SAMSUNG B650 a INTERNET

pawlak938

New member
po wpisaniu tego DSN jakie mi powiedziałeś pojawia się taki komunikat (Brak połączenia z brama. Sprawdź czy kabel sieciowy jest podłączony poprawnie. Sprawdź ustawienia sieci czy bieżąca brama znajduje się w sieci.) mam system Win7
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Wpisales IP Liveboxa w obu polach ? Kabel masz "orginalny" czy robiony przez Siebie ? Kurcze u mnie pieknie dziala jesli wpisuje wlasnie IP Routera w pole DNS i brame. Przechodzi testy
 

pawlak938

New member
kabel mam oryginalny z opakowania LiveBox-a IP mam wpisane i jest takie samo jak DSN i Brama
takie mam dane
Adres IP 192.168.1.1
Maske mam 255.255.255.0
Bramę 192.168.1.1
Dsn 192.168.1.1
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Adres IP 192.168.1.1
Maske mam 255.255.255.0
Bramę 192.168.1.1
Dsn 192.168.1.1

o Tu masz blad czyli w adres IP podales IP routera,wiec sie nie moze polaczyc bo jest konflikt adresów.
Wpisz inny,np 192.168.1.3 albo wiekszy bo zapewne 2 ma Twoj komputer jesli masz tylko jeden komp w domu.
 

pawlak938

New member
no w moim domu tylko 1 komputer jest ale z tego co mi wiadomo ma zmienne IP nie wiem czy to coś zmienia ale próbowałem zmienić te wartości na wyższe ale jednak to nic nie dało...
 

makarbo

New member
witam
makarbo mam dokladnie ten sam problem jak ty (dodam ze nie jestesmy jedyni) ale z ruterem linksysa wrt54gh. I powiem szczeze ze nie mam juz kompletnie zadnego pomyslu jak to rozwiazac, a probowałem wszystkiego i nic nie pomaga.
Niestety nie da sie rozwiazac tego problemu bez uzycia switcha lub wymiany routera na inny ktory bedzie dzialal.
witam
dzieki za odpowiedz darken
hmmmmmm...to w takim razie juz kapituluje i trzeba bedzie kupic jakiegos najtanszego switcha... troche to bez sensu bo bedzie zarl niepotrzebnie prad i sluzyl tylko do tego zeby bylo cywilizowane polaczenie z TV od momentu wlaczenia i bez opoznienia... Powinien to zalatwiac sam router

ale jak sie nie ma co sie lubi to wiadomo...

pozdrawiam

czytalem gdzies ze mozna sie bawic jeszcze wpisywaniem adresow MAC ..ale w moim routerze filtrowanie MAC jest tylko dla ustawien bezprzewodowych..a dla kablowych FIREWALL jest domyslnie wlaczony i nie ma zadnych ustawien filtrowania MAC...sa tylko ustawienia do IP
 

witianiewyk

New member
Mam co prawda TV LE40A756 ale podobne pytanie. Udało mi się po małej walce z siecią uruchomić połączenie z siecią po WiFi (mam adapter Samsunga). Wszystko fajnie sią łączy i wykrywa sieć...test przechodzi...na routerze TV podłączony więc sieć śmiga...I tutaj zaczynają się moje schodki:

1. Nie widzę żadnego udostępnionego na kompie foderu (zainstalowałem Samsung PC Share manager - niestety ten w zestawie na płycie nie działał...zassałem ze stronki i uruchomiłem, udostepniłem katalogi ze zdjęciami i filmami)...może to znowu ta Vista...już mam jej dosyć!!!

2. Próbowałem łączyć TV przez USB - nie wykrywa kompa

3. Próbowałem kablem siecioweym - j/w

Proszę o odpowiedź:

Co i gdzie nalezy ustawić aby móc cieszyć się możliwościami opcji sieciowych???
Czy jest możliwość przeglądania netu na TV...jeśli tak to gdzie i jak się to udostępnia???

Może te tematy już gdzieś były...ale jak wyszukiwałem...to wyświetla się to co już wiem z instrukcji...proszę więc o wyrozumiałość i nie pisanie, ze to już było...znam netykietę forum

pozdr

tez mialem tezn samo problem po zainstalowaniu Samsung PC Share manager , stworzylem folder nowy, udostepnilem go, wzocilem filmy, muze i zdjecia i ... nic... ale poradzilem sobie tak ze w "opcjacj " u gory cos tam wlaczylem i wziolem odswiez poszedlem do TV i dziala do tej pory, za kazdym razem jak wzuce w ten katalog pliki to musze uruchomic Samsung PC Share manager i wziasc ostatnia ikonke po prawej stronie, takie dwie strzalki zawiniete w kolko...
teraz jestem w pracy wiec wszystko z pamieci pisze,
pozdrawiam mam nadzieje ze pomoglem
 

witianiewyk

New member
Witam
posiadam Samsung LED UE40C6500 i mam problem z netem...
mianowicie mam rother 4 portowy 3Com-a, mam wpietego kompa i PS3 i na nich zawsze mam net, a w TV roznie bywa i nie wiem czemu to jest spowodowane. czasem sie wlaczy i moge np. radia sluchac, onet sport itp. ale juz You Tube mi nie dziala i Mapy Google, jak w to wejde to sie wczytuje... wczytuje i dupa , potem juz mi nic nie dziala wylaczam TV zasialnie, i kabel Ethernet , wlaczam i spowrotem dziala to co dzialalo, jak wejde w menadzer samsmun APSS tez sie wiesza wiec nic nie moge sobie instalowac jak robie test sieci to sie wiesza na 2/3 kroku, a najciekawsze jest ze moge wszystkie pliki sluchac i ogladac z kompa bo DLNA dziala bez zarzutu (po Ethernecie) kablu tylko ten net mnie denerwuje,
przez pierwsze dni mialem wszystko ok a po tem po ubdate sie chyba zjebalo :(, oczywiscie TV musi pograc z 5 - 10 minut zeby apssy dzialaly,
nie wiem czy oddac do serwisu, na razie dzwonie do nich od tygodnia ale ciagke mnie zbywaja ze nei ma czlowieka ktory sie zna na TV z internetem bo jest u klienta (serwis z Ciechanowa )
moze ktos pomoze?
pozdrawiam
 

gumis gusto

New member
czy ktos podlanczal pleya do samsung b650

witam, czy ktos podlanczal bezposrednio modem huawei w sieci play do tv samsung b650? jesli tak to czy dziala net a jesli nie to jak krok po kroku podlaczyc neta w tv majac do dyspozycji lapka samsung r530 z modemem huawei e1750c. za ew pomoc lub wyjasnienie niemoznosci konfiguracji z gory dziekuje.
pozdrawiam
 

Bimberboy

New member
Witam
Trochę odkopuje ale inaczej nie dało rady.
Przejrzałem chyba wszystkie tematy dotyczące Internet @TV ale nadal nie mogę znaleźć odpowiedzi na swą bolączkę, mianowicie przy konfiguracji ręcznej TV wysypuje się przy sprawdzaniu bramy.
Ustawiania montuje takie jak na forum podane czyli:
IP 192.168.1.110
Maska 255.255.255.0
IP kompa 192,168,0,1
DNS 195.225.70.229
Chcę się połączyć bezprzewodowo, natomiast mam do wyboru opcję tylko kablową w ustawieniach (WTF?)
Router TP Link TL-WR340G
Adapter Wifi d-Link Dwa 140

Ktoś mi pomoże?
 

rafc1o

New member
Cześć w końcu kupiłem tv :) padło na Samsunga le32c650 :) filmy z ubs działają , (oprócz maczety - ale to wina chyba kodeka, no i w serialu Pamiętniki Wampirów dźwięk leci za szybko). no ale chodzi mi o internet@TV -
Mianowicie : mam internet z netii czyli modem sagem f@st 804. i tym się łączę z laptopem.(laptop ma wifi)
Co mam kupić żeby działała funkcja Internet@Tv ?? (router, kable, ).
Pomożecie??
 

markoza

New member
Witam
Trochę odkopuje ale inaczej nie dało rady.
Przejrzałem chyba wszystkie tematy dotyczące Internet @TV ale nadal nie mogę znaleźć odpowiedzi na swą bolączkę, mianowicie przy konfiguracji ręcznej TV wysypuje się przy sprawdzaniu bramy.
Ustawiania montuje takie jak na forum podane czyli:
IP 192.168.1.110
Maska 255.255.255.0
IP kompa 192,168,0,1
DNS 195.225.70.229
Chcę się połączyć bezprzewodowo, natomiast mam do wyboru opcję tylko kablową w ustawieniach (WTF?)
Router TP Link TL-WR340G
Adapter Wifi d-Link Dwa 140

Ktoś mi pomoże?
Aby połączyć się bezprzewodowo musisz mieć adapter samsung WIS09ABGN
A jeśli chodzi o ustawienie IP dla TV to jeśli komp ma 192.168.0.1 to TV powinien mieć 192.168.0.2 Tylko ostatnia cyfra powinna być inna niż w kompie pozostałe ustawienia jak brama , maska i DNS Powinny byś takie same w kompie jak i w TV Pisałem już wczesniej o tym Poczytaj moje posty






















раскрутка сайта
 

meta

New member
samsung le 32 i połączenie z internetem

witam, po zakupie telewizorka postanowiłem wypróbować internet i po podłączeniu go kablem sieciowym z modemem z vectry bezpośrednio od razu połączył z internetem, ale......
kupiłem ruter z dlinka i po ponownym podłączeniu wszystkiego tzn komputer jeden przez kabel a telewizor na drugi kabel i niestety od tej pory nie łączy z telewizorem a wygląda to tak jakby telewizor wogóle nie był połączony z ruterem, bo nie świeci lampka połączenia na ruterze i nie przechodzi testów sieci a wszystko jest ok, bo przez ten sam kabel łączyłem inny komputer i działa
co jest grane i jak to rozwiązać proszę o pomoc wkur mnie to już jak
 

markoza

New member
Czy ustawiłeś w TV od nowa adres IP , maskę , bramę , DNS dla swojego routera ?
Jeśli nie świeci lampka na routerze może to wina gniazda wypróbuj następne
 
Do góry