SAMSUNG B650 a INTERNET

konradzzz

New member
Witam
Kupiłem tez samsunga tv z netem i problem z ustawieniami
Podłaczyłem go kablem lan do komputera i zainstalowalem program do samsunga tak ze tv widzi komputer . Lecz problem z ustawieniami recznymi
Aby wiedzieć jakie sa ustawienia weszlem w uruchom wpisalem cmd itp i wyswietlily mi sie parametry
IP:192,168,2,2
Maska:255,255,255,0
Brama domyslna:192,168,2,1
a co do dns niewiem gdzie to znajsc wiec pomysalem ze moze to byc adres ip autokonfiguracji i wpisalem 169,254,13,255
I problem przeskakuje mi samusng te 2 punkty adrwes mac i adres ip itp a zawiesza sie przy pakiet dla bramy i pisze ze bład brak połaczenia z bramą . Co robic ? Gdzie jest problem ?
 

konradzzz

New member
wpisałem laczy sie z brama ale przerywa odrazu i wystepuje blad . na komputerze wyskoczylo mi tez taki komunikat ze sieć nie przypisała adresu sieciowego tego komputera
 

ochomak

New member
Mam problem z wyskakującym netem po wifi. Dzwoniłem na infolinie samsunga "jakiś specjalista" stwierdził że to wina szybkości łącza. (mam teoretycznie 3072 kb/s) jak jest u was.
 

kruszonmk

New member
Witam mam problem z TV Samsung LE40C650 i podłączeniem go do routera
TP-LINK TL-WR740N niby jest wszystko w porządku ale nie do końca ponieważ TV widzi wigety wchodzę np. w IPLA i filmy są odtważane test prędkościo ok prawie 6MB w ustawieniach sieci też jest ok ale za nic niemogę wejść w zakładke Samsung APPS bo po chwili wyskoczy komunikat o zakłuceniach w sieci
czy miał ktoś podobny problem prosze o pomoc
 

tdrag

New member
Witam mam problem z TV Samsung LE40C650 i podłączeniem go do routera
TP-LINK TL-WR740N niby jest wszystko w porządku ale nie do końca ponieważ TV widzi wigety wchodzę np. w IPLA i filmy są odtważane test prędkościo ok prawie 6MB w ustawieniach sieci też jest ok ale za nic niemogę wejść w zakładke Samsung APPS bo po chwili wyskoczy komunikat o zakłuceniach w sieci
czy miał ktoś podobny problem prosze o pomoc
Kolego, pomyliłeś chyba fora, to jest temat dotyczacy serii B, ty masz C, czasem tak jest ze nie chce sie odpalic, odczekaj jakis czas i powinno wrocic do normy, pozdrawiam
 

ozzy1202

New member
Witam.
Podepnę się pod temat, żeby nie zakładać nowego.
Mam Samsunga PS50B650, od początku nie chciał uruchamiać mi się Internet@TV. Chciałbym jednak w jakiś sposób to naprawić. TV podłączony kablem do routera pracującego w trybie AP client, który jest połączony po WiFi do routera udostępniającego połączenie internetowe. Ustawienia sieciowe w TV skonfigurowane, test przechodzi bez problemu, jednak jak wcisnę przycisk Internet na pilocie, TV wyświetla "Start" później "Pobieranie" jednak zawsze po chwili wyświetla komunikat że połączenie nie powiodło się z powodu problemów z siecią. Po takiej nieudanej próbie połączenia test sieci już nie przechodzi, zatrzymuje się na pakiecie dla bramy. Sporadycznie tylko zdarzy się że po nieudanej próbie połączenia test sieci przechodzi wszystkie 4 podpunkty. Próbowałem różnych firmware'ów na TV, zawsze to samo. Co dziwne, zainstalowałem na TV NetSurf i tutaj wszystko działa, normalnie wyświetla wszystkie strony. Myślę że czasem router może blokować jakieś porty których TV używa do Internet@TV, jednak nie mogłem się nigdzie doszukać jakie porty miałyby to być. Próbowałem wpisać IP telewizora jako DMZ host w routerze (teoretycznie router przekazuje na to urządzenie wszystkie połączenia z zewnątrz oprócz tych które zostały już skonfigurowane w tabeli przekierowywania portów), lecz to też nie pomogło. Nie bardzo wiem co mogę jeszcze zrobić. Ma ktoś jakiś pomysł?
 

jakto23

New member
Witam wszystkich, posiadam tv samsung b650 i chciałbym skorzystać z internetu jako że to jedna z funkcji tego odbiornika. Nie posiadam Wi-fi pod Usbe dlatego połączyłem kablem tv z routerem. I teraz mam problem z ustawieniami. Wpisalem Adres Ip , Maske podsieci, Brame oraz Serwer Dns i wziełem TEST SIECI. Zarówno Adres Mac oraz Adres IP,podsieć, brama DNS przeszła jednak wyskoczył mi krzyżyk przy Pakiet Bramy a nastepnie jest jeszcze Pakiet dla Domeny. Co wiec zle robie ? Wszystkie dane przepisałem korzystając z CMD/IPCONFIG a DNS wzielem z google dla tepsy : 194:204:159:1. Czy moze ktos mi napisać co mam wpisać, żeby internet mi działał ? Czy wogole taka opcja router - kabel - tv sie sprawdza czy bez usbe wi-fi moge pomarzyć o necie ? Z góry dziekuje za odpowiedz - pozdrawiam

Witam, miałem podobny problem. Rozwiązanie okazało się bardzo proste. Nie wiem czy w każdym przypadku zadziała, ale u mnie wystarczyło przepiąć kabel łączący telewizor z routerem do gniazda nr 4 (w routerze). Wcześniej było w gnieździe 2 i był problem z bramą. Pozdrawiam
 
Do góry