Samsung 48h6400 czy lg 50LF652V

dmk84

New member
Sprzeczanie się o czerń i porównywanie tych tv który lepszy jest bez sensu bo są to zupełnie inne matryce!
To jak porównywanie diesla do benzyniaka pod kątem kultury pracy silnika!

Podajcie lepiej jakiś inny tv na ips z lepszym obrazem w tym przedziale cenowym( oczywiście bez tekstu że jak się dołoży kilkaset pln!)
 

nedved

New member
Kupiłem dzisiaj tego LG rodzicom. Wszystko ok, tylko pozostała kwestia ustawień obrazu, te fabryczne bez tragedii ale warto coś zmienić. Teraz pytanie do Was, jakie macie ustawienia? Czy ktoś podzieli swoimi ustawieniami?
 

e4r5t

New member
zrobiłem tą kalibrację od darko i powiem, że szału nie ma:) już wolę tryb standardowy:)

Czy samsung na pewno ma prócz flasha posiada również html? W takim razie dlaczego sprzedawca powiedział, że yt przechodzi na html i przestanie działać na samsungu i niby samsung, tylko ma flash.
Jak wygląda smart tv w samsungu jest bogatszy niż na LG? Pytam ponieważ szału w LG nie ma.


Czy ten model LG ma na pewno odświeżanie 100hz?ponieważ jak gram na xbox360 to w informacjach pokazuje mi 1080i 60hz, natomiast jak oglądam cyfrowy polsat pokazuje 50hz?
 
Ostatnia edycja:

mafia35

New member
Bez reklam
Mowil Ci o yt, ze samsung nie bedzie dzialal i mial racje ale dotyczy to tv z roku 2010 i 2011 i nastąpilo to pol roku temu Zrozum, że wszystko dziala jak nalezy. Wierzysz sprzedawcom...? Lg ma 100hz. To co widzisz czyli 50 czy 60hz to jest normalne, bo to standard. Tv podpija ta czestotliwosc x2 czyli do 100-120hz.

Wysłane z mojego SM-G900F
 

e4r5t

New member
Dobra w takim razie jutro pójdę do media markt i postaram się wymienić na samsunga. Czytałem, że mój model lepszy jest do gier, czyli na samsungu co będzie inaczej, że nie jest polecany?

W smart TV w LG jest straszna bieda, ani fb, openfm itp. w samsungu jest bardziej rozbudowane?
 

mafia35

New member
Bez reklam
Na Samsungu masz laga ok. 40ms. Spokojnie wystarcza do komfortowego grania. Jesli chodzi o smarta to Samsung ma najlepszego na rynku. Jest wszystko co potrzeba fb, tweeter, openfm, spotify i wiele bardziej lub mniej potrzebnych pierdół + gry.

Wysłane z mojego SM-G900F
 

e4r5t

New member
No właśnie obawiam sie tego czy mi przyjmą ;/ raz, ze kupowałem na raty, a dwa ze model samsunga jest w innym media Markt, wiec pewnie nie wymienia, bo mniejsza premia będzie ;/ ale skoro jest informacja, ze 2 tyg na wymianę wiex tez takie trochę bezsensu ;)
Mam jeszcze pytanie czy może się zdarzyc taka sytuacja, ze lg wypuści aktualizacje która będzie wspierała flash?
 

e4r5t

New member
To dziwne dlaczego nie wspierają może faktycznie za 1 -2 lata będzie tak, że wszyscy będą rezygnować z flash i przechodzić na html.
Czy html a html5 to jest jakaś różnica? Sprzedawca mnie zapewniał ze samsung html nie posiada jedynie flasha, przepraszam ze tak dopytuje, ale nie chciałbym sytuacji ze faktycznie zostane z flashem, a później wzyztsko będzie na html ;)
 

mafia35

New member
Bez reklam
Daj już spokój z tym sprzedawcą. Bredzi jak 99% takich ludzi. Samsung z 2014r. Wspiera i jedno i drugie.

Wysłane z mojego SM-G900F
 

e4r5t

New member
wymieniłem na samsunga. Co do smart TV rządzi!!! Wykonanie TV sam plastik tragedia!!! Jakość obrazu, czerń owszem mega, ale reszta tragedia w LG wszystko takie żywe, a tu matowe;/ Jak pojadę znowu wymienić to chyba w MM mnie zabiją:/
 

dmk84

New member
wymieniłem na samsunga. Co do smart TV rządzi!!! Wykonanie TV sam plastik tragedia!!! Jakość obrazu, czerń owszem mega, ale reszta tragedia w LG wszystko takie żywe, a tu matowe;/ Jak pojadę znowu wymienić to chyba w MM mnie zabiją:/

Czyli zamienił stryjek siekierkę na kijek:hihi:
Tylko czekać aż się matryca przykurzy czego oczywiście nie życzę bo wtedy nici z wymiany!
 

e4r5t

New member
ustawiłem kolory wg filmiku na yt i chyba jest jeszcze gorzej:/ podejrzewam, że ma tu znaczenie również sama matryca, tu jest bardziej czarna/ matowa natomiast w lg szkło/lustro i pewnie dlatego efekt jest lepszy. Co do kalibracji zapewne jest dążenie do efektu kinowego, a ja preferuje żywe nasycone barwy:(
@mafia35 mógłbyś zarzucić na priv tą kalibrację, może Twoja będzie lepsza:/
 
Do góry