Samsung 55ju7000 vs 55ju6800

Metths

New member
Cześć,

Pomimo, że od dłuższego czasu śledzę to forum to jest to mój pierwszy post.
Planuje kupić nowy tv (w sumie zamienić aktualny monitor 24" na tv) po wielu oględzinach i milionach przeczytanych tematów do wyboru zostały mi 2 modele samsunga z ewentualnym uwzględnieniem trzeciego.
Mianowicie zastanawiam się nad samsungiem 55ju7000 lub 55ju6800 (tak wiem o tym, że wersja 50 cali ma matryce IPS) tym ewentualnym jest 55ju7500 chociaż w tym wypadku wydaje mi się ze płacę sporą nadwyżkę za zakrzywiony ekran który mnie nie pociąga aż tak bardzo.
Wiem też o tym, że seria 6800 ma matryce 60hz a 7000 120hz, z tym że nie posiadam ani ps4 (możliwe że kupie ale granie będzie bardzo sporadyczne), dodatkowo nie oglądam piłki nożnej więc tv potrzebuję do oglądania głownie filmów (dużo filmów akcji), serialów etc.
Dodam też, że przeważnie jest to ciemne pomieszczenie.

W serii 6800 intrygują mnie te nanokryszały i paleta kolorów dlatego też nie potrafię się za bardzo zdecydować, obawiam się jednak, że matryca 60hz może mieć problemy również ze zwykłymi filmami.

Różnica cenowa to prawie 1200 zł, a np. z 3d dostępnego w modelu 7000 nie skorzystam pewnie ani razu...

Na koniec dodam, że nie jestem żadnym specem ani znawcą, kąty widzenia mi nie przeszkadzają, aktualnie oglądam tv na monitorze 24".

Dziękuję bardzo za jakąkolwiek pomoc w wyborze, pozdrawiam
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Jeżeli z nanokryształami to JS8500. Te budżetówki są nic nie warte. Lepiej dołóż i weź JU7000. Matryca 120 Hz w filmach i szybkich scenach dynamicznych zrobi swoje.
 

Metths

New member
Dziękuję za opinie,

@Kiwi zakładałem telewizor do 5k chociaż mogę to nieznacznie nagiąć, jeżeli będę widział, że warto

@Marstef czy ta gorsza matryca przekłada się na awaryjność? Ponieważ szczerze mówiąc mając obok siebie 50 i 55 cali 6800 za bardzo nie widziałem różnicy
 
Ostatnia edycja:

marstef

Member
Bez reklam
Dziękuję za opinie,
@Marstef czy ta gorsza matryca przekłada się na awaryjność? Ponieważ szczerze mówiąc mając obok siebie 50 i 55 cali 6800 za bardzo nie widziałem różnicy

Tu nie chodzi o awaryjność, matryce w 55'' są chińskiej produkcji BOE. A tu jest loteria jeżeli chodzi o równomierność podświetlenia. Jak wieczorem oglądam film, to szlag mnie trafia, a jest już po wymianie 2 paneli. Musze teraz odczekać do marca i znowu będę reklamował.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Tak jak koledzy już pisali, Samsunga JU6800 należy omijać szerokim łukiem, bo to zwyczajne wyrzucanie kasy w błoto.
Wypatrz promocję na JU7000, ewentualnie na Sony X850xxxC.
To już Sony FullHD z serii W8xxx jest o niebo lepszy od tego Samsunga JU6800.
A jak już bardzo chcesz mieć super paletę kolorów to poczytaj o Thomsonie 9806.
 

mr435

New member
mam identyczny problem matryca raz wymieniona ale okazała się gorsza niż miałem i od razu zamienił na starą czekam na następną
 

MaXeN84

New member
A jak już bardzo chcesz mieć super paletę kolorów to poczytaj o Thomsonie 9806.

Dokładnie w JU6800 masz nanokryształy, ale masz gorszą 60Hz matrycę czyli może być widoczne smużenie przy dynamicznych scenach, lepiej zatem już JU7000, bo masz 120Hz matrycę, no ale nie masz szerszej palety kolorów (co jest jedną ze składowych standardu treści jakie będą wychodzić na UHD), bo ten model nie ma nanokryształów (dopiero w serii 8 i 9 w Samsungu są i nanokryształy i 120Hz), a złotym środkiem jest flagowy Thomson 55UA9806, bo masz i 120Hz i nanokryształy (Quantum Dot) i zmieścisz się w zakładanym budżecie do 5k (4700), a dodatkowo całkiem niezły dźwięk od Harmana ;) Sam osobiście na niego poluję, jak się dzisiaj wyrobię to podjadę do Saturna go obejrzeć na żywo pod wieczór.
 

marta79

New member
Witam wszystkich,
Czy ktoś się może orientuje w sprawie matrycy samsunga 55ju6872 - czy to jest ta sama matryca co w samsungu 55ju6800?
 

marta79

New member
Dzięki za odpowiedź. Myślę, że wybierzemy samsunga 55ju7000. Nie pasuje mi tylko to 3D za które się płaci a nie korzysta. Już od dłuższego czasu szukamy dobrego telewizora ale nie możemy się zdecydować. Podobno na przełomie kwietnia i maja wejdzie jakiś nowy model samsunga - 55KU6400.
Ktoś coś słyszał na jego temat?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam nie ma jeszcze wiarygodnych danych na temat 55KU6400,ale obstawiam,że nowa seria KU 6 będzie na poziomie technicznym ubiegłorocznej serii JU 6.Są już szczątkowe dane na temat serii KS 7,ale na dzień dobry będzie drogo! Dlatego moim zdaniem poważnie bym rozważył Samsunga 55"JU7000. To jest bardzo udany TV -polecam.
 
Do góry