Samsung 55F8500 vs Samsung 55f8000

Sanders

New member
Bez reklam
Cześć,
chcę kupić model 55f8500 czekam aż spadnie cena.
Mam pytanie czy ktoś z Was ma jakieś wieści na temat wersji 8500, to co przeczytałem ok ale nie znam się aż tak bardzo i pytanie czy jest sens dopłacać, co w ogóle o tym sądzicie, czy obecna wiedza pozwala nam stwierdzić, że warto dołożyć?
Dzięki śliczne, pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
Miałem już ten model ale pod klienta wiec się nie bawiłem ale tak naprawdę dopłacasz tylko za wygląd...
 

Sanders

New member
Bez reklam
Hmm tak właśnie mi się wydawało ale przeglądałem strony uk bo u nas takiego porównania nie ma, przynajmniej nie znalazłem i tam F8500 wychodził lepiej, stronę którą pamiętam to przykładowo:
Samsung
TV kupuje we wrześniu dlatego interesuje mnie Wasza opinia, takie małe rozeznanko.
Dzięki, pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam obydwa modele i nawet je porównywałem.
Ale nie podałeś jakie masz warunki w mieszkaniu i jakie oczekiwania ?
 

Sanders

New member
Bez reklam
Mam obydwa modele i nawet je porównywałem.
Ale nie podałeś jakie masz warunki w mieszkaniu i jakie oczekiwania ?

1. Odległość od ekranu? 2,5-3,0m
2. Jak słońce świeci w pokoju? siedząc na wprost TV to okno z roletą mam na przeciwko.
3. Jak duży jest pokój? 5x5m
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? stary Samsung 50" Plazma (z 5-6 lat ma)
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? SPORT PIŁKA NOŻNA, FILMY, GRY Z LAPTOPA, XBOX360
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: W tygodniu od 18 a w weekend to nieraz cały dzień.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Mecz przy zapalonym, gry to samo, film przy zgaszonym
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Obraz żyleta
10. Matryca błyszcząca czy matowa? obojętne
11. Preferowana wielkość telewizora? 55"
13. Czego nie lubisz w telewizorach? jak powoli chodzi soft, brak wyraźnego obrazu
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Laptop przez hdmi, konsola,
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 60% piłka nożna, filmy-telewizja, 30% podłączony laptop - filmy, gry, 10% konsola
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? na wprost
17. Czy ważne jest wifi? tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? czemu nie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora ? czemu nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? przyda się
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? tak
22. Ma mieć 3D? ZDECYDOWANIE TAK AKTYWNA
23. Ma mieć slot na karty SD ? niekoniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-T? tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? hdmi - konsola dekoder nc+ oraz laptop, USB- dysk/pendrive, może kino domowe w przyszłości
26. Jaki masz sygnał: nc+
27. Ile programów HD? ok. 46
28. Ma stać czy wisieć? STAĆ
30. Na czym najbardziej Ci zależy: świetna jakość obraz, bardzo dobre 3D, skalowanie, płynność obrazu, intuicyjny i płynny interfejs, dobre głośniki,
31. Ile osób ogląda: 2
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5-8

Dzięki Kiki za zainteresowanie tematem :blagam: pozdrowienia
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz tylko taki problem - jaką wielkość brać ?
Bo model F8500 jest rewelacyjnym modelem. Jeden z najlepszych telewizorów na świecie. Ale występuje w rozmiarach 51" i 64".
Do piłki, obraz żyleta - super sprawa.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Hmm tak właśnie mi się wydawało ale przeglądałem strony uk bo u nas takiego porównania nie ma, przynajmniej nie znalazłem i tam F8500 wychodził lepiej, stronę którą pamiętam to przykładowo:
Samsung
TV kupuje we wrześniu dlatego interesuje mnie Wasza opinia, takie małe rozeznanko.
Dzięki, pozdrawiam
Witam,tylko na tej stronie jest porównanie plazmy F8500 do led F8000.Też jest led F8500 i rózni się od led F8000 prawdopodobnie tylko obudową,jest aluminiowa wygląda jak w plazmie (w plazmie jest ciemniejsza)i można się pomylić.Co nie zmienia faktu,że te trzy modele to b.dobre moim zdaniem TV.
 

Sanders

New member
Bez reklam
Hehe racja RHJG, w takim razie mam ostatnie pytanie. Skoro Samsung LED 55F8000 jest taki sam jak LED 55F8500 to czy warto do oglądanie piłki nożnej kupić plazmę i obraz będzie jeszcze ostrzejszy i różnica będzie aż tak widoczna?
Dzięki!
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,moim subiektywnym zdaniem ostrzejszy obraz będzie w LED 55F8000.W plazmie będą inne zalety jak i wady.Musisz dokonać wyboru kol.sam,może kup tańszy.Nie chce tu wywoływać kolejnej "wojenki"Co nie kupisz będzie bardzo ale to bardzo OK.pozdrawiam.
 

Sanders

New member
Bez reklam
Do września może cenowo jeszcze coś się zmieni po wakacjach, zależy mi na ekstra obrazie jestem zdecydowany na któryś z modeli i tak czytając i analizując wszystko powoli chyba postawię na LED 55F8000, mam jeszcze chwile do namysłu ale na pewno będzie to któryś z tych modeli.
Lepsza jakość obrazu przy meczach tym się kieruję i jako gadżet, który chcę mieć też dobrej jakości to aktywne 3D.
Dzięki wielkie za podpowiedzi!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie tak. To znaczy i zestawiałem obok siebie i testowałem obok siebie.
Zdecydowanie lepsze rozwiązanie !!!!!!
 

Sanders

New member
Bez reklam
Tak jak mówiłeś zostaje kwestia cali 51 lub 64, duży pobór mocy przy 64' czy do przeżycia?
Dzięki za porady!
 

rafalkopyc

New member
Uważam że nie ma co przesadzać z tym prądem....
Jak stać kogoś na taki tv to myślę że spokojnie dacie sobie radę z opłatami :)
 
Do góry