Samsung 50b530

Blazius

New member
Witam,

Od pewnego czasu szukam telewizora. Kwota do 3500 zł (aczkolwiek mogę jakiegoś grosza dorzucić byle bym kontenty:). Odległość od TV to trochę ponad 4 m. Dlatego potrzebuje większego rozmiaru tak min. 46 cali. Pokój ogólnie jest jasny aczkolwiek raczej oglądam telewizję w wieczorem i w nocy. Najcześciej oglądam sport (piła: liga angielska) oraz canal + lecz w przyszłości chcę używać tv do ps3 oraz komputera. Jako że jesem dosyć zajętą osobą nie uzywam tv bardzo często dlatego jakiś eko-faszyzm nie ma dla mnie znaczenia może pobierac dużo prądu. Mam kablówkę oraz tuner C+. Zależy mi na wysokiej jakości obrazu HD.

Na początku szukałem czegoś w LG. LH4000 jest tani i duży - ale nie jestem przekonany do LG (czytałem/słyszałem dużo negatywnych opinii). LG LH5000 ponoć jest ściemniony a 200 hz to nie specjalnie się sprawdza. LH7000 wygląda przyzwoicie ale jest dosyć drogi. Szukam modelu trochę starszego nie zależy mi na bajerach typu bluetooth czy youtube (i tak nie mam czasu na taki szit). Szukam telewizora do oglądania telewizji (no i konsola oczywiście). Bardzo podobał mi się Sony 200 hz ponoć 4500 ale strasznie drogi był w mediamarkcie. Więc mój wzrok padł na SHARPA 77DH. Bardzo przyzwoity tv ale....Wtedy pojawiła się plazma. Samsung 50b530. 50 cali!!!! Masakra. Mój ziomek bardzo poleca ten telewizor. Zna się trochę na tv i mówił, że nie rozumie o co chodzi z tym, że wszyscy chcą LCD. ponoć plazmy są bardzo dobre lepiej swiecą i mają bardziej dynamiczny obraz. Ale szukam pomocy.

Czy warto?

Ten telewizor kosztuje 3300 zł. Szalenie mało jak na 50 calowy telewizor. Ma wszystko co potrzeba FullHD, 100 hz. Wydaje się być to idealny wybór.

Apeluje o doradztwo!!!:) Czy ten telewizor to nie jakaś ściema? Czy warto inwestować w plazmę ? Może lepiej szukać LCD?

Będę bardzo wdzięczny za każdą wskazówkę.

Pozdrawiam,
Blazius AD 2010.
:)
 
Ostatnia edycja:

SAT-FAN

New member
Sam szukałem pomocy na tym forum ,więc jestem coś winien temu forum ,więc kilka słów powiem. Jako że sam szukałem kilka miesięcy tv do siebie,i wybór padł właśnie na Plazmę Samsunga .Mam go niecały miesiąc i powiem że wart jest wydanej każdej złotówki ,stosunek cena /jakość i wielkość jest nie do pobicia przez żaden inny tv .Nie napisałem że mówię o modelu b550/b551 bo taki mam ,i od razu powiem że jest to model prawie ten sam,ma kilka wejść więcej i usb ,kosztuje te same pieniądze,więc warto wybrać b550 a nie b530 .Sam oglądam piłkę i mam cyfre + między innymi . Jeśli chodzi o obraz ,to sd mnie mocno zaskoczył ,nie liczyłem że będzie tak dobry ,a HD to wiadomo rewelacja,szczególnie Animal Planet ,nie wspomnę o Niemieckich z Astry HD ,powalający obraz. Nie wiem jak będzie z PS3 ,bo wiadomo że plazma nie lubi stałych obrazów ,więc się na ten temat nie wypowiem ,ja kupiłem z nastawieniem tylko do tv sd,hd i naziemnej cyfrowej ,i w tym bije LCD Sony 46 na głowę które ma brat kupione za 8 tys rok temu... . Widziałem ten obraz u niego kilka razy i dlatego nigdy bym nie kupił LCD do oglądania tv głownie w sd,bo tej jak na razie jest dużo więcej.

Zapomniałem dodać,żeby być obiektywnym ,minusem jest dzwięk ,jakość taka sobie,podłączenie pod zewnętrzne zródło i jest super,np.kino domowe,lub zestaw audio.
 
Ostatnia edycja:

Blazius

New member
Dziękuje za odpowiedź.

Faktycznie muszę jeszcze zerknąć na model 550, żeby mieć pewnośc co do wyboru. Bardzo pomocna opinia potwierdzająca to co mysłałem na temat tego tv. Trochę martwi mnie Pana stwierdzenie na temat, współpracy plazm z ps3. Co prawda maniakiem jakimś nie jestem (po prostu kwestia małej ilości czasu) aczkolwiek od czasu do czasu jakiś Street Fighter to jak balasam na skołatane nerwy :)

Prosiłbym jeszcze o opinię użytkowników plazm co do współpracy z konsolą. Czy faktycznie te dwa wynalazki nie pracują ze sobą najlepiej?

Pozdrawiam.
 
Do góry