samsung 48 cali zakrzywiony czy 50 cali płaski?

drhouse1973

New member
przymierzam się do zmiany telewizora i mam wątpliwości czy celować w zakrzywiony czy płaski
poniżej porównanie modeli, o których myślę...

48" H6850 Zakrzywiony Ekran Smart 3D LED

50" HU6900 Smart 4K UHD LED



waham się czy mniejszy zakrzywiony 48 cali czy większy płaski. czy to zakrzywienie to tylko bajer i czy dodatkowe funkcje i obraz będą lepsze w tym zakrzywionym czy też w tym płaskim?
na TV chcę wydać max 4tys. zł i skłaniam się właśnie ku samsungowi, ale może polecicie też coś z sony lub lg alternatywnie?
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Też chodzę za tv i półokrągły do mnie nie przemawia. Ja wolę różnicę dołożyć do wyższego modelu ale prostego, wniesie to więcej do jakości. A czy 4K to opinie podzielone jak przy FHD jak wchodziło a teraz standard. Ja myślę nad panasem ax630 lub as640
 

drhouse1973

New member
tak jak pisałem - nie chcę wydać więcej niż 4tys zł, a najlepiej jeśli to będzie 3-3,5tys.
w świecie elektroniki i TV postęp idzie bardzo szybko i wydanie teraz kasy na nie wiadomo jaki bajer mnie nie kręci, bo przy następnej wymianie i tak obraz będzie pewnie o niebo lepszy niż górna półka teraz. już raz zrobiłem ten błąd i kupiłem za kupę kas TV z górnej wtedy półki, a za pół roku mocno tego żałowałem. fakt jest taki, ze zakup TV to na 3-5 lat a potem zmiana, bo dłużej toto raczej z założenia nie pochodzi. to co kupię i tak mnie powali w stosunku do tego co mam obecnie. zależy mi jednak na tym aby te 3-4tys. wydać po prostu racjonalnie w sensie jakości do ceny...
 

collider

New member
Bez reklam
tak jak pisałem - nie chcę wydać więcej niż 4tys zł, a najlepiej jeśli to będzie 3-3,5tys.
w świecie elektroniki i TV postęp idzie bardzo szybko i wydanie teraz kasy na nie wiadomo jaki bajer mnie nie kręci, bo przy następnej wymianie i tak obraz będzie pewnie o niebo lepszy niż górna półka teraz. już raz zrobiłem ten błąd i kupiłem za kupę kas TV z górnej wtedy półki, a za pół roku mocno tego żałowałem. fakt jest taki, ze zakup TV to na 3-5 lat a potem zmiana, bo dłużej toto raczej z założenia nie pochodzi. to co kupię i tak mnie powali w stosunku do tego co mam obecnie. zależy mi jednak na tym aby te 3-4tys. wydać po prostu racjonalnie w sensie jakości do ceny...

To idz do sklepu i przetestuj Panasonic AX630. To model 4 K , ale jak na budzet bardzo ciekawy. Inna rada to kup cos Full HD np. Samsung serii 6400 lub Panasa 640.
 

eLBeG

Member
Bez reklam
Jak zamierzasz oglądać z 2,5m to odpuść sobie 4k w 50 calach. Wybierz jak kolega napisał jakieś fajne full hd, będziesz bardziej zadowolony niz z niewykorzystanego 4k
 

drhouse1973

New member
byłem dziś w Saturnie o sporo czasu poświęciłem na przyglądanie się obrazom na zakrzywionym 48cali 6850 i 50 cali 6900 4K UHD. sprzedawca przełączał mi kilka razy sygnały abym mógł na obu obejrzeć to samo. oglądałem z odległości 2-2,5m pod różnymi kątami, czyli tak jak w domu.
powiem tak: 6850 mnie nie powalił, za to obraz na płaskim 6900 super. nawet sprzedawca radził mi kupić ten płaski, mimo że 600zł tańszy od zakrzywionego.

muszę je jeszcze porównać opcyjnie. generalnie najkwiększa róznica to brak w 6900 funkcji 3D, ale tak naprawde to peniw ei tak nie będę z tego korzystać, więc mnie to nie martwi. pytanie brzmi czego jeszcze może mi brakowac w płaskim 6900 w stosunku do zakrzywionego 6850, bo jesli chodzi o sam obraz to wybieram póki co płaską 50kę...

tutaj porównanie obydwu modeli
Telewizory | SAMSUNG Polska
 

collider

New member
Bez reklam
byłem dziś w Saturnie o sporo czasu poświęciłem na przyglądanie się obrazom na zakrzywionym 48cali 6850 i 50 cali 6900 4K UHD. sprzedawca przełączał mi kilka razy sygnały abym mógł na obu obejrzeć to samo. oglądałem z odległości 2-2,5m pod różnymi kątami, czyli tak jak w domu.
powiem tak: 6850 mnie nie powalił, za to obraz na płaskim 6900 super. nawet sprzedawca radził mi kupić ten płaski, mimo że 600zł tańszy od zakrzywionego.

muszę je jeszcze porównać opcyjnie. generalnie najkwiększa róznica to brak w 6900 funkcji 3D, ale tak naprawde to peniw ei tak nie będę z tego korzystać, więc mnie to nie martwi. pytanie brzmi czego jeszcze może mi brakowac w płaskim 6900 w stosunku do zakrzywionego 6850, bo jesli chodzi o sam obraz to wybieram póki co płaską 50kę...

tutaj porównanie obydwu modeli
Telewizory | SAMSUNG Polska

Podaje link do testu:
Samsung UE55HU6900 (HU6900) 4K TV Review
 
Ostatnia edycja:
Do góry