Samsung 48H6400 Panasonic 48as640 grube kobyłki

robertwideo

New member
smukły tv Samsung 48H6400 Panasonic 48AS640 grube kobyłki

Witam,

Miałem zakupić TV w zeszłym roku, ale sprawy się tak potoczyły iż musiałem przesunąć na ten rok zakup.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4x5 m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost czasem w odleglosci
2 m pod katem 45`

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? na wprost i prawo okno ( strona płn./wschodnia)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LG 32`
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? ostre barwy, wyraźna czerń, brak plastikowej obudowy, płynny obraz, musi byc płaski.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? UPC HDMI
10.Jakie urządzenia ? blue rail HDMI, laptop USB, USB filmy
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-4h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa (okno na wprost)
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy seriale,
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Raczej nie,
17.Preferencje co do wielkości ? max 50`
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba jakość i płynność obrazu,
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? późne wieczory
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? okolo 3300
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Aktywne


Po przeczytaniu forum byłem zdecydowany na Panasonic 48as640 oraz Samsung 48h6400 ale sa strasznie grube kobylki ponad 6 cm. W dodatku ramki wykonane z chamskiego plastiku.
W samsungu 48h6400 zauważyłem słabe upłynnienie ruchu obraz jakby smuży.
Zastanawiam sie nad Sony 50W815B lub Toshiba 47L7453DG
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
^^ W mojej zdecydowanie Sony. Dlaczego? Łączy zalety większości innych marek, a jedyną przypadłością są tak naprawdę nieco gorsze kąty widzenia, niż w modelach z matrycą IPS.

Jeżeli jednak oglądasz na wprost głównie, nie powinno to mieć większego znaczenia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Punkt 8. - wyraźne wskazanie na Philipsa 47PFS7509.
Tylko zaloguj się w klubie HDTV i będzie extra.
 

flozbi

New member
Jak oglądasz tv pod kątem 45 stopni to Sony na pewno odpada. Czy Panasonic 48as640 to "gruba kobyła" pojęcie względne dla mnie jest cienki. Wszystkie tv, które podałeś mają podobną grubość, różnice milimetrowe bardzo zbliżone do Panasonica. Ramka też jest wysokiej jakości, na pewno nie odbiega od pozostałych marek. Ramkę z jakiego innego materiału dać niż plastik, z karbonu? Jak chcesz tv z super ramką to polecam http://www.ceneo.pl/29653245 ponad 20kg wagi.
 
Ostatnia edycja:

slawko_23

New member
Bez reklam
Ale panowie który z tych tv będzie płaski? Bo chyba z tym będzie największy problem. Pierwsze serie ledów to może i płaskie były. Ale teraz i wtyczki odstają i głośniki mają więcej miejsca. SONY pod tym względem jest szczególnie mało płaski.....
 
Ostatnia edycja:
Do góry