Samsung 82" vs Sony 85" vs LG 86"?

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może lepiej niech nie pada, szczególnie, że ceny poszły w górę. Byłem wczoraj oglądać swieżynkę QN85C w salonie Samsunga i taki 85" z cennika jakieś 20k. Pytanie, jak to się ma do cen za poprzedni model QN90B. Coś tu się zdrowo pokiełbasiło.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Może lepiej niech nie pada, szczególnie, że ceny poszły w górę. Byłem wczoraj oglądać swieżynkę QN85C w salonie Samsunga i taki 85" z cennika jakieś 20k. Pytanie, jak to się ma do cen za poprzedni model QN90B. Coś tu się zdrowo pokiełbasiło.
Zawsze tak jest po premierze. Ceny spadną na luzie za kilka msc.
 

Marlo

Active member
Sony X95L zbiera wyśmienite recenzje , niektórzy wręcz głoszą że to najlepszy Mini Led na rynku. Szkoda że nie ma 55" , jakby był to brałbym.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
No właśnie zastanawiam się nad Soniaczem (ojciec ma i fajnie gra) bo mój Sam ma już 5 lat...
No ale też Kiki,proponuje extra wrażenia ;)
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
No właśnie zastanawiam się nad Soniaczem (ojciec ma i fajnie gra) bo mój Sam ma już 5 lat...
No ale też Kiki,proponuje extra wrażenia ;)
Ja się boje Sony. Xperie się rozpadały w rękach, kumpel w 85" TV Sony ma kurz pod matrycą :E Z drugiej strony miałem parę ładnych lat Sony HW 55 i był znakomity.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Tak jak pisaliśmy, na 42" w 4K i skalowaniu 100% będziesz miał wszystko mniejsze, jeżeli Ci to pasuje i będzie komfortowo, to 42" jest dla Ciebie.

Jak teraz te ikony, wielkość czcionek, komentarzy, stron, generalnie to co widzisz, jest w sam raz, za małe, za duże? (Przy 100% skalowaniu)

Ps. Trzeba do tego podejść tak ; )
Pracujesz na takim skrawku jaki pasuje, a cala reszta wolnej powierzchni jest bonusem który czasami wykorzystujesz, a czasami jest bezuzyteczny.

Mi zajebiscie brakuje teraz tej powierzchni na 32" 4k, nie mogę porozstawiać stron, tabelek, zdjęć itd jak coś robię na jednym ekranie. Za malo miejsca. Muszę skalować do 120 bodazje, bo ekran za mały na 4k, a jak dam 100% skalowania, to wszystko jest za małe.
Mam ten uchwyt od tygodnia. TV oddalony o około 90cm. Ogarniam cały ekran bez problemu. Do tego lekkie pochylenie ekranu i ustawienie go 1 cm nad biurkiem powoduje, że korzysta się z takiego ekranu świetnie. Eizo ląduje na strychu, szkoda go za flaszkę sprzedawać, a kiedyś się może przydać. W każdym razie zmiana na duży plus.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Jak gwarantuje na piśmie, to nie szukałbym gdzie indziej, najwyżej zwrócisz :)
313fed5d8fdd8b0845e19555a1da65c3.gif

;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zawsze tak jest po premierze. Ceny spadną na luzie za kilka msc.

Spaść spadną, tradycyjnie, ale to jest rzekomy następca QN85B, a nie przypominam sobie, żeby na premierę QN85B 85" kosztował ok. 20k?
No i co z serią 90C, jak będzie w 85", to ile będzie na starcie kosztował, 25k-28k? To już nawet nie jest śmieszne.
Teraz to w ogóle nie wiem czy jest sens gonić obecnego, bo co kupi?
Zostaje z Samsungów QN85B i QN90B - którego nigdzie już nie ma w przyzwoitej cenie.
Chyba, że TCL'a ; )
Mi to już w ogóle zaczyna zwisać powoli marka w tv i tak służy już tylko za "monitor".
Jeszcze wcześniej zwracałem uwagę na system, pilota, ale teraz jak już operuję tylko Shieldem, to bez różnicy.
Byle nie był awaryjny, a jak już, to serwis niech się sprawdza - a ten w Samsungu, jak pisaliśmy wypada całkiem dobrze.

Mam ten uchwyt od tygodnia. TV oddalony o około 90cm. Ogarniam cały ekran bez problemu. Do tego lekkie pochylenie ekranu i ustawienie go 1 cm nad biurkiem powoduje, że korzysta się z takiego ekranu świetnie. Eizo ląduje na strychu, szkoda go za flaszkę sprzedawać, a kiedyś się może przydać. W każdym razie zmiana na duży plus.

Który uchwyt, ten regulowany o którym pisałem?
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Spaść spadną, tradycyjnie, ale to jest rzekomy następca QN85B, a nie przypominam sobie, żeby na premierę QN85B 85" kosztował ok. 20k?
No i co z serią 90C, jak będzie w 85", to ile będzie na starcie kosztował, 25k-28k? To już nawet nie jest śmieszne.
Teraz to w ogóle nie wiem czy jest sens gonić obecnego, bo co kupi?
Zostaje z Samsungów QN85B i QN90B - którego nigdzie już nie ma w przyzwoitej cenie.
Chyba, że TCL'a ; )
Mi to już w ogóle zaczyna zwisać powoli marka w tv i tak służy już tylko za "monitor".
Jeszcze wcześniej zwracałem uwagę na system, pilota, ale teraz jak już operuję tylko Shieldem, to bez różnicy.
Byle nie był awaryjny, a jak już, to serwis niech się sprawdza - a ten w Samsungu, jak pisaliśmy wypada całkiem dobrze.



Który uchwyt, ten regulowany o którym pisałem?
Chciałem brać 85B, był za 11k.

Uchwyt ten co ja zamówiłem. Uniwersalna "nóżka" od Hama. Sprawdza się bardzo dobrze.
 

tomwega

Member
To ja czekam na 90 cali. Myślę,że na jesień będę szukał.Co do firmy,jeszcze nie zdecydowałem.Bardziej skłaniam się do Samsunga.
 
Do góry