Samsung 82" vs Sony 85" vs LG 86"?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To 83" będzie idealny- a już Oled , to będzie lux.
Przy 2,7 m - czasy się zmieniły - więc 83" na luzie.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Czasy na pewno się zmienily-teraz noszę okulary ....😁
Tak bardziej na powaznie-jakosc dostepnych materiałów wzrosła ale fizjologia raczej się nie zmieniła.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
:grin:
a2IsukOQbmI9DaFqX.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
3-3,5 metra to spokojnie 98 ogarniesz.

Do filmów z 3.5m to się odpala już projekcje z przekątną 120", chociaż i tutaj w formacie 21:9 czuć lekki niedosyt - jeżeli mówimy faktycznie o immersji i jakiś kinowych doznaniach.

Przy 98" i żródle w formacie 21:9 wysokość wizyjna żródła, to ledwo +/- 90cm, przy 3.5m nie robi to większego wrażenia przy seansach, ale jest ok.

77" przy niecałych 3m, to mało dla żródeł 21:9, generalnie jest to bardzo mały "pasek" w filmem. Dużo tracimy z immersji.

Tyle z mojej strony, jeżeli chodzi o oglądanie filmów 21:9.
Ja bym brał 83" min. jeżeli ma to być pod filmy.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ja bym brał 83" min. jeżeli ma to być pod filmy.

Generalnie moge się z Tobą zgodzić.
Miałem przy tej odległości ekran projekcyjny 84" i o ile przy filmach 21:9 był właściwie w sam raz , to przy ogladąniu zwykłej telewizji 16:9 ,delikatnie mówiać dominował w pomieszczeniu i na dłuższą metę powodował zmęczenie wzroku.
Obawiam się ,że przy ekranie TV ,który jednak świeci w kierunku widza a nie tylko odbija światło od matowej powierzchni byłoby to jeszcze bardziej odczuwalne.
Poza tym są jeszcze dwa aspekty:
-jak wspomniałem wyżej kosztowy, 1000 funtów za dodatkowe 6" przy tej wielkości ekranu uważam jednak za przegięcie a na kompromisy jakościowe zdecydowanie nie pójdę
btw. gdy kupowałem kilka lat temu Oleda 65" to 77" było nie tylko dwukrotnie droższe ale i nie wszyscy mieli takowe w ofercie,obecnie ta relacja cenowa się zmieniła a 65" jest właściwie traktowane jako standard
-zawsze za kilka lat pozostanie argument wielkościowy przy zgłoszeniu lepszej połowie chęci wymiany TV :grin: (83" są fizycznie maksymalnym rozmiarem wchodzącym w przeznaczone miejsce).
 
Do góry