Samsung 55KS7000 vs Samsung 55JU7000

rafcio76r

New member
Bez reklam
Mam pytanie do was z 3 samsungów js 8500 ju7000 i ks7000 48 cali co byscie kupili pod konsole i zwykłą naziemną antene ?

Jeśli ja miałbym do wyboru ww. modele, to wybrałbym najnowszy KS7000. Na JS8500 bym się nie zdecydował, bo zakrzywienie ekranu mi nie odpowiada. Jeśli wolisz zakrzywiony ekran i chcesz mieć w TV 3D, to bierz JS8500 w MM w promo za 6018 zł :)
 

WuMike

New member
Bez reklam
Ja z zakrzywionymi mam tak: Samsungi odpadają, ale już modele Sony jak najbardziej tak, bo mają minimalną krzywiznę.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Rafcio nigdy nie miałem zakrzywionego tv i nie mam pojęcia jak to się ogląda czy naprawde jest różnica jak na zwykłym tv

Powiem szczerze, że jakiś czas temu polowałem na zakrzywiony JU7500, później trafił mi się w sklepie internetowym wysoki model JS9000 (zakrzywiony) w super cenie 6.799 zł z kosztami wysyłki - złożyłem na niego zamówienia. Przed przelewem pieniążków za TV wybrałem się do sklepu stacjonarnego z własnym materiałem i po porównaniu trzech zakrzywionych Samsungów JU7500, JS8500, JS9000 z modelami płaskimi: Samsungiem JU7000, LG UF950V i Soniakami: X8509C oraz X9005C doszedłem do wniosku, że zakrzywienie mi nie odpowiada i kupię TV wyłącznie płaski. Najlepiej sprawdź w sklepie: załącz sobie fragment meczu tenisa ziemnego (zwróć m.in. uwagę na linie boiska), piłki nożnej, siatkowej oraz film z napisami - stan na wprost a następnie z boku pod mniejszym i większym kątem. Wówczas będziesz mógł ocenić czy Ci pasuje zakrzywieniec czy też nie. Mnie to skutecznie wyleczyło z ekranu curved i wycofałem zamówienie na JS9000. Są jednak i użytkownicy, którym takie ekrany bardziej się podobają niż proste. Moja rada dla Ciebie jest taka - jeśli nie masz możliwości sprawdzenia w sklepie, to zamawiaj ekran prosty, bo nie ma ryzyka, że się zawiedziesz zamawiając na odległość. Oczywiście możesz też zaryzykować i zamówić zakrzywieńca i w razie niezadowolenia go odesłać do sprzedawcy w ciągu 14 dni bez podawania powodu zwrotu i odzyskać kasę lub wymienić na model z prostym ekranem.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Promocja w Media Markt na JS8500 jest do dziś włącznie - cena 6018 zł. Dotyczy zamówień składanych online na stronie MM. Możesz zamówić z dostawą do domu, a jak Ci nie będzie pasował, to masz 30 dni na odesłanie towaru (tak samo jak w Saturnie).
Druga opcja, to możesz się wstrzymać na rabat technologiczny w MM (jestem przekonany, że będzie takowy w maju przed Euro we Francji) i wówczas albo kupisz w lepszej promo JU7000, albo krzywy JS8500, albo najnowszy płaski KS7000. Tak jak pisałem wcześniej, ja na Twoim miejscu nie brałbym "w ciemno" zakrzywionego. Choć niektórzy piszą, że z czasem można się przyzwyczaić do zakrzywionego :)
 

birut

New member
Dlaczego różnica cenowa jest tak duza miedzy 55" a 65" .Toć to masakra jakaś.
Oglądam z 3m i 65" dla mnie to opcja idealna,ale te ceny za KS7000 to już chyba skłonię się do 65"JU7000 za 7999zł .
Chyba ,że będzie bez vat jeszcze promo przed mistrzostwami.
Pytał ktoś może w sklepach bo czasami sprzedawca wie szybciej i się wygada.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Wcale tak nie jest. To nie sklepy decydują o cenach ale producent.

Skoro decyduje producent, to jak to jest, że w wielkich sieciach sklepów jest np. drożej, a w małym sklepiku taniej??? Przecież większy sklep powinien wytargować lepszą cenę od producenta.
Dla przykładu Panas 58DX750 w małym sklepie kosztuje 6500 zł z wysyłką gratis, a wielkie sieci (MM, Saturn, RTV Euro Agd itd.) wołają za niego 6999 zł.
Inny przykład to OLED FHD - LG 55EG910V z polskiej dystrybucji - małym sklepie kosztuje 6390 zł, a wielkie sieci wołają za niego 8-9 tys. zł.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Skoro decyduje producent, to jak to jest, że w wielkich sieciach sklepów jest np. drożej, a w małym sklepiku taniej??? Przecież większy sklep powinien wytargować lepszą cenę od producenta.
Przypomnij sobie jak jeszcze nie tak dawno debile z MM za 55KS8000 życzyli sobie ponad 10 tyś (towar z ekspozycji) gdzie w innym sklepie można było dostać nowy za 8k. Sieciówki mają to do siebie i lubią kpić z klientów i nie mam tutaj na myśli tylko i wyłącznie cen telewizorów.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Przypomnij sobie jak jeszcze nie tak dawno debile z MM za 55KS8000 życzyli sobie ponad 10 tyś (towar z ekspozycji) gdzie w innym sklepie można było dostać nowy za 8k. Sieciówki mają to do siebie i lubią kpić z klientów i nie mam tutaj na myśli tylko i wyłącznie cen telewizorów.

Dlatego właśnie zawsze przed zakupem czegokolwiek z elektroniki czy agd, najpierw należy sprawdzić realną wartość rynkową danego modelu. Najlepsze jest to, że wiele osób nastawiało się na super promocje cenowe TV na Euro, a wyszło z tego jedno wielkie g....o, bo ceny z sufitu. Jednym słowem Euro to najgorszy pod względem cenowym okres na zakup nowego TV. "Promocje" w MM, Saturnie czy RTV Euro były w ostatnim czasie przed Euro, po prostu żałosne. Euro się w lipcu skończy i ceny zaczną stopniowo spadać, bo nie będzie "jeleni" na zakup TV w dotychczasowych cenach. Dla przykładu taki 55KS7000 nie powinien kosztować więcej niż 6000 zł, 60KS7000 nie więcej niż 7000 zł. To już Panas 58DX750 - ma od Samsunga znacznie lepszą cenę - 6500 zł, oczywiście w MM i innych molochach cena wywindowana na 6999 zł.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Euro się w lipcu skończy i ceny zaczną stopniowo spadać, bo nie będzie "jeleni" na zakup TV w dotychczasowych cenach.
Nie zaczną spadać tylko wrócą do swoich pierwotnych wartości :) Przed Euro zostały mocno podniesione do góry aby zrobić z tego sztuczną mega promocję, na której producenci trzepią kaskę bo bo stado jeleni biegnie do sklepu. 55KS7000 można było na premierę dostać za 5999, a po kilku tygodniach cena podskoczyła na 6500, tylko dlatego że zainteresowanie serią KS było duże.

To już Panas 58DX750 - ma od Samsunga znacznie lepszą cenę - 6500 zł, oczywiście w MM i innych molochach cena wywindowana na 6999 zł.
Też przyglądam tym nowym Panasom. Zawsze to 3" więcej.
 
Do góry