Samsung 786 v 956 - opinie i różnice

bryczes

New member
Jeżeli ktoś miał okazje porównać naocznie nowe LED'owe modele Samsunga serii 786 i 956 (chodzi o model 786 a nie 756, który nie jest LED'owy!!!) to bardzo proszę o wasze opinie. Jakie zauważacie różnice w jakości obrazu w tych dwóch modelach?
 

bryczes

New member
No nie mówcie mi, że nikt nie miał okazji porównywać tych telewizorów??? Głownie jeżeli chodzi o obraz (matryce) bo róznice w wyposażeniu typu: ethernet, tuner DVB-T (MPEG-4 - prawdopodobnie nie ubsługiwany jest przez 786 wbrew informacjom samsunga) nie są już aż tak istotne.
 

tasba

New member
bryczes napisał:
No nie mówcie mi, że nikt nie miał okazji porównywać tych telewizorów??? Głownie jeżeli chodzi o obraz (matryce) bo róznice w wyposażeniu typu: ethernet, tuner DVB-T (MPEG-4 - prawdopodobnie nie ubsługiwany jest przez 786 wbrew informacjom samsunga) nie są już aż tak istotne.

Rzadko, naprawdę rzadko zdarza się aby dwa takie telewizory stały w jednym sklepie nawet wielkopowierzchniowym. To są drogie modele (786 z jedyne 6 tyś zł) i klientów na nie jest niewielu więc i sklepy ich zbyt chętnie nie sprowadzają. Mi zdarzyło się spotkać 856 tylko w jednym sklepie, 786 w dwóch. 956 nie widziałem nigdzie.
 

pogrzebacz

New member
Ja miałem okazje oglądać je w saturnie w katowicach , powiem że ja nie widze różnicy między 786 a 956 oprócz wielkości , natomiast różnica między 786 z ledami a 756 bez ledów duża na korzyść 786 w jakości obrazu tzn . żadnych przebić z podświetleniem czarny lepszy niż w 756 no różnica duża a przecież to ta sama seria , wniosek z tego że te ledy jednak coś dają , wiem bo stały wszystkie od 656,756,786,956
 

Attachments

  • 17102008044.jpg
    17102008044.jpg
    835,8 KB · Wyś: 127

Virulent

New member
Też widziałem je w tym samym Saturnie w Silesii i moim zdaniem 786 tam gra lepiej. Ale przejedź się do M1 w Czeladzi tam jest 786 który gra o niebo lepiej od tego w Katowicach. 956 stoi w Media Expert w Zawierciu i gra jeszcze lepiej niż ten 786 w M1 (opinia może być subiektywna gdyż nie widziałem obu TV jednocześnie)
 

tasba

New member
Virulent napisał:
A jeszcze mam pytanie czym oba telewizory się różnią w specyfikacji ??

Z grubsza. 786 to telewizor z portem USB (oraz pozstałymi typowymi dla TV złączami) i ekranem podświetlanym LED-ami.
956 to kombajn łączący w sobie multimedialność 756 (bez LED-a) i ekran z podświetleniem LED z 786. Poza tym minimalna wilekość ekranu w 956 zaczyna się jak narazie od 46 cali gdy przy 786 jest to 40 i 46 cali. Dochodzi do tego stylistyka obudowy.

Wejdź sobie na stronę Samsunga i przeczytaj specyfikacje i/lub instrukcje obsługi ponieważ są do wystawione do pobrania. Wtedy będziesz mieć jasność w seriach 7 i 9 LCD Samsunga.

Pzdr
Mirek
 
Ostatnia edycja:
Do góry