Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

luk_jasiu

New member
senior45 napisał:
przepraszam, ze sie wtrace ale jesli ktos chce podskoczyc jakimkolwiek Samsungiem topmodelowi Sony Z to ja mu serdecznie wspolczuje wyrzuconych pieniedzy, ignoracji i latwowiernosci.

A ja współczuję zdolności językowych "..ignoracji..". Możesz wychwalać możliwości swojego Soniaka na odpowiednim wątku, może komuś pomożesz w temacie, a nie wcinaj się do wyboru innych.
 

suchy@

New member
b7000

Panowie wiem że to strasznie lamerskie pytanie,ale jak mam podpiąć dysk 1 tb z partycjami ntfs aby tv go zobaczył w kompie mam go podpiętego za pomocą usb to ide and sata adapter czy za pomocą tej przejściówki mogę go podpiąć do tv? i jeszcze jedno czy na kanałach cyfrowych z cyfry + nie hd robi różnice w obrazie rodzaj połaczenia?chodzi mi o to czy jeśli tv mam podpiety przez rgb do fergusona to czy to oznacza że będe miał gorszą jakość obrazu niż gdybym go podłączył do tunera z hd dodam że chodzi mi o zwykłe kanały nie hd?
 

lisekg

New member
senior45 napisał:
przepraszam, ze sie wtrace ale jesli ktos chce podskoczyc jakimkolwiek Samsungiem topmodelowi Sony Z to ja mu serdecznie wspolczuje wyrzuconych pieniedzy, ignoracji i latwowiernosci.
:lol: :lol: :lol:
Połowę... może nawet więcej ;) mojego sprzętu Jest SONY:eek:k: ale TV wybrałem Samsunga 40B7000 bo obraz miał i nadal ma lepszy od modelów W i Z..... co sam na własne oczęta sprawdziłem :popcorn:
 
Ostatnia edycja:

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam serdecznie, nie jestem pewien czy w tym topicu (znaleść nie mogę) ale rzuciła mi sie możliwość zapamiętania lub bardziej nie resetowania ustawień obrazu po wejściu w menu serwisowe... Wiecie może co należy tam włączyć żeby to działało? Pzdr!
 

lisekg

New member
suchy@ napisał:
Panowie wiem że to strasznie lamerskie pytanie,ale jak mam podpiąć dysk 1 tb z partycjami ntfs aby tv go zobaczył w kompie mam go podpiętego za pomocą usb to ide and sata adapter czy za pomocą tej przejściówki mogę go podpiąć do tv? i jeszcze jedno czy na kanałach cyfrowych z cyfry + nie hd robi różnice w obrazie rodzaj połaczenia?chodzi mi o to czy jeśli tv mam podpiety przez rgb do fergusona to czy to oznacza że będe miał gorszą jakość obrazu niż gdybym go podłączył do tunera z hd dodam że chodzi mi o zwykłe kanały nie hd?

Witam

Co do 1-wszego pytania to nie wiem... podpinasz USB i tyle .... powinno znaleźć ( ale nie wiem czy Samsung da rade z 1TB :confused: )

Co do 2-giego pytania to właśnie dlatego przeszedłem z mojego ulubionego Fergusona 5018 na Globala 9500HD... Tak jest znacząca zmiana jakości obrazu dla kanałów C+ i nie tylko HD :D ;) podawanych po HDMI :)
 

suchy@

New member
b7000

lisekg napisał:
Witam

Co do 1-wszego pytania to nie wiem... podpinasz USB i tyle .... powinno znaleźć ( ale nie wiem czy Samsung da rade z 1TB :confused: )

Co do 2-giego pytania to właśnie dlatego przeszedłem z mojego ulubionego Fergusona 5018 na Globala 9500HD... Tak jest znacząca zmiana jakości obrazu dla kanałów C+ i nie tylko HD :D ;) podawanych po HDMI :)

co do 2 odpowiedzi to dziękuje za zainteresowanie a co do 1 to próbowałem też z dyskiem 40 gb ata którego podpiołem tą samą przejściówką co próbowałem ten 1tb i zachowuje się tak samo czyli znajduje dysk na chwilke i znika co może być przyczyną może w tv trzeba zmienić jakieś ustawienie? proszę o pomoc
 

suchy@

New member
40 b7000

dysk jest podpięty zasilaczem do gniazda a drugi kabel podpinam do tv robię to tak samo jak przy komputerze.:( Dlatego pytam czy jest jakieś ustawienie w tv odpowiadające za wybór tego jak ma być zasilany dysk,ponieważ w instrukcji nie ma o tym ani słowa :(
 
Ostatnia edycja:

bflip

New member
dodanie serwisów internetowych

Witam. Czy jest mozliwosc dodania nowych serwisow internetowych, np nasza kl lub aukcji internetowych?? Przeszukiwałem ten dział na forum ale jest tyle roznych wypowiedzi ze brakło by mi chyba tygodnia na szukanie.
Pozdrawiam
 

Dejagore

New member
EDIMAX a UE40B7000

Witam

Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem UE40B7000 :cool: Jak dla mnie telewizor pierwsza klasa. Podpiętą mam telewizję cyfrową UPC - obraz rewelacja !

Spróbowałem podłączyć do TV polecany tutaj EDIMAX EW-7718Un lecz niestety TV go nie widzi :-( Nie wiem czy to dlatego że mam wgrany najnowszy soft czy może jakiegoś felernego Edimaxa trafiłem... chyba taniej i rozsądniej będzie pociągnąć parę metrów kabel sieciowy z routera i tak podpiąć TV do internetu bo ta karta sieciowa od Samsunga trochę drogawa jeszcze.

Mam jedno pytanie dotyczące podpinania zewnętrznych dysków twardych na USB. Czy taki model będzie poprawnie działał z tym TV :
Seagate Expansion 1TB (ST310005EXD101-RK) ?
 
Ostatnia edycja:

Peterhof1

New member
Dejagore napisał:
Spróbowałem podłączyć do TV polecany tutaj EDIMAX EW-7718Un lecz niestety TV go nie widzi :-( Nie wiem czy to dlatego że mam wgrany najnowszy soft czy może jakiegoś felernego Edimaxa trafiłem...

też mam najnowszy soft a u mnie EDIMAX śmiga bez problemu, po wyjęciu ze slotu i ponownym włożeniu od razu tv go wykrywa i pyta czy skonfigurować siec do obsługi sieci bezprzewodowej, po potwierdzeniu można uruchomić widgety oraz korzystać z sieci
 

AdamCCS

New member
Zakup B7000

Chcę kupić ten model UE40B7000 LED TV przez allegro w hurtowni zw Giżycku. Czy to dobry pomysł. Mam na myśli dostawcę czy solidny bo TV to chyba bez uwag.
 

musclecars

New member
Peterhof1 napisał:
też mam najnowszy soft a u mnie EDIMAX śmiga bez problemu, po wyjęciu ze slotu i ponownym włożeniu od razu tv go wykrywa i pyta czy skonfigurować siec do obsługi sieci bezprzewodowej, po potwierdzeniu można uruchomić widgety oraz korzystać z sieci

u mnie tak samo, wczoraj zrobiłem aktualizacje softu do najnowszego, a dzisiaj zaryzykowałem i kupiłem Edimaxa, odrazu po podłączeniu został wykryty i działa:D
 

marrak

New member
b7000 niezła cena

GrieF napisał:
A ja bym chciał najnowszą S-klasę kupić za 40tyś. nie wiesz gdzie ? a tak na serio...zejdź na ziemie i zacznij myśleć realnie, ja kupiłem B6000 za 6,6k i się cieszę, a Ty chcesz kupować b7000 za 5k ? Powodzenia...

Mnie się udało tego mec=rcedesa kupić w tej chwili za 4.490 zł.:cool: Promocja w sieci Eoro rtv agd (taka chyba nazwa tegoz sklepu). Jak na razie (1 dzień) wrażenia bardzo pozytywne. Chociaż miałem zamiar kupić plasmą Panasonica TX P42V10E .
Pozdrawiam wszystkich szczęskliwych posiadaczy smasunga b7000:D
 

prof2k

New member
Moi Drodzy,

Czy ktokolwiek z posiadaczy tych LEDów (najlepiej w wersji 46b7000) natrafił na JAKIKOLWIEK martwy piksel, u siebie w sklepie lub gdziekolwiek?
Monitory zawsze sprawdzam i kiedyś musiałem wziac inny egzemplarz, bo jeden był felerny. Zastanawiam się jak jest tutaj, czy ktokolwiek widział taką przypadłośc matrycy itp.
Mam na penie tablice testowe w 1920x1080 na wszelki wypadek do przetestowania TV w sklepie, ale czasem jest to trudne...

Pozdrawiam
Prof2k
 

prof2k

New member
marrak napisał:
Mnie się udało tego mec=rcedesa kupić w tej chwili za 4.490 zł.:cool: Promocja w sieci Eoro rtv agd (taka chyba nazwa tegoz sklepu). Jak na razie (1 dzień) wrażenia bardzo pozytywne. Chociaż miałem zamiar kupić plasmą Panasonica TX P42V10E .
Pozdrawiam wszystkich szczęskliwych posiadaczy smasunga b7000:D

Za tyle to kupiłeś 40" :)
Ceny 46" ciągle nie chcą przekroczyć magicznej bariery 7k.
Mówię oczywiście o sklepach, w kórych można wziąć 30 rat 0% :)
Bo w necie można znaleźć za 6,2k.
 

lelus1

New member
Peterhof1 napisał:
też mam najnowszy soft a u mnie EDIMAX śmiga bez problemu, po wyjęciu ze slotu i ponownym włożeniu od razu tv go wykrywa i pyta czy skonfigurować siec do obsługi sieci bezprzewodowej, po potwierdzeniu można uruchomić widgety oraz korzystać z sieci
Panowie nie wprowadzajcie innych użytkowników serii b 7000 w błąd. Problem EDIMAXA był na forum kilkakrotnie poruszany i konkluzja jest następująca. EDIMAXY są produkowane z różnymi rodzajami chipów (ok. 10 rodzajów). Z tej dziesiątki tylko dwa współpracują z telewizorem Samsung. Więc jak komuś EDIMAX działa to niech się cieszy - miał zwyczajnie szcęście, a u większości użytkowników (w tym również w moim przypadku) nastąpiło przykre rozczarowanie. Zatem proszę bez dalszej reklamy dla EDIMAXÓW.
 

Dejagore

New member
W pełni zgadzam się z przedmówcą... kupując edimaxa mamy zapewne paredziesiąt procent szans na to żę będzie działał i tyle :)

Jeszcze ponawiam pytanie dotyczące podpinania zewnętrznych dysków twardych na USB. Czy jest jakieś ograniczenie pojemności dysków twardych podpinanych do tego telewizora ? Doczytałem w tym wątku że :
a) powinien być sformatowany w NTFS
b) powinien mieć zewnętrzne zasilanie

a co z pojemnością ? Sam zastanawiam się nad Seagate Expansion 1TB (ST310005EXD101-RK). Dobry wybór ?

Pozdrawiam.
 
Do góry