednak powinienem mu skrobnąć maila... =o)
 

dreamcatch

New member
Hmmm jednak to nie takie proste jak mi się wydawało.
Mam SDK do OpenWrt przygotowane i teraz muszę wymyślić jak powinien wyglądać Makefile, tak żeby mi to poszło na arch MIPS... :)
 

ideJ

New member
W razie jakby ktoś nie zauważył to moje poprawki są już zbędne. Justin Maggard dorobił obsługę u siebie (technicznie trochę się różni od mojego rozwiązania -- jego jest bardziej elegancka =o) i działa bardzo ładnie.
 

pmochocki

New member
ideJ,
Próbowałem najnowszą wersję MiniDLNA, ale nadal mam problemy z plikami MKV.
Posiadam telewizor Samsung C650.
Patrzyłem w źródła MiniDLNA i widzę coś takiego:
Kod:
/* From what I read, Samsung TV's expect a [wrong] MIME type of x-mkv. */
if( passed_args->client == ESamsungTV )
{
	if( strcmp(mime+6, "x-matroska") == 0 )
	{
		strcpy(mime+8, "mkv");
	}
}
Czy ja muszę przekazać jakiś parametr podczas uruchamiania MiniDLNA lub dopisać coś w pliku konfiguracyjnym, żeby MKV dobrze działało?
Z góry dzięki za pomoc.
Piotrek
 

ideJ

New member
C650 w ogóle nie widzi mkv? Czy tylko pewnych plików?

Próbowałeś na jakimś Windowsie postawić Samsung Share Manager i sprawdzić czy pokazuje pliki mkv?

Istnieje cień szansy, że Samsung zmienił albo to jak się prezentuje (już nie ESamsungTV) albo zaczął korzystać z poprawnego typu MIME.
Spróbuj odpalić z opcją -d i zobacz czy coś wyjdzie z logów.
Jeśli to tylko kwestia MIME to wystarczy wywalić te zacytowane przez Ciebie if-y
Jak sobie nie dasz rady to PM do mnie, spróbuję jakoś pomóc (ale nie przez święta)

Tak zupełnie btw:
Właśnie się powoli żegnam z DLNA... SamyGO Extensions i NFS =o)) ostatnie drobne testy i wreszcie będę mógł przewijać filmiki =o)
 
Do góry