Samsung 50F6500 czy SONY 47W805A ?

niemol

New member
Witam,
serdecznie borykam sie caly czas z decyzja kupna TV do ogladania glownie filmow, seriali oraz podlaczenia PS4. Odleglosc od TV to 3,5-4m.

Jak w temacie Samsung 50F6500 czy SONY 47W805A ?

Facet z Saturn i MM powiedzieli ze polecaja bardziej Samsunga (ale mieli obaj koszulki Samsunga, wiec to moze jakas akcja marketingowa Samsunga :) )

Zastanawialem sie jeszcze nad Samsungiem 46F6770, ale cena identyczna jak 50F6500 ...

Pozdrawiam
 

Bebol

New member
W Sonym ludzie narzekają na czerń, że jest słaba (wada matryc LG IPS) natomiast ma bardzo niski Input Lag co przy konsoli ma duże znaczenie. Poza tym, w Sony Center jest chyba promocja do 21 listopada z 5 letnią gwarancją więc chyba warto brać Soniaka, bo nie trzeba dopłacać do dodatkowej gwarancji (a raczej ubezpieczenia). Moim zdaniem jest to decydujący argument w dzisiejszych czasach, gdzie na masową skalę produkuje się buble, które mają wytrzymać dwa lata gwarancji i się rozlecieć (i nie dotyczy to tylko TV). Oczywiście jak ktoś śpi na kasie to może sobie pozwolić na zmianę Tv co dwa lata. Ktoś powie, że Tv ma jak najlepiej wyświetlać obraz i to powinno być najważniejszym kryterium wyboru, jednak moim zdaniem większość osób nie zobaczy większej różnicy w obrazie pomiędzy tymi dwoma Tv oraz innymi z tej samej półki jak np. Philips 6008 (też na IPS od LG) natomiast dodatkowa gwarancja zawsze się przyda. Poza tym, nie ma TV idealnych i zawsze będzie jakieś "ale".
 

niemol

New member
Dziekuje bardzo za dokladna ocene.
Jezeli chodzi o promocje to te 5 lat gwarancji pd Sony Center (cena 4999) i tak wychodzi drozej niz zakup w jakim kolwiek innym sklepie niz Sony Center.

A co sadzisz o wyborze miedzy Sony KDL-50W685A czy Sony KDL-47W805A?
 

Traper44

New member
W Sonym ludzie narzekają na czerń, że jest słaba (wada matryc LG IPS) natomiast ma bardzo niski Input Lag co przy konsoli ma duże znaczenie. Poza tym, w Sony Center jest chyba promocja do 21 listopada z 5 letnią gwarancją więc chyba warto brać Soniaka, bo nie trzeba dopłacać do dodatkowej gwarancji (a raczej ubezpieczenia). Moim zdaniem jest to decydujący argument w dzisiejszych czasach, gdzie na masową skalę produkuje się buble, które mają wytrzymać dwa lata gwarancji i się rozlecieć (i nie dotyczy to tylko TV). Oczywiście jak ktoś śpi na kasie to może sobie pozwolić na zmianę Tv co dwa lata. Ktoś powie, że Tv ma jak najlepiej wyświetlać obraz i to powinno być najważniejszym kryterium wyboru, jednak moim zdaniem większość osób nie zobaczy większej różnicy w obrazie pomiędzy tymi dwoma Tv oraz innymi z tej samej półki jak np. Philips 6008 (też na IPS od LG) natomiast dodatkowa gwarancja zawsze się przyda. Poza tym, nie ma TV idealnych i zawsze będzie jakieś "ale".

chyba ...... Nie mogę jednak wyczytac, że w Sony Center przedłużona gwarancja jest nieodpłatna!
Jeśli tak jest to naprowadźcie mnie na takie info.
 

Ivanez

New member
Problemem jest to, że w tym modelu 46f6500 trafiają się różne matryce, trzeba polować na tą Samsunga co uważam za największy obciach tej firmy
.
 

Traper44

New member
Przedłużona gwarancja w Sony Centre | Sony
Tutaj znajdziesz wszystkie info odnosnie przedluzonych gwarnacji w Sony Center , 5 lat na TV Bravia. 4 lata na aparaty itp.

Eeeee, nie opłacalne! ... i nie jest to nieodpłatnie. Ja widze że jest tylko promocja na odpłatnośc za przedłużenie gwarancji za TV o zawyżonych cenach, ale i tak wychodzi drożej jak w sklepie.
W Sony Centre za TV Sony 32W655a mi wyliczyło 2.099 tv+209zł gwarancja do 5 lat =2.308 zł.

A w EuroAGD teraz promocja i jest taniej .... 1.799zł TV + 360zł gwarancja do 5 lat = 2.159zł ... czyli o 149 zł mniej.
Sony KDL-32W655A - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD
 

Bebol

New member
Witam,

Jeśli chodzi o 5 lat gwarancji to mocno się zdziwiłem, że trzeba płacić, bo w regulaminie nic takiego ne ma http://www.sony.pl/res/attachment/file/41/1237492001241.pdf (chyba że coś przeoczyłem) i jak parę miesięcy temu była podobna akcja to była ona bezpłatna (tak mówił sprzedawca w Sony Center). Inna kwestia jest taka, że gwarancja w Sony Center jest gwarancją producenta (info z Sony Center), a w marketach to tak naprawdę ubezpieczenie (Hestia?) w przypadku którego polecam lekturę OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia) żeby nie było później rozczarowania.
 

PatroleQ

Member
Witam!

Też poszukuję 50". powiem tak oglądałem różne marki w RTVEUROAGD. Ostatecznie będę rozważał nad zakupem SONY KDL-50W685A i SAMSUNG UE55F6100 wg. mnie najlepszy obraz miały, nie porównywałem bajerów czyli smart tv.
 
Do góry